+2 oy
807 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Öncelikle ben kızımın aşılarını yaptırıyorum yaptırmayanlar da saygım var kendi kararlari  benim merak ettiğim çocukları hasta olduğu zaman ne yapıyorlar yani ilaç iğne hiç bişey vermiyorlar mı ilaçsız nasıl atlatiyorlar çok merak ediyorum Instagram da dobraanne yı takip ediyorum kadın carpol e bile karşı 

22 Cevaplar

+12 oy
(705 puan) tarafından
Valla aşı karşıtlığı ile ilgili çok şey söylemek isterdim ama o kadar sığ düşünceli ve kalın kafali insanlar var ki tartışmaya girecek birşey anlatacak gücüm yok. 

Geçen gün kadının biri helal mama markasi soruyor cahilin biri sözde tavsiye veriyor diyoki mama yerine pirinç unu verebilirsin. Gel de anlat buna bişeyleri. 

Yada benim çocuğum şu an çok hasta üst solunum enfeksiyonu geçiriyor ne yapayim ilaç vermeyeyim mi? O küçücük bedeni bunu nasil kaldirsin hadi 5-6 yaşında olsa derdini anlatir unutturursun bişey yaparsin ama bebeğe ne yapılır ki? Ayrıca savundukları şey aşı içeriğinde bulunan civanin otizm yaptığı. 

