0 oy
1,011 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
Kızar beğeninize sinirlendiğiniz oluyor mu hiç? Benim sabrım hiç yok daha ilk çocukda sınır hastası oldum. Kızıyorum sonra çok pişman oluyorum 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Anneyiz, evet çok güçlüyüz ve hiç tartışmasız canımızı isteseler onlara feda ederiz ama çok yorgunum artık.. 

5 aylık oldu oğluşum. Doğduğundan beri uyku bilmiyor, gaz bitmiyor, kucaktan inmiyor, en son su çiçeği olduk.. Allahım sağlıklarını versin elbette sıkıntısı olmasa ağlamazlar biliyoruz ama insan olduğumuz için bazen o sinir tahammülsüzlük geliyor ki 2.oğlum minnağım. Büyüğüm ayrı, ev işleri, eş.. Hamilelik zor geçti hep evde, doğdu doğalı miniğim hala evdeyiz ilk kez geçen haftasonu ailece dışarı çıkabildik. Bu sorun değil elbette ama sadece 15 dakika dinlenmek bile lüks sayılıyor, yoruyor :) Vel hasılkelam, olmaz mı oluyor sinirlerde bi gerginlik ama hemen geçiyor hamdolsun, canları sağolsun❤️ yuvamız onlarla yuva. Rabbim bizlerede güç kuvvet versin inşaallah ki minnoşlarımıza bakabilelim. Herşeye rağmen iyikiiiii ❤️❤️❤️
(64 puan) tarafından
Amin inşallah Allah büyütsün bunları Canlarına şifa versin bizde çileden cikmiyak)))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
seni bence sinir hastasi yapan bebek degil baska sorunlar canim.
(64 puan) tarafından
Çok mühim bir konuya değindin.
Galiba doğru diyorsun.
tarafından
gecmiste yada suan yasadigin bazi seyler olabilir canim bendede oluyor erken.yasta sinir hastasi olmaya basladiikk kizilmamasi gereken seylere kiziyoruzz iste bu bazen evlatta olabliyor
+1 oy
tarafından
Ayy sorma saçımı başımı yolluyorum sinirden bazen... Ama sonra bir gülücük atıyor sakinlrşiyorıö 
(64 puan) tarafından
Bende geçiyorum diğer odada çırpınıyorum geliyorum  :D
+1 oy
(2,423 puan) tarafından

Bende öyle:D hastasıyız dedeeeeee:D kız şaka bi yana nazara geliyosunuz dur oku bol bol. Bide kimi bebek aşırı miz miz oluyo örnek olarak benim kizim 8 aylık hala daha yere koyamam yirtiyo kendini. Bazen ne yemek ne şu ne iş  arada bi sabrım tukeniyo tabi 

(64 puan) tarafından
Bizimkide kucağa alıştı zehir ediyor bana günü ne yemek ne içmek ne tadım kaldı. :D misali  :D
(2,423 puan) tarafından
Kiz gecen tuvalete  gitcem diye yatakta bıraktım momsu demirleri yumrukluyo  çocuğa bisi oldu diye deli  millet valla napak gitmiyek  mi :D
(64 puan) tarafından
Ben hep yarim yarim yapip çıkıyorum valla orda bile rahat yok)
(2,423 puan) tarafından
Valla nolcak halimiz:D
+1 oy
(3,695 puan) tarafından

Ben de bu ara cok kızıyorum ya sonra da kendime kızıyorum el kadar bebek bi derdi olmasa zaten uslu durur diye ama napiyim elimde olmuyor bazen keske hic kızmasam ama olmuyo iste:angel:

(64 puan) tarafından
Kız inan altı temiz karnı tok gazi falan da yok ama  kucaktan indi mi yırtıyor kendini. Alınca sorun yok iş yapamıyorum ya tuvalete gidemiyorum
0 oy
(77 puan) tarafından
Dilsiz bebek o daha ondan nasik sinir hastasi oldun ? Derdini diyemiyor ağlıyor napsin çocuk 
(77 puan) tarafından
Çocuk bizlere Sabri öğretir sinir hastası olmayı değil
Öncelik çocuğun olsun işler kalsın sinra yaparsın bu kdr basit sinir de olmazsun
(2,423 puan) tarafından
Valla işler hakgetire zaten onlarla hiç işim  yok ta bari tuvalete rahat gitsem diyorum bazen:)
(849 puan) tarafından
Tabiki de önceliğimiz çocuk bu her anne için geçerli bence bir tek sizin yada benim için değil ama her yeri b.k götürürken de insan rahat olamıyor evde ufacık bebek var hijyen lazım yapamayınca insan ona da geriliyor yoksa şu hayatta evlat kadar hiç birşey tatlı ve öncelikli olamaz RABBİM isteyen herkese yaşatsın bu mükemmel duyguyu ilk çocuk tecrubesizlik alışmaya adapte olma birde üstüne çok ağlayan bebis ister istemez psikolojik olarak kötü oluyor insan yoksa bebisi yük gördüğüm den değil kurban olurum onu verene
(77 puan) tarafından
Çocuk uyurken ufak ufaj yapmak gerek bn öyle yapınca iş kalmıyor
(849 puan) tarafından
Canım işte sallanmaya o kadar alışık ki sallamayı bırakınca ağlıyor artık bir şekilde yapacaz canları sağolsun
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Ben de bu ara cok kızıyorum ya sonra da kendime kızıyorum el kadar bebek bi derdi olmasa zaten uslu durur diye ama napiyim elimde olmuyor bazen keske hic kızmasam ama olmuyo iste:angel:

