0 oy
201 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (605 puan) tarafından
Kızlar iki gün önce dolma yağtım dolaptan kıyma çıkardım çözülsün die biraz çözüldü yarısını kullandım geri kalanı dolaba attım bugun de onu yemeğe kattım kokma ekşime farklı bi koku yoktu kaynannam dışarda çözülen kıyma koyulmaz dolaba bişey olur mu 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çözülen şey tekrar dondurulmaz 
(605 puan) tarafından
Ama tam çözülmemiş ti buzluydu biraz dışarda durdu böldüm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence bişey olmaz ama bilemem olabilirde Haklı çözüldüyse tekrar dondurma küçük kucyk poşetle bir kullanimlik
0 oy
tarafından
Evet canım çözülmüş yiyecekler yeniden dondurucuya konulmaz. Hele ki et, tavuk, kıyma, balık çok tehlikeli.
(605 puan) tarafından
Ya yemek yaptım ama :( tamda çözülmemişti
0 oy
tarafından
Haklı, normalinde çözülen yemekler tekrar buzluğa konulmaz. Bakteri çoğalır öyle. İllâ olacak diye bir şey yok tabii ama zehirlenme riski var.
0 oy
tarafından
Bende buzluktan çıkarıp tam çözülmeden kullanıyorum daha ölmedik ahhaha 
0 oy
tarafından
Bende arefe gunu cikartmistim alt tarafa koydum cözülmüştü yoruldum köfte yapcaktim yapamadim terkar buzluga koydum bugun cikarttim karni yarik yaptim bendede kokma fln yok teyzeme sormuştum bende bazen öyle yapiyom bise olmaz korkma dedi 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Tam çözülmemiş sonuçta ben de oyoe yapıyorum birşey olmaz canım 
0 oy
tarafından
Tam çözülmemiş de ve koku yoksa birşey olmaz yanlız etteki vitaminlerin yarıdan çoğu gitmiştir..
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Bir dahaki sefere çiğ olarak kaldırma daha dolaba canım 
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Hakli bir daha dondurulmaz normal dolapta durabilirdi bi kac gun.
0 oy
(487 puan) tarafından
Buzluğa geri koyulmaz cnm elinde fazla kaldıysa dolabın normal bölümüne koyup ertesi gün farklı birşeyde degerlendirebilirsin ama buzluğa girmez tekrar
0 oy
tarafından
Çözülen kıyma tavuk felan tekrar buzluğa konmaz canım. Az çok farketmiyor hemen bakteri üretiyor ve zehirlenmeye yol açiyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 131 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 152 göst.
2 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kezban Demirdelen (1,277 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
31 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 456 göst.
11 Şubat 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı

...