0 oy
285 göst.
Diğer kategorisinde (41 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

İlk ben anlatim o zaman 39+4 haftalık hamileydim. Sabah uyurken dogrulmamla su gibi bişey geldi iç çamaşırim ıslandı. Bende şu sandım eşimi kaldırdım hastaneye gittik :) Sabah saat 5 ti. Neyse hastaneye gittik baktılar kese bozulmamış ama sancılarım çıktı düzenli aralıklarda ve acilmam vardı 4 cm :) yatış falan yapıldı. Tabi ben herşeyden habersiz iyiyim :) sancılarım biraz daha artmasi için suni sancı verdiler. Herşey o andan sonra başladı :)) o suni sancı beni bitirdi. Bagrislarimla hastaneyi yıktım :) Hatta bir ara demisim ki bıçak getirin ben cikartim onu ordan diye ahahahah :) ama çok kötüydü o acı Allah'ım :) neyse 6 cm açıklığa geldi ben hala acı çekiyorum yeter diye ölüyorum diyorum sonra bana epitural dediler dedim yapin onu yaptılar dünyalar benim oldu sancım azalmıştı. Neyse tekrar sancılarım başladı tekrar ilaç istedim.  Sonra beni doğuma aldılar zor zar doğurdum çok canım acıdı degermi sonuna kadar evett. :) ama bir daha hamile kalirsam normal dogum yaparmiyim çok şüpheli :)) bu arada saat 3te doğurdum Ogün :) 

Şuan bebişim 2 aylık ❤️❤️❤️

16 Cevaplar

+1 oy
(44,664 puan) tarafından

Post okumaya geldim:D

-Reklam-
0 oy
(673 puan) tarafından

Benimki kızımın kafa çapından dolayı planlı sezeryandi. Belden uyusturdular sohbet muhabbet ede ede dogum oldu :)  yalnız iki kere tansiyonum düştüğü için bulantim oldu doğumda öğüremiyorumda uyuşukluktan çok tuhafti:D zaten hemen ilacı verdiler geçti bulanti. Kızımı yanağıma dayadilar sicaciktı. Sonra dikmeye başladılar. Yukarıdaki lambaya yansiyodum ordan dikilme anımı izledim felan:D