0 oy
(849 puan) tarafından

Bende aynıyım canım malesef çok ağladığı zamanlar gerçi uyanikken hep ağlar durumda :)) çok sabırlı olmaya gayret ediyorum ama bende aciz bir kulum bazen çok kötü oluyorum dün oturup oglusla karşılıklı hıçkıra hıçkıra agladim:)) bizi öyle görünce eşim bugün gezdirdi bir kere çıt çıkmadı ufacık lar nasıl oynatıyorlar RABBİMin gücüne çok gider diye çok korkuyorum ama mevlam aciz kulunun gönlünü yüreğini çok iyi biliyor azıcık ağlamaları azalsa yeminle 10 çocuğa gene bakarım ALLAH yardımcımız olsun canım emzirmesem ilaç kullanmayı bile düşünüyorum ben yıprandıkca oğluma yetemez yetememekten çok korkuyorum cunku Rabbim evlatlarimiza uzun ömürler versin güzel ahlak nasip etsin çok çok amin :)

(849 puan) tarafından
Benimki de aynı kuzum 1 haftadır çamaşır duremiyordum bugün ablam geldi baktida evimi temizledim şükür:))) yapışık olduk oglusla keşke ruhu çok geniş olsamdi:)
(64 puan) tarafından
Benim hep ütülerim dağ oldu dağ bir görsen pasaklı bisey oldum kaldım
(849 puan) tarafından
He vallahi bende aynıyım biri ALLAH rızası için bakarsa yapıyorum:) genelde kimse bakmıyor:) canları sağolsun ama azıcıkta huyları güzel olsun inşallah dua ede ede hatim indirecem az kaldı banamisin demiyor sipa:) ah ah seni çok iyi alıyorum bu günler de saglikla çabucak geçer inşallah kader arkadasim:)
(64 puan) tarafından
Ah canım bende bir bende var sanıyordum)
(849 puan) tarafından
Yok canım yalnız değilsin:) bazen bende öyle sanıyorum Google amcaya soruyorum bir sürü benim pasadan var bir tek ben değilmişim deyip teselli buluyorum ne yapayım:) inşallah en kısa zamn da duzelirler canım 3 ay dediler 3 ay olduk şükür 6. Ay diyorlar şimdide ALLAH nasip ederse görecez bakalım:)
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Tüm gün  kucakta bebek yoruluyo insan ama kizamiyorum bana muhtaç çok bunaldigimda alıp dışarı cikiyorum sende seni rahatlaticak şeyler yapmayı dene bence bide bende 2 çocuk var kızım büyük ama oğlum çok mizmiz
(64 puan) tarafından
Gidiyorum hergün gezdiriyorum balkon kusu olduk zaten))
0 oy
(10 puan) tarafından
Ayy bende bende 9 günlük bebeğim ve artık her dk ağla her dk aç doymak bilmez zaten meme emmiyor resmen sinir krizi geçiriyorum daha annem yanımda böyleyim annem gitse ne yaparim bilmiyorum canımın içi çok seviyorum sonra Kendime kızıyorum o ne anlar bizde aynıydık diyorum ama Kendimi kontrol edemiyorum sinirleniyorum hemen 
(64 puan) tarafından
aynen bende kontrolü kaybediyorum sonra üzülüyorum lanet şeytana diyi
(10 puan) tarafından
Ama gerçekten kontrol etmek çok zor ben yapıma ağır geliyor her bayan bir değil çok sabırlı olan var keşke diyorum bende ama elde değil cidden annem diyor sen şimdi böyle yapıyon ben gitsem aklını kaçırırsin herhalde
(64 puan) tarafından
Aynen keşke bende sakin sabırlı olsam diyorum ama yine krizin eşiginde buluyorum kendimi
0 oy
tarafından

Ben tam kızacak oluyorum sonra derdin olmasa ağlamazsın oyy annemm diye sarılıyorum kızmıyorum öyle yapınca :D

