+1 oy
519 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Kizlar oglum 16 aylik 5 gun once sunnet ettirdik.  Bebekken bir takim ufak tefek saglik sorunlariyla ugrastigimiz icin yaptramadık. Derken derken bu aya kaldi. Ilk 3 gun cok zor gecti bildiginiz cok zor yani.  Durdurmak imkansiz oluyor. Bu yuzden kanama vs oluyor. Caresizce aglayisi..Elbette geciyor ama . Diyecegim şu ki. Ya 40 i cikmadan yani dönmeden en fazla 3 aylikken yaptırın ya da akli erince 6 yasindayken...

Benim dustugum hataya siz düşmeyin.  Erkek bebegi kucuk olan anneler varsa hic beklemeyin ettirin. Ne kadar kucuk o kadar iyi. 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evet bende  5 6 yaş  bekliyorum 
-Reklam-
+2 oy
(25 puan) tarafından
Sünnetçi 10 tane beyaz köpük bardak veri yarıya kadar kestik büyük boy bez akdik 3 aylıkken yaptırdık. Yarım saat sonra ilk çişini yaparken agladi sadece onun dışında uyku düzeni bile değişmedi çok kolay oldu  2 haftada hic olmamış gibi oldu erken yaptırmak çok iyi bebek dönmeye başlamadan  hareketlenmeden
+1 oy
(485 puan) tarafından
Bende 3 aylık yaptırdım iyiki yaptırmışim
+1 oy
(1,238 puan) tarafından
Ilk oglum bezdeyken 2 yasina gelmeden yaptirmistik. 

Ikinci oglumu sıkıntıli felandı 3  yasinda oldu.

