0 oy
452 göst.
Diğer kategorisinde (7,098 puan) tarafından

Ay kizlar bugün akşam üstü eşim bana araba sürmeyi öğretti daha doğrusu çalıştı adama azıcık cinnet geçirttim:woot:

Çok heycan yaptım resmen yüzüm gözüm ateş içinde kaldı bide yaylaya ciktik   orda öğretti ay ne zormuş ya ilk baya yapamadım ama sonra bana bıraktı arabayı güzel sürdüm 

Bana moral verin ya yapabilir miyim ilk sizde de öyle oldumu aşırı heyecan yaptim ya :D

Vereceğiniz tavsiyelere de açığım şöferrr hatunlar :D

19 Cevaplar

0 oy
(9,238 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yapabilir miyim ben kesin beceremem diyenlerin hepsi usta şofor şuanda :D  muzik açıp surersin ohh trafikte sinirlenirsin bile hatta :D yeter ki kendine guven

Şunu unutma araba seni değil sen arabayı yonetiyorsun ;)
(9,238 puan) tarafından
Cinnet geçirmeyen eş yoktur bnce oğretirken :D
(7,098 puan) tarafından
Öyle mi diyosun kız ne bilim ya öyle yapınca da dediklerini de unutuyorum :))
(9,238 puan) tarafından
:)) birazcık kalkış duruş park vs oğren sonrasnı kursta oğrenirsin zaten hocalar çok sakin ve guzel anlatıyor
tarafından
+++++++++++++++. Sonsuz artı ilk arabayı elime aldığım da ağlamıştım.  Şimdi direksiyon başından inmiyorum il il geziyorum
(7,098 puan) tarafından
Ay ins kızlar valla böyle yorumlar gördükçe motive oluyorum ya bide yayla yoljnda suruyorum bı yerden asa geçmem ins :))))
-Reklam-
+1 oy
(796 puan) tarafından
Yapabilirsin canım niye yapmıyasin  kadın erkekten daha başarılıdır 
(7,098 puan) tarafından
Ne bilim kuzum ya çok heycan yaptım ilk başta bide zor göründü gözümde büyüdü çok hevesliyim hevesim kaçsın istemiyorum ya
0 oy
tarafından
İlk sonuçta yılların tır şoförü değilsin ya ☺☺☺
(7,098 puan) tarafından
Ay aynen valla bende onu diyorum eşime insan direksiyonu tutamaz mi diyo bana ya :)) bide bagiriyo kız sağ yapp diye  hepten elim ayağımi dolaştirdi :)))
tarafından
Tek öğren bence ☺☺☺
(7,098 puan) tarafından
Tek nasıl öğreniyim kız yanımda biri olması lazım :))
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Canm bekarken babam öğretti. İlk deneyim öyle olur. Babam baana ne fren yerini ne depraji gösterdi araba çalışır vaziyette geç dedi koltuğa geçtim. El fenerini indirdi araba gitmeye başladı.. arabadan kendimi attım korktum:))))))) böyle anım var ama çok şükür sürüyorum çok eğlenceli bana göre iyiki öğrenmisim :) ve snde başarırsın eminim bak sürdüm diyosun kendine güven ve asla heyecan yapma gerisi gelir
(7,098 puan) tarafından
Debraj ve freni biliyorum da kalkarken ve dururken yavaş yavaş yapılması lazım bı kere de abaniyorum :))) onları bı cozsem :))
(1,034 puan) tarafından
Depraji kökleyip yavaş yavaş gaz verirken depraji da bırakacaksın
(7,098 puan) tarafından
Aynen işte birden abaniyom gaza :))
(7,098 puan) tarafından
Hahaha laleelif kız sorma benimki de onu yalacaksin bunu kiracaksin şunu bozacaksin diyip durdu daha çok stres oldum ya :)
(7,098 puan) tarafından
Ay amin ins :))
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ayy bnde bir gazla yazildim canm sali gunu sinav var bakalm ins sende yaparsın 
(7,098 puan) tarafından
Ay hadi ins kuzum ya sana da başarılar
(4,152 puan) tarafından
Sagol kuşuum ♥️♥️
0 oy
tarafından
Bende kullanıyorum ama ona rağmen sırtım ter içinde kalıyor geriliyorum terliyorum ama sonuç olarak dikkatli kullanabiliyorum. Sende yavaş yavaş bu heyecanı atarsın merak etme olmayacak birşey değil :)
(7,098 puan) tarafından
Ay dimi kiz çok saolun yaa boyle yorumlar okudukça motive oluyorum :) gerçi ilk calistiramadim da ama neyse çaktırma sonra çalıştırdım :))) hahaha
tarafından
Sıkıntı yokkk halledersiinnn trafikte karşılaşıp korna dahi çalarız birbirimize bak :) :)
(7,098 puan) tarafından
Hahaha ay kız ins ya ne güzel olur fena gaza geldim yarın çözüyorum bu meseleyi :))))
tarafından
Çözzzzz güveniyoruz sanaaa:) :)
(7,098 puan) tarafından
Yarın yeni postlarla karşınızdayim bekleme de kalın :))
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Neden yapamican canım hatta iyi bir şoför olabilirsin güven kendine :)
(7,098 puan) tarafından
Ay hadi ins ya çok hevesliyim valla hevesm kırılsn istemyrm böyle motivelere ihtiyacım var ❤️
0 oy
tarafından
Öğrenirsin be senin neyin eksik . Ben öğrendim artık kuaföre markete pazara gezmeye heryere kendim gidiyorum önceden eşime soyluyordum beni görürsene bilmem ne götürürdü ama mirin kırın ederdi ehliyetin var al anahtar orda.beni kaldırma falan diye hırs ettim öğrendim şuan çok rahatım :D kapının önünden arabayı çalıp gidiyorum :D
tarafından
Manuel vites galiba . O biraz zor oluyor ama onun haricinde öğrenirsin biraz dikkatli olmak gerekiyor sadece iyice aklın hep orda olucak
(7,098 puan) tarafından
Evet manuel kuzum bakalım ilk çokta fena değildi ins zamanla tam olarak öğrenirim
tarafından
Öğrenirsin öğrenirsin senin neyin eksik 17 yaşında kızlar altlarında araba fırt fırt bı oraya bı buraya biz hayli hayli öğreniriz dert etme
(7,098 puan) tarafından
Ay kız ins valla burdan yorumları okudukça motive oldum :)) basarirsam benden mutlusu rahatı yok
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Heyecan çok yaapma kız araba sürmeden kolayı Yok..ilk için normal veriyorm taktiği yaz bunu gerçi araba manuel mi otomatik mi şimdi bu önemli:) ona göre taktik verecm

