0 oy
257 göst.
Aile kategorisinde (169 puan) tarafından
Kızlar çocugumuz yok. Henüz yeni evliyiz. Eşim 2 erkek kardeş. Bir de kaynım var. Kaynanamın aşırı torun hevesi var. Yok ilk torun çok tatlı olurmuş. Yok biri beni rüyasında hamile görmüşte. Ballandırarak anlatıyor. Ama çocuk deyince bile içim böyle sıkılıyor. Kaynanam eşime aşırı düşkün. Şimdi çocugumuz olsa bizden çıkmayacak eminim. Hergün görüşmek isteyecek. Sizde de böyle mi oldu. Başka şehirde olmak çözüm olur mu acaba? 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaynanan sürekli gelecek diye çocuk fikrini hep erteleyemezsin ki elinde sokinda Allah nasip ederse olacak
-Reklam-
0 oy
tarafından

Başka şehirde olsam keşke bnde kaynnmgille canm torun sevecez diye hafta bir iki defa mecbur görüßmek zorunda kalıyorum ya bıktımm :(

(169 puan) tarafından
Evette eşimle yollasam cocugu ben gıtmesem. Baska sehırde yatılı gelırler bırde. Bızımkıler sahiplenir cocugu emınım buna
tarafından
Ya tamm onlarin torunu sonuçta tabi sevecekler ama bunaltıyorlar insani
(169 puan) tarafından
İşte ben bundan korkuyorum. Aşırı yapısık ıyıce yapıscak
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben ilk torunum dediğin doğru ama o çok sewcek sana gelecek diye çocuk yapmamazlik yapma
0 oy
tarafından
Bizimde ilk torun olacak ama kadına soyledigimizde tepki bile vermedi hayırlı olsun bile demedi iyi dedi 2 ay kaldı doğuma 1 takım aldı 1 kalın battaniye başka yok eksik varmı yokmu hiç sormuyor cinsiyet öğrenmeye gittiğimizde bile kız mı erkekmi hiç sormadı 1 ay sonra söyledik bizde  yani çocuk ilaki olwcak birşey ama yeni evliysen biraz evliliğini yasa hem eşini de daha iyi tanıms olursn
(169 puan) tarafından
Yok ıstemıyorum cocuk falanda. Bence cok ılgılı olmaları da kötü
tarafından
Evet bende sevmem öyle miy miy
0 oy
(478 puan) tarafından
Ilk torun ve hayatımda bu kadar naz kimseden çekmedim. 3 günde 1 illaki görüşüyoruz. Kayınvalidemi seviyor olmama rağmen bana bile çok geliyor. Eğer aranız iyi değilse kesin çözümler bulup, hazır olman gerek.
(169 puan) tarafından
Canım bunların işi gücü yok. Canları sıkılıyor. Bize sarıyorlar bence. Ben artık böyle düşünüyorum. Benim ev 20 dakika araba ile. Evler ters bir yerde Allahtan.Arabasız gidip gelinilmez yani. Biz uyarsa zorlarına gider ama ogullarına kırılmazlar bence.
(478 puan) tarafından
Ya ne bileyim ben de biraz kıskancım bebeğimin her ihtiyacını gideririm. Onlar sadece sevsin isterim. Babaannem bakım lokumum desin işte neden annem demek istiyor ki anlamıyorum. Kendi annemin 6. Torunu daha asla ne yengemin ne ablanın çocuklarına annem dememiştir ki hepsine annem baktı onlar çalışıyordu. Aksine çocuklar anne derse senin annen bu ben anneanne, babaanneyim diyordu. Ben çalışsaydım herhalde beni unuttururdular :(
(169 puan) tarafından
Evet bende bu sorunlardan dolayı ileride çocugum olursa ya kreşe ya bakıcı ya vermeyi düşünüyorum. Aşırı sahiplenme beni de sinirlendiriyor. Bak benim annemin de ilk torunu oldu. Daha bebek 2 aylık. Annem sayılı gitti. Gidip çok durmaz. Gelinimizin evi anneme çok rahat. Sık sık gitmez. Bunu örnek olarak kaynanama anlatınca oglunun evi gidecek tabi diyor. Ulen oglunun evi diye dakika başı gidilmez işte. Valaha ben açık açık herşeyi söylüyorum. Kırılırsa kırılsın banane. Zaten haftada 1 arıyorum, mesafeliyim. Canciger olmaya gerek yok
(478 puan) tarafından
Ben daha yakınım. Sık sık görüşüyoruz ama buna rağmen yetmiyor. Biz de çocuk olduktan sonra anladık başka şehirde olsaydık böyle olmazdı diye. Hatta iş için taşınacaktık. 1 hafta içinde belli olacaktı o kadar çok dua ettikiler ki neredeyse kayınvalidem hasta olacaktı gidicez diye. Bazen cekebiliyorum ama bazen gerçekten çok yoruluyorum
(169 puan) tarafından
Bizde iş için kısmetse 1 2 seneye gidecegiz. Ve gidersek bi 15 sene buraya gelemeyiz. Ki o zamana kaç yaşında olcam. Bızım ev uzak. Eşim bazen yogun çalışıyor. Biz gitmesek onlar sürekli gelir eminim buna. Çok zor ya

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 396 göst.
12 Eylül 2022 Aile kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 549 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 357 göst.
18 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Meyra nur (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 622 göst.