0 oy
126 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (4,698 puan) tarafından
Bu tavuk ciğerini minik minik doğrayıp kavuruyorlarmış eşim istedi tarif verir misiniz Ben tavuk ciğerini daha önce pişirmedim eşimin dediği kadarıyla yeşil biber soğan da oluyormuş içinde 

5 Cevaplar

+1 oy
(592 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım ben cok severim esimde cok sever hep yaparım biberle soganida kucuk kucuk doğra kavur yagda bi güzel ordan sonra tavuk cigerini at uzerine o zaten baya bi su bırakıyor ben su koymuyorum normalde tam suyunu geri cekmeye yakında tuzuyla kırmızı biberini ekle al sana mis gibi yemek
(4,698 puan) tarafından
Çok güzel anlattın canım nasıl temizliyorsun ciğeri
(592 puan) tarafından
Kuzum bu beyazliklar oluyor üzerinde yağ gibi ben normalde onları atıyordum hep ama baktım oyle daha lezzetli oluyor onuda dogruyorum iyice sudan gecir kesmeden önce iki üç kere bi de benim aldığımda kalpte oluyor kalbin icinde cok kan pıhtı oluyor onu ortan bolüp suda tek tek yıkıyorum oyle kucuk kucuk kesiyorum
(4,698 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim çok sağol yapıyorum hemen
(592 puan) tarafından
Afiyet olsun canim
-Reklam-
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Bol soğanı yağd kavur içerisine biberde doğra kavrulsun sonra ciğeri koy karabiber pulbiber tuz at kavur bu kadar canım
(4,698 puan) tarafından
Su konuyor mu
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Tavuk sote gibi yapıyorsun

(4,698 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(866 puan) tarafından
Ben domates biber soğanı doğrayıp doğranmış güzelce kandan arındırılmış cigerle birlikte kavuruyorum azıcık da salça koyuyorum renk versin diye çok beğeniyorum bende
(43 puan) tarafından
Kandan nasıl ayırıyorsunuz güzelce acaba
(4,698 puan) tarafından
Eşim dedi ki kavurma gibi oluyor sulu yemek gibi yapma dedi o yüzden soruyorum
(866 puan) tarafından
Evet susuz olacak yarım yada bir çay bardağı su koyuyorum ben yaptığınız miltara da bağlı yağ da koyuyorum suyunu çekince kapatıyorum iyice kavrulmuş oluyor ...
(4,698 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim çok sağol
(866 puan) tarafından
Bn ciğer yürek karışık yapıyorum yürekleri ciğerleri ne çok küçük ne çok büyük doğrayıp en az 5 6 kere bol suda yıkıyorum aralarda kan oluyor pıhtı pıhtı onları çıkarıyorum ..daha sonra tek tek kontrol ediyorum biraz daha yıkayıp  berrak su olana kadar yıkıyorum sonra kavuruyorum işte

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 698 göst.
14 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
23 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde orbanesara (889 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 359 göst.
5 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 132 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde seda21k (117 puan) tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,576 cevap

34,954 kullanıcı

...