Otizm sonradan oluşan bir hastalık değildir belirtileri sonradan ortaya çıkar yada yüksek dozda ekrana uyarana maruz kalırsa başka başka problemler çıkarır. Aşının içeriğinde bulunan civanin kan ve beyin bariyerini geçemediği ve en geç 1 hafta içinde vücuttan atıldığı bilimsel olarak kanıtlanmiş. Bilimsel kanitlara inanmiyorlarsa dünya yuvarlaktir teoreminede inanmasinlar. Hadi söylüyorum dünya düzdür
tarafından
Neden haklisin bana bi anlat
tarafından
Benim kızımda covid atlattı dediğiniz gibi hadi verme ilaç nasıl olacak tuzruhu varmış asilarda daha neler neler yazıyorlar
(30 puan) tarafından
++++++ çok doğru söylemişsiniz
(362 puan) tarafından
Zenan arkadaşım ne kadar güzel yazmışsın ben yazmışım gibi okudum :-)
-Reklam-
+2 oy
tarafından
canim ben bir yakindan duymustum her hastalikta bitkisel urunler kullanmis. cocuk zamanla daha agir hastalanmis be kaybetmis.. bitkisel yararli lakin biz uzmani degiliz otlarin gramlarini cok iyi bilmek fazla kacirmamak gerek ayari cunku normal ilactan daha zararlilar.
(1,175 puan) tarafından
Kız nolursa olsun kendi kafasına göre iş mi yapılır doktorlar bosuna mı okuyor nasıl cahilliktir.  Şimdi vicdan azabından keşke diyip duruyodur
tarafından
insan ders aliyor tabi ki cnm.. bende bu karsitligi cozemiyorum.
tarafından
Ya benim görümcem öyle işte hep bitkisel şeyler bizede çocuk hastalandı mi kekik çayı su bu ver der eşime esimde soylenir bana vermiyorsun diye ama cidden çok işe yaramıyor verdim de yani ama ilaç gibi değil çocuk boğazı tahriş yavrum ağlıyor dayanamıyor ben neyine kekikle ihlamurla ugrasayim görümcem annesigildeymis kızı hastalanmış hastanede mecbur ilaç vermişler tabi sonradan ilaca alerjisi çıktı vücudu mahvoldu bir de savunuyor diyor keşke bitki torban yanımda olsaydı yoksa vermezdim o ilacı diye ee bu çocuk yarın öbür gün ağır hastalık geçirse Allah korusun ve doktorlar nasıl ilaç verecek gerçekten akillanmiyorda öbür kızında da folikasit hiç içmedi hidrosefali hastalığı çıktı gelişimi pek yok çocuğun aklı olarak da çok değişik tuhaf bir çocuk ama buna rağmen akillanmiyor yani bitkilerle olacak iş değil gerçekten
(1,175 puan) tarafından
Bazı insanları anlamak mümkün degil gercekten. İlerde cok pişmn plur o görmcen. Bi onlar akıllı zaten
tarafından
Aynen canım eşim bile dinlemiyor dalga geçiyor onunla vala kızım az hastalandı mi eşim hemen der götürelim şurup falan verir ilerlemeden
+2 oy
tarafından
Şöyle ki canım benim kızım 2.5 yaşında 4. Ayından itibaren aşıları yapılmadı . Kimseye ysptır veya yaptırma diyemem bu herkesin kendi kararı ve ben kızım için yaptırmamayı uygun görüyorum . Hastalık konusuna gelicek olursak hasta tabiki de oluyorlar öksürük ateş nezle gibi ancak kendisi doğal bağışıklık kazandıgından dolayı kendiliğinden atlatıyor . Aşı olup devamlı ilaç kullanan çocuklar hastanelerden çıkamazken bizim hastanede kaydımız bile yok he bu hiç götürmem asla ilaca karşıyım vs. Değil ve bu sonradan olucak birşey de değil daha anne karnında başlıyo bu bağışıklık muhabbeti kullanılsn kimyasallar temixlik maddelerinden tutda paketli gıdalara kadar hepsi çocugun doğduktan sonraki hayatını etkiliyor..  Bu kişisel bir tercihtir bir xorunluluğuyok ben nasl ki saygı duyuyorsam bana. Da saygı duyulmasını isterim . Herkes gibi ben de evladımın sağlığını iyiliğini düşünüyorum .