Ikiside kolay gecti hic zorlanmadim.
+1 oy
(749 puan) tarafından
Evet canm bnde bir doktordan dinlemistim .cok cok haklısin 
+1 oy
tarafından
3 aylıkken yaptırdım iyikide yaptırmışım
0 oy
tarafından
2 yaaikda yaptırdım canım sorun hiç yaşamadık bardağı kestim koydum bir yere de vurmadı hiç kremini sürdum temiz tuttum hiç sorun olmadı
tarafından
Canım bardağı keseceksin benim ki de bezlydi maksat bir yere vurunca bardak korusin
(1,897 puan) tarafından
Bardak kesmek ne giz
(1,077 puan) tarafından
Baya yaridan mi kesic3z canm gece uyuyunca bardak ucuna denk gelirse nolacak ya peki. :/
(25 puan) tarafından
Kopuk bardağı  yarıya kadar kesmeniniz gerekiyordu  sünneti yapan soylemedi mi
tarafından
Köpük bardagi yarıdan kesip içine alicaksiniz bebeğinizin şeyini kzlar ucu açık olacak yani kenarijda koruma gibi oluyor ve vurmuyor hiç bir yere doktor demedi mi canım sana
0 oy
(3,897 puan) tarafından
6 aylıkken yaptırdım evden estetik sünnet ilk 1 gün çok zordu 2.gun o kadar değil 
(1,077 puan) tarafından
Valla hatta 4 gun cok zordu. Ama ilk 3 gun allahimm ne gunlerdi. Hala agliyor benimki
0 oy
tarafından
Evet o yüzden altı yaşını bekliyom
(1,077 puan) tarafından
Kesinlikle 6 yasini bekle cnm. Akli ererse dur dersin yat dersin anlar yani
tarafından
İkitane birde bende :)
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Ben 4 aylıkken yaptırdım hiç ağlamadi çok kolay ıgleşti hiç zorluk yaşamadım ve kolik bir bebeğim vardı çok huzursuz ama ben bile sok oldum çok rahat geçtiğine ama hep diyorum bir daha oğlum olursa 7 günlükken yaptircam hiç dikiş felan atmıyorlar çocuk doktorumuz o daha iyi demisti
(1,077 puan) tarafından
Kesinlikle canim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biz 4 bucuk aylık yaptırdık ömrümüzden ömür gitti o ilk 3 gün kıyametler koptu evde anaamm bin pişman olmuştuk neyseki geçti gitti şükür. Eşim diyo bi oğlum daha olursa 15 yaşına kadar yaptırmam ahah:D 
(1,077 puan) tarafından
Ahahaha aynen canim abooo cok zor valla
0 oy
tarafından
Devlet hastanesinde mi yaptırdınız özelde mi canım 
(1,077 puan) tarafından
Tip merkezi  canim. Lokal anestezi ile.
tarafından
Anladım canım biz de yaptıracaktık ama kaldı malesef şimdi 6 yaş beklicez
(1,077 puan) tarafından
Aynen 6 yas ideal
tarafından
İkinci var karnımda o oğlan olursa eğer onu erkenden yaparız
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Allah damatlığını göstersin canım 6 aylık yaptırdık çok rahat geçti size de geçmiş olsun 
(1,077 puan) tarafından
Amin sagolasin canim
0 oy
tarafından
Ben ilk 7 gün içinde yaptırmayı düşünüyorum doğsun inşallah
(1,077 puan) tarafından
Yaptır canim en iyisi doktor da uygun görürse
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Dr bulamadık devlette kapandı sonra da eşim şehir dışına çıktı şuan 9 aylık bakalım bizde senin gibi olaacaz galiba
(1,077 puan) tarafından
Devleti bu konuda hic tavsiye etmem 400 tl verdik tip merkezinde yaptirdik. Her an sorun olunca götürdük guzel ilgilendi doktor. Devlette komple uyusturuyorlar diye biliyorum.  Rabbim yardimciniz olsun.
(9,001 puan) tarafından
Üroloji komple ama çocuk cerrahi iyle değil doktoru göre belki burdada 800 1500 arasi
0 oy
(119,461 puan) tarafından
uuff korkuttun yaa 18 aylikkrn yaptircaz biz
(1,077 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm. 6 yasini bekle derim.
☹☹☹☹☹☹☹
ozeldemi yaptirdin sen
(1,077 puan) tarafından
Evet canim tip merkezi
bizde ozelde yaptircaz bolgesel uyusmayla
0 oy
(2,678 puan) tarafından
4 aylık iken sünnet oldu oğlum cnm sorun yaşamadık şükür 
0 oy
(1,615 puan) tarafından
İyiki okumuşum şu postu ve sende iyiki paylaşmışsın oğlum Haziran 4 te 12 aylık olcak bu zaman da yaptırsam bir sıkıntı yaşar mıyız eşim beni hiç dinlemiyor bu tür konularda yalvar yalvar laf anlatamıyorum daha 5 aylıkken dedim yaptıralım diye ama yok dinlemeyo dediğim dedik çaldığım düdük diyor
(1,077 puan) tarafından
Canım su bir gercek eninde sonunda geçiyor
Bebekten bebege degisiyor
Sunnet seklinden sekline degisiyor.
Ama 3 gun bile olsa  benim omrumden omur gitti inan senin bebis nasil olur bilmiyorum
 Yuruyor durduramıyorum laf anlamiyor ve sunnet yeri sisiyor morariyor cok zor. Bilmiyorum 6 yasini bekle gitsin ya amaan.
(1,615 puan) tarafından
Ya bikmiyorum küçükken çabuk iyileşiyor diye erkenden olsun istedim bu vakte kadar oyaladı beni eşim kafayı yicem yaa hiç sözümü dinlemiyor şuan hamileyim diyorum ki bak ilerde yaptırırsın uğraşamam şuan koruya bilirim diyorum dinletemiyorum
0 oy
(601 puan) tarafından
deme yaaa benim oglanda 16 aylik ben bebekken yapalim dedim birkac aylikken esim kabul etmedi bu yaz yaptirmayi dısünüyo 
0 oy
(7,981 puan) tarafından
Valla 23 günlükken yaptırdım kurtuldum 5.6 günde iyileşti maşallah annem sağ olsun zorla yaptırdı dedi böyle dah kolay büyümeden 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 82 göst.
28 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Sevgi tanemm (891 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 62 göst.
6 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianne_tugce (1,279 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Kubrabas (185 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 245 göst.
26 Mart 2022 Aile kategorisinde Busraburak01 (2,525 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...