0 oy
708 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi
Diğer tarafta cevap alamadım kızlar Allah için bir şey deyin ya sudocrem Bepanthol hamazing hametan bebek yağı kantoron yağı. Hiç biri fayda etmedi ve çok acıyor sürekli de kuru ve açık tutuyorm altini

24 Cevaplar

+1 oy
(1,301 puan) tarafından
Çocuk doktoruna mi götürdün acile falan mi. Bizimde oldu bir tane antibiyotikli krem bi de hamedan verdi ikisini karıştırarak sürdüm 3 4 günde geçti 
tarafından
Sağlık ocağına gittik ama travozal krem deneyeceğim bende çok sağolun
-Reklam-
+1 oy
(409 puan) tarafından

image

doktor bana bu ikisini karıştır sür dedi pek işe yaramadı travazol krem aldım kortizonlu bir krem onu sürdüm düzelir gibi oldu aynı böyle kızımın altı kaşınıyor birde 
tarafından
Yaa bilmiyordum sağolun
tarafından
O tarz kremler ancak hekim kontrolünde onun gerekli gördugu şekilde kullanılabilir
(409 puan) tarafından
Benim oğluma doktor vermişti travazolu kullandım verirkenden 2 3 gün kullan sonra kes dedi kortizonlu olduğu için kızımında altı geçmeyince mecbur onada aldım 2 gün oldu sürwli geçti doktora danışın isterseniz kullanmadan
tarafından
Kesinlikle bu tarz ilaç kullanımı doktora danisilmadan kullanılmamalı biz ne kadar iyi niyetle tavsiye edilse de saglik işi şakaya gelmez. Üstelik sozkonusu bir bebek var
tarafından
Doktorumuzu aramadan ağrı kesici bile vermiyorm ben. Korkarım öyle şeylerden çok teşekkür ederim
+1 oy
(1,120 puan) tarafından
Canım yavrum yaaa travazol krem sür kuzuya
tarafından
Tamam bu kremi ilk kez duydum hemen Alcam çok teşekkür ederim
(1,120 puan) tarafından
Rica ederim canım bende yaşadım deneyimledik 2 aylıktı hastanelik olduk
(1,120 puan) tarafından
Herşeyi birbirine karıştırma ama canım
Travazol hametan yada trosyd hametan kullan
tarafından
Tamam çok teşekkür ederim :)
(1,120 puan) tarafından
Rabbim acil şifalar versin
0 oy
tarafından
Doktora götür artık bu raddeye geldiyse bence
tarafından
Götürdüm dönüşumlu kullan kremleri dedi kullanıyorum ama yok
0 oy
tarafından
Baya tahriş olms cnm ya sağlık ocağına gotr hemn baksınlar
tarafından
Götürdüm kremleri dönüşmlu kullan dediler kullanıyorum ama yokk
tarafından
Çocuk doktuna gotr cnm bde açaba enfeksiyon mu var kadinda da yakio bu kadar
tarafından
Baktılar kanda idrarda bsi çıkmıyor ama dişi cikiyor ve ek gıdaya geçtik ondan da olurmuş eğer doğruysa
tarafından
Silverdin sur cnm üstüne bebek pudrası dök bn öyle gecrdm onu dene
tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Canm kiziminda boyle oldu nerdeyse bir ay surdu ne duyduysam surdum doktorun verdikleride dahil. En sonnda esimin eczaci arkadasi iki krem verdi biri mantar kremi digeri hametan ikisini karistirip surdum inann uc gunde gecti
tarafından
Ay travozal krem dmi soylediler smdi Alcam ondan çok teşekkür ederim cok
tarafından
Oda kortizollu krem ama
tarafından
O ne demek yani kötü bsi mi
(4,152 puan) tarafından
Rica ederim canm inss sizde de ise yarar.
tarafından
Umarım inşallah
0 oy
(940 puan) tarafından
Kurban olurum ya canım sulu mu kuru mu 