(64 puan) tarafından
Oyy Anneesii kiyamazmisss maşallah
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Ay ben bikere kızdım öyle bir baktıki bana sanki anlamış gibi oturdum ağladım öptüm öptüm özürdiledim bidaha asla ama asla bağırmıcam yavruma 
(64 puan) tarafından
Anlıyorlar gerçekten. Yavrularım ya
0 oy
tarafından
Ay keşke dogursam da ben de kizsam 
(64 puan) tarafından
Ayy kaç hafta kaldı canım. Acele etme içerde daha rahat oluyor derlerdide inanmazdim  :)
tarafından
Son gunlerim cqnm doktorum bu hafta dogmazsa haftaya alalım dedi 2 cm acikligim var
(64 puan) tarafından
Hadi hayırlısı olsun canım
0 oy
(774 puan) tarafından
Ayy aynı ben yaaaa :((( ben de çok sabırsızım vala. Br kez bağırdım çok agladı korktu yazık. Sonra pişman oldum tabiii. Şimdi dişimi sıkıyorum sinirlenince.. çok sürmez dökülür yakında tüm dişlerim :)
(64 puan) tarafından
Benimde az kaldı dökülmesine  :D
(774 puan) tarafından
:)) Allah yardımcımız olsun
0 oy
(55 puan) tarafından

Hiç sabırlı biri deıilimdir ama kızıma karşı sinirden dişimi sıkarken yüzüm gülüyor. Annelik içgüdüm karakterime baskın geliyor 
(64 puan) tarafından
Ne mutlu sana canım
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Sinirlerim benim alinmiş galiba :) sağlıklı bin şükür bu günler De geçecek ne anlar ki küçücük çocuk keşfediyor oynuyor sıkılıyor boz bile dışarı çıkıyoruz 2 saat sonra of cok sicak deyip eve atıyoruz kendimizi.canlari sağolsun ben raziyim yeter ki sağlığı yerinde olsun. Hergun birşey öğretip dikkatini çekmeyi başarabiliyorum 
(64 puan) tarafından
Ne güzel allah bol bol sabır versin böyle devam et kekse bizede vere bilsn sabrından)
(5,938 puan) tarafından
La havle cek bol bol canım
(64 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
tarafından
Ikinci kızıma hamileydim büyük kızım kek istedi kek ya yani en fazla ne kadar olabilir parası ama alamadım 5 kuruş dahi yok cüzdanımda evde malzemesi yok birni bulsam biri yok yani çok kötü durumdaydık kış günü anlatıyorum annecim bak şöyle olur böyle olur bak şimdi param yok malzeme yok diyorum ama yok anlamadı ağlıyo kek kek diye o kadar kendimi sıkmışım ki en son sınır krizi geçirdim bilincimi yitirdim sakinleşip  kendime geldiğimde kızım mutfak kapısından başını uzatmış bana bakıp bakıp ağlıyor annem iyimisin annem iyimisin diye iyiyim dedim boynuma sarıldı hüngür hüngür ağladı küçücük kuzum ben onu ne hallerle büyüttüm yemeden içmeden uyumadan bezini almak için kahvaltılık almadım birini bulduysam birini bulamadım eşim ek işlerde çalıştı eve geç geldi o gelene kadar evde ekmek olmayınca ac bekledim sutum olmadı sürekli emdi memeden hiç düşmedi idrar yolu enfeksiyonu oldu daha 95 günlük yavruydu dili titreye titreye allah diye ağlardı ciğerimi söküp dilim dilim etseler öyle canım yanmazdı benim hayatta ki sabrımı sebebide sabrımın sinamasida gözümün nuru Ravza m ben ikinci kızımı bile yavrum ben dünyadan göçüp gidince yalnız kalmasin yanına yoldaş olsun diye doğurdum rabbim evlat acısı göstermesin hiç bir anaya bizde insaniz işte sabırda bir yere kadar ama el kadar masum yavrular değil aslında hayat insani bu hale getiriyor öyle yollardan öyle dar geçitlerden geçiyorsun ki sıkıla sıkıla en sonunda bir yerinden patlak veriyor allah hepimizin yardımcısı olsun kendi özümüzden verip ömrumuzden verip bir insan bir birey yetiştiriyoruz allah doğru yoldan ayırmasın hiç birimizi 
(101 puan) tarafından
Çok etkilendim, Rabbim size de yavrularına da sağlık afiyet huzur, maddi manevi huzur versin..
tarafından
Amiinnn kuzum amin cümlemizin evladına inşallah rabbim gözlerine yaş ayaklarına taş değdirmesin
(64 puan) tarafından
Ayy ağladım konurken canım ya Rabbim içimize ferahlık versin kuliyamam sana ya
tarafından
Amin allah razı olsun canım analık işte insana her şeyi yaşatıyor rabbim acılarını göstermesin inşallah
0 oy
tarafından

Öpüyorum öyle zamanlarda. Bütün stresim sinirim geciyo :)

(64 puan) tarafından
Bende denedim onu dahada agliyr uzaklaş diye. :D

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 133 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 247 göst.
3 Ekim 2023 Aile kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,675 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sevgi344 (230 puan) tarafından soruldu