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Birsey olmaz insallah senin dedigin gibi eskiden de aşı olmayanlar vardi bu bunyeyle alakali.Herkesin bunyesi farklidir.
(1,763 puan) tarafından
Ins ole olur cnm şuanda sen bakıyorsun koruyorsun sakınıyorsun ilerisi okul dönemi kalabalık ortama girdiği zaten ins pişmanlık duymazsın dediğim gibi saygım sonsuz
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben aşi oldum cnm.Ama gel gor ki hemen hastalanirim çok zor atlatırım.
(1,763 puan) tarafından
Bende olmadım cnm tercihim oldugu için değil eski zaman imkansizliklari aşılarım eksik olduğu için şuanda vurulsam bile çoğu aşım tutmuyor bir grip olsam ambulansla kaldiriliyororum ama sende 1 kez hastalanıyorum aşısı tam olanlara bakıyorum senede 2 3 kez hastalanıyor ama benim gibi yerlerde surunmuyorlar
(3,895 puan) tarafından
Kesinlikle asi olmayan bazi insanlar aşı olanlardan cok daha guclu bn bizzat buna tanık oldum.Sana gore öyle olmayabilir tabii.
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Yooo cokta guzel hastaneye gidip aşi yaptiriyolar :D
(7,441 puan) tarafından
Anlatamıyorsun bunları kimseye anlamıyorlar neymiş asi alerji nin bir numaralı sebebiymis çocuk zaten alerjik doğmuş doğarken diyorum ki yediğin domates in bile tohumu o aşıdan daha tehlikeli sen neyi kotuluyorsun diyorum başka bi savunma yapıyor ona da cevap veriyorum susuyir başka birşey soyluyir ona da cevap veriyorum söyledikleri herşeye verecek cevabım var istediklerini savunsunlar tercih onların çocukları okula başlayınca görürüm yaptirmayanlari.tek bildikleri asi öldürür asi öldürmez bilgisizlik öldürür
(6,203 puan) tarafından
Yav bi gitsin bebegin yedigi yumurta bile alerji yapiyor :D Sanarsin 6sene tıp ya da 4sene hemşirelik okuyup ,tum kitaplari yalayip yutmuş.Allahtan önümde kitap var da okuyorum :D
(7,441 puan) tarafından
He bide şu tipler var bizzat şahit olduğum çocuğun aşısı yok çocuk kapmış bulaşıcı hastalıkları tedavide doktor zorlanıyor dedikleri laf şu doktor bilgisiz ve saglikciya şiddet böyle diyenler ilk kendi kafalarını sürte surte keşke duvara vursa da kıvılcımlar çıksa
(6,203 puan) tarafından
Hi hi doktor bilgisiz aynen senin google apcadan okudugun 3cumle 6seneye bedel :D
(7,441 puan) tarafından
Ahaha bunlar Instagram teyzeden öğreniyor lar böyle şeyleri :-)
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Asi karsitiyim diye ortalıkta doktor gibi akıl veren bir iş arkadaşımın çocuğuna bütün aşıları yaptırdığıni kanıtlı bir şekilde tesadüfen öğrendim o yüzden bu sosyal medyada dolaşanlara zerre inancım yok insanlarin aklini çekmeye çalışıyor lar ve celdikleri üç beş insan var onlar da bu durumu gerçek zannediyorlar daha sözüm yok 
tarafından
Olabilir valla benimde çok inanasim gelmiyor
(7,441 puan) tarafından
Algı yapıyorlar kesinlikle ben artık bu sekidle düşünüyorum dünyayı çökertmeye çalışan bir güç var ve budan onlardan birkaçı hadi yaptirmasa dicem ki yaptırmıyor kendi düşüncesi ama neden insanlara bu şekilde yaptırdığı halde asi karsitligi yapıyorlar
