0 oy
622 göst.
Aile kategorisinde (76 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kayınvalidemle alt üst oturuyoruz her dışarı da işi olduğunda eşimi arıyor ki yaşlı da değil annemden genç çok küçük evlenmiş çünkü her neyse akşam olur tam yemek yiyeceğiz marketten eksik alınacak bizi götür hafta sonu bizi AVM ye bırak ya da çarşıya bırak birlikte plan yaptık mesela yine iş çıktı ben evdeyim şimdi gitti eşim onlarla nasıl dile getireyim bunu 

9 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Böyle durumlarda hoşgörü ile yaklasmak gerek. Oglu elbet, nazinin gececegi ilk kişi.  Yemege oturdunuz, aradilar anne yemek yiyorum, yedikten sonra gelirim desin. Aksam plan yaptiniz, sabah bizi avm birakin mi dediler, hazirlanin ilk once onlari biraksin sonra siz devam edin.bizde aile binasindayiz. Benim kayinbabamin arabasi var, bazen oluyor halden dolayi gidemiyor, kaynanami goturmuyor biryere, esim dışında iki oglu var onlarında araci var, ilk once esimi arar. Bunda kizacak bir durum yok canim, böyle sebebplerden dolayi uzmeyin birbirinizi
-Reklam-
0 oy
tarafından

Esinin bunun farkında olması gerekiyor. Mesela anne benimle bi isiniz varmi yoksa eşimle gezecegiz demesi lazim

(76 puan) tarafından
Kayınavlidemin ona da cevabı var  gezecek başka zaman mı yok demiş bir kere eşime sanki fırsat bırakıyor gezmek için
tarafından
Dedigim gibi canim is esinde bitiyor yani annesine rest ceksin demiyorum ama arayi bulmak zorunda Allah yardimcisi olsun
tarafından
Kalbi bi ruh ,aynen canim. Azarlamak, terslemek olmaz. Guzel bir dil ile gidemeyeceğini yada işi olacağını soylesin. Edendimiz s.a.v zamaninda, gunahkar bir adam, efendimizin yanina gelir Ey Allah'ın resulu s.a.v, cokca gunahim var, affolunmasi icin ne yapabilirm. Allah resulu annen varmi diye sorar,hayir öldü der. Teyzen varmi, oda yok der. Akraban varmi der, var deyince Allah resulu, onlara, iyilik yapmasini emreder. Kaldi ki anneye yapilan iyilikler karşılığında ne buyul haseneler bekliyordur bizi
tarafından
Oyledir elbette birde anneler biraz daha olgun olsalar da iyilikler icten gelerek yapilsa ne guzel olur
0 oy
(48 puan) tarafından

Canım valla akıl vermek zor böyle şeylerde yapıcı olmak gerekiyor vur kır parçala yaparak hiç birşey çözülmüyor. Bizim de aynıydı ikide birde eşimi köye çağırırlardı ama ben eşime söyledim bizim işimiz varken gidemezsin diye. Çünkü bende annem biyere gideceği zaman kalkar götürürüm arabam var ehliyetim var aşırı tepki göstersem oda bana gösterebilirdi. Allah yardımcın olsun önce eşinle konuşmayı dene baktin olmuyor uygun bir dille kayinvalidenle konuş bence.

(76 puan) tarafından
Eşimde müzdarip durumdan ama dile getiremiyoruz
(48 puan) tarafından
O durumda senin yapabileceğin bisey yok canım eşinin konuşması gerekiyor bence sen bisey dersen batar ama kendi evladı söyleyince kötü olmaz
0 oy
tarafından

Eşin hayir demeyi öğrenmeli. Hayir demek istemiyosa en azindan ertelemeli. Yemegimi yedikten sonra hallederiz disardayz dönünce gelirin suan isim var diyebilmeli. 