(7,098 puan) tarafından
Manuel kuzum ver kız bekliyorum çok ihtiyacım var öğrenmem lazım hırs yaptım çok heveslendim ya :))
(6,825 puan) tarafından
Hah bnm kullandığım da manuel

1.hidrolik direksiyon , direksiyonu sakin tut iki elle saat yönünde 3ve 9yonunde..
2.Kalkarken anı kalkmamak için debriyaj dan ayağını yavaşça kaldırırken gaza da hafifçe bas yoksa bağırır yada tekler:)

3.duracagin zaman önce debriyaj sonra frene bas ,boşa al istop etmez :)
Aklıma bunlar geldi:D
(7,098 puan) tarafından
Aynen eşimde anlatti bunları hatta gösterdi adam ama işte uygularken biraz sknti oluyor heycan yapıyorum bakalım ins yapicam :))) bide araba çıkınca önüme daha çok panik oluyom :))
(6,825 puan) tarafından
Yok kız panik yapma o zaman çok zorlanırsın.
Bunları aklına kazı en çok işe yarıyan şeyler:)))
(7,098 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kuzum öyle yapcam bakalım yarın ki denemem nasıl olcak heyecanımı atmaya çalışxam :))
0 oy
(619 puan) tarafından
Bence herkesin ogrenmesi gereken bisey. Bu özgürlüğün tadı inanilmaz güzel. Emin ol yaparsın. Ben acemiligimle 2 saatlik uzun yola gitmiştim. Ehliyetten 2 yil sonra almıştım arabayı. Işıklarda o kadar cok stop ettirdim ki arabayı. Ama 1 olur 2 olur sonra alışırsın. Asla guvenini kaybetme. 
(7,098 puan) tarafından
Oylemj diyosun kuzum ya valla bende çok hevesliyim ama ins eşim cinnet gecirmezse olacak:)))
(619 puan) tarafından
Ben kursta ogrendim çünkü ehliyetin kurallari farklı oluyor. O yüzden direksiyon sinavinda cok zorlanırsın. Yine de biraz sür hevesini al. Ama gerçekten çok güzel. Şuan gurbetteyim. Ailemleyken kuzeni arayıp hadi kahveyi hazirla 5 dk ya ordayim demeyi, bunalinca son ses müzik dinlemeyi falan cok özledim. Gerçekten artık bi ihtiyaç canım. Hiç yılma
(7,098 puan) tarafından
Ay ins kışa dogru ehliyet kursuna da gitmeyi düşünüyorum bakalım hevesliyim baya hevesim kırılmaz ins cidden çok zevkli ve eşim yurt dışına gidince araba duruyo garajda sürekli bir yere giderken şoför bulmak zorunda kalıyorum ogremirsem çok rahat ederim
(619 puan) tarafından
Elinin altında araba da varmış. Kisa zamanda ehliyetini alirsin insallah canım. Cok kısa sürede usta olursun
(7,098 puan) tarafından
Ay ins kuzum ya valla çok istiyorum ya basarirsam eğer cidden benden mutlusu rahatı yok
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Ayy benim araba kullanmaya cesaretim yok
(7,098 puan) tarafından
Kız benimde yoktu hiç inan ama çok heves ediyodum öyle bir heves çıktım valla ilk hiç yapamadım ama sonra oldu tabi tam değil bakalim ins olur :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Neresi zor kız bence çok kolay. Araba sıkıntım olmasa direk ehliyet alırım valla köye falan gittiğimizde anca abim sürdürüyo öyle çok zevkli :D 
(7,098 puan) tarafından
Bilene kolay tabi kız :) ilk kez direksiyona elimi sürdüm resmen ay çok zor geldi bana bakalım ins becerebilirim kalkış ve duruşları yapmam lazim :))
(25,224 puan) tarafından
Yok kız ben bilmiyom ki seneden seneye köye gidersek abim sürdürür işte bikaç kere gösterdi o kadar :D araba tutuyo beni midem bulanıyo yoksa eşimle gidicektim ehliyete aman boşver dedm yolda kusarım falan ahahah:D
(7,098 puan) tarafından
Kız ilaç falan iç cami falan aç sürekli bindikce koreliyo araba tutmuyo daha :))
0 oy
tarafından
Kız böyle seylerde kocam on nunara hiç kızmaz vur kır parçala hata yap sana öğretir ,canım.kocam minusbuste bana öğretti;)
(7,098 puan) tarafından
Ay benimki öyle değil kız arabası resmen aşkı bide coxukalrda arabadaydi stres yaptı :))
tarafından
Öğrenirsin canım benim
(7,098 puan) tarafından
Ay ins kuzum
0 oy
(337 puan) tarafından

