0 oy
124 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

MaşâAllah emme içgüdüsü çok kuvvetli 23 günlük bir  bebeğim var :) İki saat emse emer, 5/10 dk sonra tekrar emmek ister. Sanki her gün büyüme atağı geçiriyor. =) Emzik vermeye başladım bu yüzden.

Sorum şu, ortalama kaç dakika da bu bebek doyar? Kaç dk sonra emme iç güdüsünü tatmin ettiğini anlarım da memeyi vermeyi bırakabilirim?
Emme süresinin sonuna yaklaştığımı nasıl anlarım?

3 Cevaplar

0 oy
(477 puan) tarafından
Kendisi memeyi bırakıyor doyduğunda. bir keresinde kayınvalidem takip etmiş tam 55 dk emmiş:) büyüdükçe süre azalıyor merak etme. Şimdi yoruluyor çabuk çekemiyor. 
tarafından
Bırakıyor ama bir dk geçmeden istiyor tekrar ağlıyor . Bazen de 5/10 dk sonra istiyor :)
(477 puan) tarafından
Sana yakın olmak için yapıyordur kıyamam :) benimki 10 aylık o kadar farklı bir bağ varki ben olmadan bir oda içerisinde bile kimseyle durmaz, ben varsam durur. Arkamdan hiç bir seye kanmaz, asla unutmaz. Hep kendime kokuma yakın tuttum baksana 1 saat emiyormuş hiç saate bile bakmak gelmezdi aklıma o 1 saatten sonra gazını çıkartır 15.2pdk da reflü falan olmasın diye tutardım kucağımda:) ah be ne günlerdi keyfini çıkar. Şimdilik istediği kadar emzir biraz büyüsün doyunca belli eder emzik verirsin
tarafından
MaşaAllah Allah bağışlasın :) Doğrudur çünkü dediğim gibi benimkinin iki saat emdiği de oluyor :d Çok teşekkür ederim :)
(477 puan) tarafından
Demek ki o da çok yakınlık isteyen bir bebek :) emerken bir elini tutun ya da elini göğsünüze koyun ten teması için hala emerken elini koluma sürter ya da göğsüme koyar bu çok değerli:)
tarafından
Demek ki :) Peki çok teşekkür ederim tavsiyeler için :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebeğine ve sütüne göre değişir canim
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bebeğe göre değişiyor bence bu durum ya bir yerde okumuştum aslında 4 5 dk da doyuyorlarmış geri kalanı sıcaklık ten istediklerinden güvende hissettiği için emiyormuş benim bebeğim ilk zamanlar 7 dk falan emer bırakır en fazla 1 saat sonra tekrar isterdi 5 aylık bazen 40 dk bazen 5 dk emiyor :)
tarafından
10/15 dk olmalı en az diye biliyordum bende ama 5 dk da doyuyorsa iyimiş :))
tarafından
Ilk zamanlar midesi küçük canım emmesi de kuvvetliyse doyuyordur
tarafından
Peki teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 267 göst.
2 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ntsya (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 133 göst.
0 oy
4 cevap 133 göst.