Bide şu arko tüp kremler var ya o çok yağlı o da ise yarıyor 
tarafından
Var evde hemen süreyim çok teşekkür ederim. Kuru ya pul pul oluyor ve acıyor
0 oy
tarafından
Trovazol ya da trosyd krem ikisinden birini alip sur normal pisik kremlerinden daha iyi
tarafından
Çok ama çok teşekkür ederim
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Sağlık ocağına değilde çocuk doktoruna götürün ,kötü olmuş tüm o kremlere rağmen geçmiyorsa mantar da olabilir..Acil şifalar geçer merak etmeyin
tarafından
Çok teşekkür ederim gideceğim çok sağolun
0 oy
(457 puan) tarafından
Canım travazol krem var mantar kremi .ve hameten krem karıştır sür canım çok iyi gelir
tarafından
Yaa bunu da yapayım çok teşekkür ederim
0 oy
(399 puan) tarafından
Canm Bana da saçma geldi ama denedim evde kızartma yağı var mi kalmış pamuğa batır sür hemen işe yaradı inşallah senin de yavruna şifa olur ama  yanmis yag olmasi lazim yoksa bile kalk kuzart soğuduktan sonra sür
tarafından
Normal bildiğimiz yağı mi. Sadece ısıtıp iyice geri mi soğutcam. Birşeyler mi kizartcam. Ay hemen yapayım ya şuan hiç bsi saçma gelmiyor
(399 puan) tarafından
Patates kizart soğusun tekrar sür bsk nasıl geçiyor kusura bakma görmedim
tarafından
Olur mu estağfurullah çok teşekkür ederim
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Trosyd de çok iyi gelir kızıma mavi hametan da
tarafından
Çok teşekkür ederim
(1,120 puan) tarafından
Şifa olsun
0 oy
tarafından
İleri derece olmuş kızımın da böyleydi kaç doktor gezdirdim en son bir doktora götürdüm bak bunu dene kime soylediysem hepsi yaptı hemen gecti travazol madecasol hematen bunları eczane sana karışım yaparak veriyor sur kesinlikle hemen gecer
tarafından
Rica ederim bana yaz merak ederim ve öyle kulaktan duyma şeylere inanıp sakın yağ mis kantaron yağı zeytinyağı falan sürme her bebek farklıdır şans eseri çocuk iyleşmistir onlarda ondan dolayı iğleşti falan zanetmiştir her çocuk farklıdır onda etki eden sende etmeye bilir reaksiyon gösterebilir oyuzdn sakın böyle saçma şeyler denemeyin cocuga
tarafından
Çok üzüldüm şuan ya deneyecektim neredeyse Allah razı olsun
tarafından
Deneme canım sen eşini bekle sürün başka şeyler surersen cildi daha çok tahriş eder ve inceltir
tarafından
Getirdi eşim sürdük bakalm sesi çıkmadı inşallah iyi gelecek gibi
tarafından
İyi gelir inşallah ya başka birşey sürme eski ilaçları kaldır canım bunu sabah öğle akşam sür
0 oy
tarafından
Canım benim dua edeceksin penaten al netten o mucize bisey iki güne eser kalmaz keodnlikle tavsiye ediyorum bende dediğin gibi bepanthol, sudocrem, sebamed hepsini denedim penaten i tek geçerim 
tarafından
Coook teşekkür ederim cok
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Kötü duruyo doktora gotur  geçmiş olsun
tarafından
Götürdum ya tüm kremleri dönüşümlü kullan dedi ama fayda etmedi
(44,744 puan) tarafından
Bide başka Dr gotursen
tarafından
Göturcem ya gerçekten böyle olmayacak
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Hametan travazol karıştır sür 
tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sudocremden bol sür iyice yedir üstünden bi daha sür altını mutlaka açık tut gün içinde havalar ısındı aç altını ılık suyla yıka altını açtıkça birkaç gün ıslak mendili mutlaka yıkayıp kullan emZiriyorsan limon tarzı kivi çilek domates tarzı asitli şeyler tüketme ya da çocuk ek gıda alıyorsa aynı şekilde ona da verme  dediklerime birkaç gün dikkat et inşallah geçer canım 
tarafından
Yaaa çok teşekkür ederim bilmedigim ve yaptığım bir sürü şey söylemişsin çok sağol. Kivi de verdim çilek de verdim. Kendim limon da yedim ayyy
tarafından
Yok canım asitli yiyeceklerden uzak tut uzak da dur ıslak mendil için bi saklama kabı yap kendine yıka yıka koy ordan kullan mutlaka her zaman ıslak mendili bu şekilde kullan dediklerimi yap Allah’ın izniyle bir de öyle dene geçer inşallah
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Ben burda görmüştüm denemiştim ve çok fayda etti. Altını temizlerken ıslak mendil kullanmadım. Kullandiysam da yıkadım öyle kullandım. Ya da poposunu direk yıkadım. Sonra sudocrem sürüp üstüne nişasta attım baya böyle attım. Pudra niyetine. Pudra denedim bı işe yaramadı çabuk emildi. Ama nişasta ile çok iyi sonuc aldim
tarafından
Yaa fark edermi ne nişastası olduğu. Evde var ama fark ediyorsa hemen aliyim
(5,323 puan) tarafından
Hiç fark etmiyor mutlaka dene bak
0 oy
tarafından
Birde elbette yapıyorsunuzdur da malum önümüz yaz altını sıkça havalandırin 
tarafından
Kız vallahi evin her yeri çiş oldu. Bir yatmadan yatmaya kapatıyorm. Acıyor çünkü yavrumun cani
0 oy
tarafından
Annem zeytinyağını kızdırır sonra ılıyınca pamukla sürermiş biz pişik olunca canım benim oğlum da bi kere pişik oldu geçmedi kremle falan o yüzden yaptık işe yaradı
tarafından
Yaaa hem doğal hem faydalı bsi
tarafından
Evet canım iki üç kere tekrarlayınca faydası olduğunu görürsün zaten

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 280 göst.
0 oy
5 cevap 203 göst.
0 oy
22 cevap 439 göst.

381,014 soru