image

malesef durum böyle canım 
(7,098 puan) tarafından
Aynen öyle valla gerçi benim öğrenmek gibi bir şansım yoktu şimdiye kadar saolsun eşim ogretiyo ins yapabilirim
(337 puan) tarafından
yaparsın inşallah cnm bende öyle ama bu yıl kayıt oldum kursa
yazılı sınavı 82 puanla geçtim
direksiyon derslerim bu hafta başlıyor
cumartesi sınavım olacakmış dua et bana bendeki sana inşallah canım ❤
(7,098 puan) tarafından
Hadi hayırlısıyla al ins kuzum darısı da bana ❤️
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Direksiyon kursundaki bayan kocadan hoca olmaz diyordu hep. 
(7,098 puan) tarafından
Valla haklı :) o öyle yaptıkça ben daha çok stres yapiyorum elim ayağım dolasiyo dediklerini de unutuyom :))
0 oy
tarafından

Ben araba aldım kendime ama sürmeyi bilmiyordum sadece ehliyet alırken.. babam beni 1 2 gun öğretti 1 günde geri gitmeyi park.etmeyi öğretim. Ondan sonraki gün ben tek başıma işe gittim :) geldim eve evimiz cadde ustu ve heryer araba babami aradım park edemem ben acemiyim diye adam telefonu kapamış ee iş başa düşüncede bir şekilde park ettim.. o oldu şimdi valla iyi şoförün diyebilirim eşimden çok ben kullanıyorum :)

(7,098 puan) tarafından
İns bende o seviyeye gelicem kuzum :)
0 oy
tarafından

Yapabilirsin canm ayni sekilde bende dusunuyodum istanbul trafiginr cikiyorm düşün :)

(7,098 puan) tarafından
Ay hadi ins kuzum bende o seviyeye gelirim :)
tarafından
Gelirsin gelirsn merak etme :)
0 oy
tarafından
İlk sürdüğüm de 15 yaşındaydım. İlk denemede kaldırdım şuan 24 yaşımdayım ehliyetim yok ama ehliyeti olan bir çok insandan daha iyi kullanıyorum şehir içi şehir dışı 
(7,098 puan) tarafından
Kız alsana o zaman ehliyetini
0 oy
tarafından
Haha bende ilk basta cok stres yaptım debriyaja basarken ayaklarim titriyodu simdi yollar benden sorulur hsjsjsj
(7,098 puan) tarafından
Ay ins bende olcam öyle ya bide boyum kısa anacim debriyaja basmak zorluyor :))
tarafından
Haha cek koltuğu one göbeğin cok yoksa :D
(7,098 puan) tarafından
Gobusum yok kız çektim sona kadar valla olduğu kadar :))

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 80 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 430 göst.
23 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 768 göst.
0 oy
14 cevap 511 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Miss dilek (762 puan) tarafından soruldu