(41 puan) tarafından
Ahahha korkmadım mi
(673 puan) tarafından
Cocugu cikarirlarken bile görecektimde o kadarına dayanamam dedim lambayı çevirin. Dikilirken korkmadım ama. O konuda biraz soğukkanlıyım:D
(41 puan) tarafından
Maşallah :))
0 oy
(4,101 puan) tarafından
10 gun once 4.dogumumu yaptim 39+1gunluktum sabah 10 suyum geldi evi hemen topladim cocuklarimi gidydrdm saclarini taradim copu atmaya gittim kahvalti felan yaptm :)) banyo yaptm esimi uyandrdm suyum gelyor die cocuklarmi ust katta kaynanama gotrdm acile gittim 2 dogumhaneye girdim 3 cm acklugim vard saat 4.bucuk hemsire gelup bakti 6 cm dddi ayaga kal baska odaya alalim ddsi kalktigim gibi bebegin basi cikti:)) hemen dogrdm zaten:))
(673 puan) tarafından
Hay masaAllah :D
(41 puan) tarafından
Masallaaah
(4,101 puan) tarafından
Saolun benim hep üst üste oldu
tarafından
Maşallah
Aralarında kaç yaş var
(4,101 puan) tarafından
Bir bir bucuk
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Gece suyum geldi hastaneye gittik.4 cm aciklik dedi.Yatakta kivranirken nst bagliydi o sira birden foşşş diye suyum gitti.Hemsireleler gidip geldi sonunda yeterli açıklık olunca doguma aldilar.
(41 puan) tarafından
:) masallaaah keşke benimde kolay olsaydı
(3,895 puan) tarafından
Ne kolayi kız 10 saat sanci cektim bu kisimlari hayal meyal hatirliyorum :)
0 oy
tarafından
38+2gunluk çatı muayenesi olmaya gidiyrium bebek gelişimi tamamlamış başı 41/haftalık olmuş doktor acil alınması gerek dedi eşim yanımda değil Şırnak'ta görevde sabah gitmistim doktora oda öğlenden sonra seseryan la alalım dedi ben normal doğum istyirjm dedim çatı dar olunca  direk seseryan oldu eşimi aradım akşam geldi ertesi gün sabahı doğum oldu acilaeim çok oldu ama değer Rabbim herkese nasip etsin ins
0 oy
(1,264 puan) tarafından
9 saat suni sancı sonucu doğurdum öldüm öldüm dirildim cok şükür kızımı aldım kucağıma
0 oy
(964 puan) tarafından
Benim karaciger enzimleri cok yukseliyodu sebebini bulamiyolardi o zaman 38. Haftaua yaklasiyorum falan en son kontrole gittik kanimda enfeksiyon cikti gene degerler yuksek falan neyse yatirdilar beni hastaneye 5 gun ilac falan veriyolar bebegi kontrol ediyolar ilk bas hersey cok guzel ilerliyodu taki artik ilaçlar yanit vermeyene kadar doktor her gelisinde artik cikiyozmu diyodum hastane ortaminda kalmakta skiyo insani neyse 5. Sonunda p.tesi günü geldim doktorum hadi hazirlanicaksin doguma dedi normal istiyodum olmaz degerleri yukselten bebekmis alicaz bebegi dediler ama ustum basim les gibi hastanede kaldim yikancam daha  bebegimin hic bisiyi yok yanimda ve oturdugum yerden 1 saat uzakliktayim hayir dedim olmaz yarin gelicem doktor bisi olursa karismam bebege dedi agladim ama nasıl oliyim bisi yok yakinda bebbek magazasi bile yok ne giydiricem bebege gittim eve geldim ertesi gunu ilk beni aldılar 8 de hayirlisi ile geldi minnoş su an 8 aylik :))))
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Bebegim 38+1de geldi 14 ekim çarşamba aksama doğru nisanım geldi 8 gibi sancilar başladı ben ilk yalancı sanci sandim bekledim biraz 5 dk ya bir düştü sanci geliyordu ay oy diyorum gecince normale dönüyordum gece 10 da hastanedeydim tam acilden grdik nst ye aldilar duzenli sancilar doktoruma yazmistim zaten açılmaya bakti 2 cm dedi her saat başı nst ye gel dedi ben yürüdüm plates topuyla hareket flan yaptım gece 1 de tekrar gittim nst sonra açılmaya bakti 5 cm dedi ve suyumu patlattı ikinma gelirse hemen gel dedi allahim önceki sancilar bi hicmis 1 den 3 e kadar oyle bir sanci cektim ki artık mecalim kalmadi dedim ikinmam geliyor esim zorla götürdü dogumhaneye yürüyecek mevsim kalmadi ebeye ikinmam geliyor dedim hemen aldı masaya 10 cm olmus dedi doğum basladk doktor da geldi ikin ikin diyor artık gücüm kalmadı savcıdan yeterli gelmiyor sonra doktor kesi atti tabi bu esnada ebe de bastırdı karnıma artık bütün gücümü topladım ve ilindim 3.38 de kapkara saçlı oglumu kucağıma aldım çok şükür 5 saatte doğdu yavrum suan 7 bucuk aylik tam rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu
(1,741 puan) tarafından
T9 la yazdığım için bazı kelimeler değişmiş cnm :)
(964 puan) tarafından
Aaaa benim kizimda 13 ekim dogumlu
(1,741 puan) tarafından
15 ekim cnm oglumda 3.38 de olunca 15 ekim olmuş oldu :)
(964 puan) tarafından
2 gun var aralarindaaa
(1,741 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
(141 puan) tarafından