(76 puan) tarafından
Tek erkek çocukları eşim bundan dolayı vicdan yapıyor  ben götürmezsem kim götürecek diye ama burda da bir ailesi var... İki ucu da çıkmaz
tarafından
Götürmenin demiyorum elbetteki evlat. Ama erteleyebilir. O an yemek yiyosa 1 saat sonra diyebilir. Yada disardaysaniz gelince diyebilir. Hep tek taraflı fedakarlik olmaz
(76 puan) tarafından
Doğru yahu işte bunu anlasalar yapmayacaklar ama işte
0 oy
tarafından

Bunu eşinin farketmesi lazm. Sen al karışna konuş aynı buraya yazdığın givi

0 oy
(1,424 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

ay ne kadar kötü öyle ya eşinin bunu farkına vardı gerek canım şöyle güzel bir dille

0 oy
(57 puan) tarafından

Bnm gibi cırla. Anlamıyorlar sustukça başına kalkıyorlar. Eşine açık açık söyle. Anlamazsa ailesine söyle. Ben yaptım şimdi çağıramıyorlar

0 oy
(523 puan) tarafından

Bıraksın ne olacak ki ama ama birkaç geri gelsin ancak bırakmakta diye gidip saatlerce orda duruyorsa bilemem .Size olan yaptığınızda bize şuraya gideceğiz giderken sizi bırakalım siz dönüşte taksi ile yada dolmuşla dönün olur mu bizim planımız var deyin güzelce bunkadsr basit 

–1 oy
(638 puan) tarafından

Yahu surda bir kac sene sonra yaşayacaklar mi belli değil üstelik bu yasına kadar getirmişler bu mu zorunuza gidiyor yazık ya

(638 puan) tarafından
Olumsuz yaklaşım değil isinize gelmiyor sadece o kadar !!
(1,424 puan) tarafından
kaynanamin kayinbabamin ayağını öpmeden güne baslatmazlardi diye kadın 80 yaşında var ama halime şükrettim diyor sizin yaptığınız şımarıklık neymiş. Şimdi bizim kaynanamızn kayinbabamizin ayağınin altıni opmuyoruz diye her istediklerini yapmak zorundamiyiz?????? Kendi hayatimizdsn taviz vermek zorundamiyiz.??? Bir insan yaşlı olur hasta olur her istediğini yaparsın ona lafim yok ama zirtp pirt çağırıyor  şuraya bırak yok şuraya götur denmez sefikacik. Belliki başına böyle birşey gelmemis  rahat yorumlar yapman  çok normal.!! Burda ki post acan  arkadaş kendince haklı sen kimsin ki? Çok yazık vs. Yorum yapıyorsun. Madem kötü yorumlar yapacaksın insana yapma arkadaşım içinde tut ne kadar tırt  yorumların  var.  Olumsuz yaklaşım değil sizin işinize gelmiyor demissin o postu  açan ben değilim bana böyle bir yorumda bulunsaydın bu kadar sakin kalmazdım. Isimize  gelmeyen  nedir bir açıklar mısın? Mantıklı daha insanları kırmayan yorumlar yap bak bakalım nasıl işimize geliyor.
(638 puan) tarafından
Benimle adam gibi konuş adımı da ağzına alma sefikacik filan diye ? Pardon da kendini ne zannediyorsun acaba ? Millet sizin kayinvalidenizin nasil olduğunu burda okuyup onunla ilgili suizan ediyor vebale giriyor kötü düşünerek senin saygısızlık etmediğin ne malum ? Ayağını op demedim su devirde onu bende yapmam sende kimse de yapmaz ama kadin haline şükretmiş daha beteri var diyor. Benim de kayinvalidem dört dörtlük değil onunda bana karşı şeyleri var ne yapayım onu cekistirirp milletin günaha girmesine mi sebeb olayım
(638 puan) tarafından
Ayrıca dolunay denen kişiye yazdım olumsuz değil işine gelmiyor diye . Sana degil
(638 puan) tarafından
Benim kızdığım nokta şu tamam kötü olabilir Allah ıslah etsin ama eşimi çağırıyorlar şunu yaptırıyorlar para istiyorlar gibi şeyler bana ters geliyor sen sanma ki bende yok aynı şeyler bende de var ama anne baba bende anneyim ne malum benim de oğlundan kızımdan birsey istemeyeceğim bunu anlatmaya çalışıyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 399 göst.
0 oy
6 cevap 164 göst.
13 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde pinar23 (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 542 göst.
17 Nisan 2021 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 544 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

400,719 soru

11,989,151 cevap

36,172 kullanıcı

...