0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (3,527 puan) tarafından
Evet kızlar geldik en kritik noktaya ☺️

Kızım ayın 4ünde 5. Ayı bitiriyor 6ya giriyor yavaş yavaş ek gıdaya başlamak istiyorum doktorumuz da 5 bitince yavaştan başlarız dedi

Neye dikkat etmeliyiz nasıl başlamalıyız siz neyle başladınız? Bilgi verirseniz çok sevinirim☺️❤️

7 Cevaplar

0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ilk yoğurtla başlıyor canım
(3,527 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
(2,984 puan) tarafından
Yogurtla basla canim . Once sebzelerden basla cunku meyve verirsen tatli oldugu icin sonradan sebzeyi istememezlik oluyor. 3 gun kuralıyla verirsen iyi olur. Alerjik durumu varmi ogrenirsin. Hemen herseyi yesin diye dusunme 6.ay tadimlarla geciyor. Allah kolaylik versin :)
(3,527 puan) tarafından
Öyle yapıcam kuzum sebzeleri buharda haşlayıp mı vermek gerekiyor
Sağol canım ☺️
(2,984 puan) tarafından
Evet canim buharda daha saglikli
(3,527 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
Genelde yoğurtla başlanıyor bebek için iyi oluyor yutma acısından falan diye ama benim doktorum sebzelerle başla sonra meyve sonra yoğurt dedi yoğurt yasak değil ama anne sütünden alıyor aynı faydayı biz anne sütünden alamadiklarina daha çok ağırlık verelim sebze yumurta sarısı ve koyun kıymasıni yemesi önemli demişti 3 gün kuralına göre sebzeleri verdim meyve vereceğim zaten bu tadımlar bitene kadar 6 aylık oluyor sonra pirinç mercimek yulaf ırmik vereceğim sonra 6 buçukta yumurta sarısı 7 de koyun kıyması deneyeceğim 
(3,527 puan) tarafından
Ya teşekkür ederim evet zaten 6.ay tadımlarla bitiyor mesela kabağı buharda haşlayıp mı verdin
tarafından
Bazılarını buharda bazılarını az suda mesela fasulyeyi az suda haşladım çok yumuşak olsun kolay yutsun diye patatesi de az suda haşladım
0 oy
tarafından

BEnde b ekliyim  burda :) 5 Buçuk oldu  kk 

tarafından
Bem çay icerken bbrdagi tutmaya çalışıyo ağzını acıyo
(3,527 puan) tarafından
Bak buldum canım
 Dik oturması, masadaki yiyeceklere uzanması, sizin yediklerinize bakıp merak etmesi, hatta ağzını şapırdatıp yer gibi yapması, ek besin almaya hazır olduğunun göstergesidir.
Haha benimkide çaya çok uzanıyor dikkatini çekiyor galiba ☺️
tarafından
Teşekkür ederim canım. .. ama cok tatli oloyu yapınca
(3,527 puan) tarafından
Aynen canım ben bi yandan üzülüyorum ya veremiyorum diye ☺️
tarafından
Ben de valla  .s
0 oy
(25,223 puan) tarafından

Canım allah ne verdiyse :D

Kız ben önce yogurt verdim 3 gün sonra hiç kurwl mural tanımadım sadece alerjik şeyleri yavaş verdim yogurt yumurta çilek falan öyle şeyleri. 7 aylıkken bizim yemeklerden vermeye başladım şimdi 13 aylık olcak şükür yemesi iyi

(3,527 puan) tarafından
Oh maşallah kabağı filan buharda mı haşlamak gerekiyor kuzum
(25,223 puan) tarafından
Yok ben normal az suda haşladım buhar şart değil canım
(3,527 puan) tarafından
Ya sağol canım

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 520 göst.
0 oy
11 cevap 93 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (216 puan) tarafından soruldu