(14,032 puan) tarafından
Oha bu kadar tezatlik beni şaşırttı :D
(7,441 puan) tarafından
Ben artık şaşırmıyorum canım gerçekten bu çabaları beni güldürüyor sadece olan yazık gündemdekilere inananlara oluyor
+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Valla ben saygı duymuyorum onlar yüzünden hastalıklar çoğalıyor
0 oy
(9,237 puan) tarafından
Tartışma çıkar yerimizi alalım :D
(9,237 puan) tarafından
Ahahhh gel gel bebeemm ❤
tarafından
Gerçekten merak ediyorum tartışmak değil amacım ben en ufak bişey de hastanenin yolunu tutan bi tipim sırlarını merak ediyorum
(7,958 puan) tarafından
Hanney
Kız yşne güldürdün beni keşke komşum olaydın :)
(9,237 puan) tarafından
:)) hhahha canm benm❤
tarafından
Çekirdek getirin:)
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Sanırım hastalığı geçirsin doğal antikor oluşsun diyorlar ama yazık o çocuklara okula gidince kesin hastalanacaklar :/
tarafından
Aynı fikirdeyim nasıl attalacaklar bunu merak ediyorum
0 oy
tarafından
Sanırım bitkisel doğal yollarla uğraşıyorlar 
tarafından
Ayy çok geçmiş olsun ;( kendini suçlama ne yapalım :(
tarafından
Sucluyorum valla özellikle de ateşten kurtulamıyoruz
tarafından
Offf o bizde de var ya valla bu konuda bende şaştım kaldım artık :(
tarafından
İnanın bütün dişlerinde ateşledi ve daha 12 dışı var hiç aklımdan çıkmıyor sürekli kafasını kontrol ediyorum
tarafından
Benm kızım 6 aylık hiç dişi yok ama sürekli bir ateş macerasi var. Sanırım dıs geliyor hiç de anlamam ama Allah beni hasta etsin de küçücük çocuk ateşlenmesin istiyorm ateşten çok korkuyorum. Birde sizin daha çok dişiniz varmış. Allah yardımcın olsun ne diyim inşallah hiç anlamadan olur biter
0 oy
tarafından
:))) ben burada biriyle bayaa tartışmıştım bu konuda kenarda bekleyeyim. 
tarafından
Aşı karşıtı miydi bayan
tarafından
Evet maalesef.doğduğunda vurulan K vitaminine kadar vurdurmak istemiyordu
0 oy
(954 puan) tarafından
Ne kadar hasta olduğuna bağlı mesela oğlum grip olduğunda sadece burnu tikanikti ateşi vs olmadığı için hiç bi şey vermedim sadece burnunu temizledim. Bi kere de enfeksiyon geçirdi sünnet derisinde doktor recetesiyle antibiyotik ve ateş düşürücü kullandım
(954 puan) tarafından
Bi de mecbur kalmadıkça ilaç kullanımı taraftarı değilim mesela aşı sonrası ateş olmadığı için hiç calpol tarzı ilaç vermedim iki bebeğime de biri 3 aylık diğeri 18 aylik
tarafından
Siz de mı hiç aşı yaptirmadiniz bebeginize
0 oy
(220 puan) tarafından
Of ama yazık ya. Ölümcül hastalıklar var bir sürü :( 
tarafından
Dimi çok yazik
0 oy
(17 puan) tarafından
Benim elitim de çocuklara ilaç vermiyor alışmasın diye :D kaçıboynuzu dut pekmezi veriyormuş 
tarafından
Valla onlari bende veriyorum özellikle de ateşten çok çektim her dişte mutlaka ateşlendi her yolu denedim düşmedi mecbur ilaç verdim hep
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben hic aşı yaptirmadim kızım 3 yasinda hiç hastalanmadı şükür.Sadece 1 yasinda çok hastalandi 1 hafta verdigi şurubu icirdim tatliydi severek içti. :) Sonra iyileşti.

