0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde (426 puan) tarafından
Sabah eşim köye gidelim temiz havada kahvaltı yapalım dedi. Bende annenleride alalımda onlara da değişiklik olsun dedim, onlarıda aldık gittik. Öğlen eve geçecez eşim bize gidelim hep beraber dedi. Bize geldik. Artık öğlen oldu acıkmışlardır dedim yemek yqpmaya mutfağa geçtim ama bir kaynana hiç demez mi yahu kızım yardım edilecek bir şey var mı bende edeyim diye!! Dese bile yok sağol der kendim ederim ama onu bile demedi. Yemin ederim 33 haftalığım sırtım koptu sandım, ayaklarımın üstünde dura dura ayaklarım ağrıdı. Yemekler pişene kadar 5 dk içerde yanlarında oturayım dedim. Kaynanamın kaynanasıda var. Kadın kaynanama "gelin hamile az kalk da yardım et" diyor da yemin ederim yattı kılını kıpırdatmadı. Ahhh anam dedim içimden. Taa başka şehirden gelip de sen yat ben yaparım hepsini diye elimi sürdürmüyor. Kurban olayım anam sana.

9 Cevaplar

+1 oy
(850 puan) tarafından
Siz kaşınmışsınız, e başbaşa gidin kahvaltıya. 
(426 puan) tarafından
Valla doğru diyosun canım. Guya virüsten dolayı dışarı çıkamadılar, değişiklik olsun onlara da demiştim.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Amaaan hepsi aynı benimkide geçen gün geldi balkonu temizledi saolsun ben söylemedim kendisi yaptı ama söylene söylene ondan önce gelmiste balkona dikkat etmiste kirliymiste bende ddedim niye elalemin evini inceliyorsun ben gelip senin dolaplarıni karistiriyormuyum dedim . Madem.yapicaksin soylenme ki Allah razı olsun annecim diyim soyleniceksin yapma yani 
(426 puan) tarafından
İyi demişsin valla canım. Cidden hepsi aynı versiyon. Ama nezaketen de olsa insan bir demez mi ya ama bu son olsun bir daha çağırırım, götürürüm çok bekler
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla  kendi  ayağına  kurşun  sıkmışsın canım:))
(426 puan) tarafından
Valla doğru diyosun canım ne diyim o da kendi ayağına sıktı gadamı aldın bir daha :D
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Benim kaynanam annem gibidir Allah razı olsun. Az emeği geçmedi üstüme. Hatta herkes bu kız bu aileye alışamaz derken o alışır yapar dedi. O yüzden kendi annemden ayırt etmem
(426 puan) tarafından
Allah razı olsun valla ne güzel.
(2,444 puan) tarafından
Amin öyle canım çok şükür
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Bu bence insanlikla ilgili bişey.. kesinlkle daha da yapmam ben olsam 
(426 puan) tarafından
Bana da ders oldu zaten. Bir daha görür ebesininkini.
0 oy
(1,462 puan) tarafından

Aslında birçoğu annemiz gibi sorun bazen bizde oluyor çünkü onların en ufak dedigine aliniyoruz ama annemiz dovse bile annemiz diyoruz

Ve bazende onlarda sorun çünkü kendi kızları gibi görmüyorlar kendi kizlarinin hicbiseyine takilmazlar ama gelinin ki batar onlara 

Bu durumda iki tarafında anlayışlı olması lazim

Fakat bu bı gerçek ne kaynana gerçek anne olur 

Ne biz onların gerçek kızları gibi

(Bu arada kaynanan çok düşüncesiz hamile bı insana kendi demeden yardım etmeli insan)
(426 puan) tarafından
Kuzum inanki sor durumda olduğumu biliyor. Afedersin ayakta idrarım kaçıyor sürekli. Sırtımın ağrıdığını biliyor vs vs. Ama insan nezaketen de olsa demez mi ya. Ama bu son olsun bir daha tövbe çağırırsam.
(1,462 puan) tarafından
Bir daha çağırma canım sanada yazık günah yani dertsiz başını derde koyuyn  ayıp bişey yaptığı seni el üstünde tutması lazım hamilelik kolay bişey değil.Allah böyle vicdansizlari ıslah etsin
0 oy
tarafından
Onun görümce versiyonu var bendede 2 hamileliğimdede bardak kaldırmadı geçen geldiğinde ev sahibi parça getirdi kadın halime acıdı yorgun gözüküyorsun iş yapma bundan sonra dedi bizimki ağız burun büküyor kadına bende artık hak ettiği kadar yapıyorum 
(426 puan) tarafından
Canım annem başka şehirden geldi kaynanamlara hizmet yaptı. Kayınbabam kaynanama "adamlar şehir dışından geldi kalk da yardım et" dedi de oralı olmadı. Bugünde kaynanası dedi kaynanama ama yine aynı. Çok hain çok.
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Anlayış önemli tabi ağlara aanam ağlar gerisi yalan ağlar die boşuna dememişler.ama benim kayınvalidem asla yapmaz öyle şuan hamileyim die öğrendiği andan itibaren bı ise ekimi surdurmedi kendilerinde gelmez bana iş zahmet olmasın die bizi çağırırlar hep altlı ustluyuz normalde yazın yazlığa gidiyorlar bizde gidiyoruz hafta sonları yanlarına hatta gelip sağolsun gorumcekerim benim işlerimizde yaparlar .şimdide. Diyor kızlar yapar kısa kadr temizligini faln die sağolsun hiç kendi kızlarından ayırmaz asla daha üstün tutar hatta
(426 puan) tarafından
Allah razı olsun ondan. Bizimkide çekilir oturur gidene kadar elini bir şeye sürmez.
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Ben, benim eşimi bi pazar günü de annesigil çağırmasa da baş başa bi yere gitsek diye bakıyorum, sen resmen kendin kaşınmışsın :) Şaka bi yana sen düşünmüşsün ama o, o kadar düşünceli olmamış.. Bende de var ona benzer bi tane, bazen iyi gibi bazen alakası yok sinir bozucu bişey :-/
(426 puan) tarafından
Canım guya dışarı çıkamadılar hava alsınlar değişiklik olsun istedim ama doğru diyosun kendim kaşınmışım valla. Ama bir daha tövbe çağırırsam.
(1,552 puan) tarafından
Senden Allah razı olsun da, onlara ne diyim bilemedim :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 463 göst.
6 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 299 göst.
2 Ocak 2020 Aile kategorisinde sevda1234 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 875 göst.
24 Nisan 2021 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,513 göst.