23 mart sabahıydı saat 6 da esimı kaldırdım ise gitmesi için kahvaltısını hazirladmki bi baktım kanamam oldu hafiften daha da göndermedim ise biliyordum artik başıma gelecekleri neyse evi topladık çocuklarımı doyurdum eşimi kızımla pazara gönderdim alisverisde yaptırdım anam da geldi akşam 6 oldu taksiyi çağırdın sallana sallana hastaneye gittik bu arada yarim saatte bir sancimda gelip gidiyordu neyse hemşire çatı muayesini yaptı 3 santim açılma  var eve mi gitmek istersin yoksa yarısını yapalım mı ben eve gitmek istemem ev uzak tekrar gidip gelmemek için yatisi kabul ettim ki iyi saatlerimmis eşyalarımı aldım verdiler bi qmeliyat önlüğü mübarek dersin gecelik hemde siyah önümü kapatsam arkam açılıyor arkayı kapatsam önüm hemde üstünde hiç birşey bırakmadılar daha önce de 3 defa dgm ettim ama hiç birinde böyle birşey giymemiştim normal gecelik doğuma giderdim neyse damar yolunu açtılar koydular beni dogumhaneye buz gibi birde verdiler suni sancıyı başta fazla hissetmiyordum sonra gelen alttan bakıyo g8den en çokta erkek doktorun bana bakması uyandırmıştı birde üstünde sadece o siyah g3celik tarzı önlukle hayatımda bu kasadar utanmamıştım ben sancı çekerken hiç bağırmadım hep.icten içe sessizce inmeye inmeye çektim hatta doktor bir kefe gelip.iyimisin diye sordu evet hocam dedim iyi iyi devam et dedi adamda şaşırdı galiba sonra yine geldi yine alttan muayene en son aaaa senin doğurmaya niyetin yokmu biz sıkıldık sen sıkılmadın mi dedi espirili bi biçimde ve sancıyı yükselttiler ondan sonra ayvayı yedim 8 santim olana kadar çek babam çek ve sonra aldılar çatala ikin yavrum ikin ve çok şükür bebişim dünyaya geldi evet belki çok zor doğum ama bebeklerimizi kucağınıza aldığımız anda her şey biriyi darısı tüm hamilelerin başına ama doktorun beni öyle gormesi ve o anki utanmami hayatta unutmam
0 oy
(119,319 puan) tarafından
epidural super demi ☺ kim bulduysa allah razi olsun ☺ benide epodural rahatlattiydi
(141 puan) tarafından
Onu yaşamadım inşallah birdaha da nasıp olmaz
0 oy
(8,323 puan) tarafından
Gecmıs olsun canım burdan hrnuz dogum yapmamıs arkadaslara seslenıyorum eger normal dogum beklenıyosa sancı nişan su geldıgınde hemen hastaneye gıtmeyın.Bebek hareketlılıgıne dıkkat edın egzersız yapın.sucak dusa gırın sancılar duzenlı olunca 5 10 dk bır dusunceye kadar hastaneye gitmeyin İşte boyle hemen sunı sancı verirler...Hastaneyı ınletırsınız yada dogumunuz berbat gecebılır...8 saate kadar evde beklenebılır tabı bebek hareketlerı olması sartıyla.Benim dogum hıkayem berbat o yüzden anlatmıcam.Metak eden olursa eskı gonderılerımde var 
0 oy
(3,024 puan) tarafından
40+2 sabah sancim geldi 2 cm aciklikla hastaneye gittim 4 cm de takili kaldim suni sanci su patlatma en sonunda 39 saatin sonunda 2 dk da sezeryanla aldilar suan 22 aylik :)
0 oy
(2,244 puan) tarafından
38+3te planlı sezeryan olacaktım akşamından eşimle büyük bi tartışma yaşadık ağladım falan bilmiyorum etkisi oldu mu sabahına 37+1de suyumun gelme hissine uyandım  hastaneye gittik penceremden bile gözüküyo hastane çok yakın acil sezeryane alındım eşim bebek çantası falan almamıştı eve gidip çantayı almış gelmiş bebek doğmuş ilk doğumum hiç bişe anlamadım çok ani oldu doktorda iyiki sezeryane alındın bebeğin suyu hiç kalmamış dedi bir hafta sonra 3 aylık olıyoruz:)) 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
39+6 olduğum günü sabah 8 de uyandım ve dedimki bugün farklı. Öğlen yemeğinden sonra saat 4 gibi hastaneye gittim eşimle doktor muayene etti acilmam 3 cm ve doğum başlamış hemen yatisini yapalım dedi. Kabul etmedim eve gideyim akşam gelirim dedim doktorum tamam dedi. Akşam 9 gibi hastaneye yatisim yapıldı 5 cm açılmayla. O saatten sonra sancılar sıklaştı ama açılma çok yavaş ilerliyordu artık takatim kalmamıştı sabah 6 da doktoruma yalvardım ne olur beni sezaryene alın doguramiuorum diye ama yapamayacağını bebeğin kafasının alttan gözüktüğünu dolayısıyla normal doğması gerektiğini söyledi. Sürekli çatala çıkıp inmelerle  sabah 8 i ettik en son doktorumun arkadaşlar biran önce dogurtmamiz gerekiyor bebek kakasını yaptı demesiyle doğuma alındım 9 cm açılmayla 5 kişi tarafından dogurtuldum.herneyse bebek yukarı gönderildi doktorumda dikişlerin atıyor. Hemşireye dedi hemen yukariyi ara bebeğin kilosunu öğren. Hemşire aradı ve 4455 grammis doktor hanım dedi. Doktorum bana dönüp arzu iyiki dogurdun doguramasaydin hepimiz bitmiştim dedi 
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Benim 30 haftalıkken eşin çürümeye başlamış dendi. Sonra suyum azalmaya başladı. 38+4de kontrole gittiğimde doktor açılmama baktı yoktu ama bugün yatışını yapmamız lazım suyun bitmiş nerdeyse dedi. Normal istersen suni sancıyla deneriz yoksa sezeryan dedi. Ben eve gitmek istedim düşünmek istedim. Doktor mutlaka dönüş yap bana bugün dedi. Biz ordan çıkıp başka hastaneye gittik gerçekten bugün yatış yapmam gerekiyor mu diye. O gittiğimiz doktor da acil yatış dedi. Ordan çıktım eve geldim nişanım geldi sancılarım başladı. Duşa girdim çıktım doktorumu aradım geliyorum normal doğum istiyorum diye. Gittiğimde 1 cm açilmam vardı. Gece yarısına kadar suni verilmedi. Gece suni sancı verildi ama malesef 3 cmden sonra kızım kakasını yapınca acil sezeryana alındım. Şuan kızım 23 aylık. Ikinci kızımı bekliyorum :)
0 oy
(134 puan) tarafından

Ne zaman doğurdun canım benim bebede 2 buçuk aylık yakınız ben evde doğruyodum az kalsın

(41 puan) tarafından
23 Mart :)

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 670 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 574 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ayparcasi-68! (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,711 göst.
27 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu