0 oy
162 göst.
Diğer kategorisinde (38 puan) tarafından
Bunu bebeğime yaptirim mi siz yaptırdınız mi

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
düzenlendi

Hayır yaptırmadım ben 3 üncü bebeğime de yaptırmıycam ama istersen yaptırabilirsin geri kalan bütün aşılar tamam bu rota dışında 

(38 puan) tarafından
Himm anladim canim
-Reklam-
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Tabi ki duydum ve yaptırdım rotavirus çok tehlikeli bir hastalık 
(38 puan) tarafından
Ya ne işe yarıyor hic b8r bilgim yok
(3,552 puan) tarafından
Bebeginiz ilerde buyuyup okula basladiginda diger çocuklardan rota virusu kapmasini engelliyor. Diğer adıyla kanlı ishal. Çok ciddi bir hastalık ve aşısı yoksa ölüme kadar gidebiliyor
0 oy
tarafından
Evet yaptirdim
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Balla kuzenim falan yaptırmadı şaun hepsinin bebeği hasta olmuş doktor rota virüs demiş 
0 oy
tarafından
2 cocugumada yaptirdim 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Tabiki de duydum  2 dozunu da yaptırdım  önemli bir aşı  durumun  el veriyorsa yaptır 
0 oy
(247 puan) tarafından

Yaptırdım bebegime 2 doz halinde bağırsak enfeksiyonuna ve ishale neden olan ve çok yüksek bulaşıcılık oranına sahip bir virüstür. Dünya genelinde görülen bu virüs bebeklerde ve çocuklarda ishal başlangıcının ilk sırada gelen nedenidir.bebek ölümlerine bile sebebiyet verilebiliyor Allah korusun. Durumun el veriyorsa yaptırmalısın. 

0 oy
(2,705 puan) tarafından
Evet yaptırdım. İmkanların el veriyorsa yaptırman iyi olur. 
0 oy
tarafından
Bir doz yaptırdık .Süt alerjisi olunca 2.doz yapılmadı.alerjiyi arttırıyor çünkü.
0 oy
tarafından
Yaptırdım canım 
0 oy
tarafından
Ben yaptırdım 
0 oy
tarafından
3 gün önce yaptırdım daha
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bn hicbir aşısını kacirmadim cnm..rotavirüs bebeklerde cok tehlikeli bir virüs yani zehirli ishal diye de geciyo..Allah korusun ölümcül olma riski de var..yani yaptirmakta fayda var
0 oy
(913 puan) tarafından
Elnette yaptrdk çok mühim bir aşı araştırabilirsin yaptrmalisin herkes yaptrmali bnce
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Ben yaptırmayı düşünüyodum ama aile hekimim istemedi. Çok gerekli değil dedi bende yaptırmadım 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
2 dozu da yaptırdım kızıma 
0 oy
(2,510 puan) tarafından
Kesinlikle yaptırılmalı çok tehlikeli bir hastalık ihmale gelmez ücretli bir aşı 2 doz şeklinde yaptırın kesinlikle 
0 oy
(8,293 puan) tarafından
Yaptırdım ama yaptırmamıs olmayı dilerdim.
(850 puan) tarafından
Neden peki?
(8,293 puan) tarafından
Aşıların içinde bulunanlar sebebiyle.
0 oy
tarafından
kesinlike yaptirmalisin canım bugün acilden zor ciktik kızım a rota virüsü bulaşmış ben aşıyı bilmediğim ve haberim cok gec oldugu icin yaptırmadım kızıma keske haberim olsaymış da yaptrsaymisim şuan kızım bu derece hasta olmazdi cok pismanim keske arastrsaymisim diyorum kendime  emin ol 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 1,334 göst.
22 Ocak 2020 Diğer kategorisinde GamZzze (1,422 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 191 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 276 göst.