(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
.... .... ...
(3,895 puan) tarafından
Ben aşi'ya karsiyim ilaca karsi degilim.Aşı'ya karsi olmamin sebebi şu bn bütün asilarimi oldum ama cocukken yakalanmadigim hastalik kalmadi aşi hastaliktan korumaz güçlendirir başka sebeplerlede vücudumuzu guclendirebiliriz onemli olan geç kalinmayan tedavi aşi kesin çözüm degil.
(3,895 puan) tarafından
Ama Ilaci her hastalikta kullanmam mesela bazı geceler diş agrisindan öldügüm oluyor gidip gripin veya calpol almiyorum.
tarafından
Bende kendim hiç ilaç kullanmam mecbur kalmadıkça covid atlattım hiç ilaç kullanmadan mesela ama kızıma veriyorum ilaç çok şık ateşleniyor mecbur kaliyorum
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Ben aşıya degilde şu bebeklere kam testi yapmadan vitamin degerlerime bakmadan verilen kan ilaclarini sevmiyorum 3 cocugumda da vermedim test yapmadiklari icin 3 cocugumunda aşılarımı yaptirdim sukur 
tarafından
Evet oda yanlış 4 aylık olunca hemen elimize tutuşturdu ebe kan damlasini
(4,661 puan) tarafından
Kan damlasi her bebege ishal yapiyor kim kullandiysa duydum ben daha çok beslenmelerine dikkat ettim açıkcası test yapsalar ve uygun görünse bas taci ama devlet veriyir diye onune gelene veriyorlar
tarafından
aynen onlari kullanmadim hic cok sukur bi sıkıntıda yok çocuğun vitamin kan değerini bilmeden her çocuğa veriliyor saçma
(14,032 puan) tarafından
Valla bende aynı şekilde vermedim geçen gün kanına baktılar gayette iyi dedi doktor maşallah
(4,661 puan) tarafından
Keske bilmeden vermeseler
0 oy
tarafından
valla 6 aydan sonra aşı yaptırmadım. ilaca gerektiği yerde karşı değilim zaten de arada bir ağrı kesici veriyorum dış dönemlerinde falan. Allaha şükür hasta da olmuyor 23 aylik 3 aylıkken (aşı yaptırdığım dönem ) çok kötü hastalandı ilaç kullandık bi daha hastane yüzü görmedi oğlum ne kadar çok aşı yapılıp ilaç kullanılırsa o kadar çok hastalanılıyor 
tarafından
Ben aşı karşıtlarının ilaçlara da karşıt olarak biliyordum ama olan ve olmayanlar var o yüzden sordum ilaçsız nasıl atlatiyorlar diye merak ettim
tarafından
hm anladım. genelde asisiz çocuklar o kadar da bi hastalanmıyor zaten de ben bazen pekmez ıhlamur falan veriyorum öyle hastalanacak olursa
tarafından
Aynen çocuğum 24 aylık olacak hastaneye adım atmadım hamd olsun
tarafından
aşı yaptirmayanların çoğu böyle söylüyor zaten hastalanmıyor çocuklar
0 oy
(7,738 puan) tarafından
Tanıdıklarım var. Aşı karşıtı ama her yıl düzenli bir şekilde hacamat filan yaptırıyorlar
0 oy
tarafından
Ya anlamıyorum kadın soru sormuş aşı karşıtı olmayanlar kendi kendilerine asi karşıtı olanları linclemis. Yahu demokrasi ulkesindeyiz fikir özgürlüğü var. Eğer böyle bişi olmasa anayasa da aşı zorunlu denirdi ama kişi izni olmadan vücuda bişi zerk edilemez ibaresi var. Yani insan hürdür. Cahil görürsün görmezsin ayri fikrin içinde kalsın her iki tarafta çocuğunu düşünüyor. Sen çok savunan sen de asi içeriğini sağlık bakanlığı sitesine girip okudun. Bı prospekts alıp da aile hekimine hesap sormadın. Ben nasıl yargilamiosam kimseyi kimse de ne beni ne asi karşıtı kardesleri yargilamasin . Herkes yavrusunu düşünür ama iyi ama kötü yolda. Annelik bambaşka.. şimdi uzun şeyler yazar herkese güzel şekilde cevaplar yazardım da. Ugrasamicam çünkü kafalar değişmez. Nasıl ki kimse benim fikrimi degistirmedgi gibi.. inandiginiz gibi yaşayın o yüzden uzatıp da kalbinizi kırıp tartışmayın. Zira burda kimse bilim adamı değil
tarafından
Kendileri diploma sahibi olunca herşeyi en iyi bilen oluyorlar çünkü. Kimse kusura bakmasın ama ben bu tiplere ilim yüklü merkepler diyorum. Herşey senelerce okuyup diploma almakla da olmuyor. Herkes Google İnternet üzerinden okuyup öğrenmiyor. Kitap denilen nimet var. Ha ama teknoloji çağında isek teknolojiyi kullanıp İnternet üzerinden araştırma da yapacağız. Ay aamaaaannn yazmama değer mi acaba? Çok bişey istemiyoruz aslında. Sadece saygı!
tarafından
Canım boşuna parmaklarını yormussun at gözlükleri var cikaramassin. Her yazilana amenna deyip kabul etmişler. Bilim asla yanılmaz diolar ama yanılır:) neyse ya parmaklarımız yorulmasin neticede değişen bişi olmicak onlarda konussun birbirlerni desteklesin bizde okuyup hehe deyip geçelim:)
tarafından
Gülüp geçelim:) hayırlı gecelerin olsun bacım
tarafından
Öyle yapıyorum umursamamak aşırı sınır eder yeter onalra :) Sana da kardeş:)
tarafından
Evet dedikodu yapıp duruyolar cshil cahil diye valla bir defa prokpektüs okudular mı acaba ben de çok merak ediyorum. Kimsenin hakkına da saygı duumuyo çoğu hepsi kendi çocugunu düşünüyo biz de armut dalından toplamıyoruz çocugumuzu onun için en iyisini ypmaya çalışıyoruz ama malesef bunu idrak edemiyorlar .
0 oy
tarafından
Aşı yaptırmıyoruz. Zor durumda kalmadıkça kimyasal ilaç da kullanmıyoruz..
0 oy
tarafından
Yalnız kardeş ortalığı ateşe verdin :D asi yapiosun yapmayanlarin sırrını merak ediosun yani bir yanın acaba mi diyor:) kaldır postu bence yoksa bende çok pis linç edicem bazı kerdesleri:)
tarafından
aynen kız artiladim seni

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 570 göst.
6 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 344 göst.
0 oy
2 cevap 151 göst.
14 Mart 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,205 soru

11,382,539 cevap

34,881 kullanıcı

...