0 oy
659 göst.
Aile kategorisinde (350 puan) tarafından
Kızlar esim bebek istemiyor demistim bi cok kere belki hatirlarsiniz simdi de askere gidicek yani temmuz da aciklanicakmis koronadan dolayi ertelenebilirde bende 5 senedir bebek istiyorm git gel askere 1 sene daha beklicem beklemekten cok yoruldum artik ben sen gelene kadar dogurmam diyrm ama o herseyde yanimda olmami istiyor haklida bisey diyemiyrm ama benim sabrim kalmadı artık etrafimda hep bebek goruyrm herkea hamile bi de ben tek cocugum  kardesimde olmadi annemden cok istedim ama yapmadi bari cocuklarim olsun istiyrm yanlizliktan cok sıkıldim artık lutfen bana bisey deyin biraz daha sabretmem icin artik gücüm kalmadi sabretmek cok zor 

13 Cevaplar

0 oy
(141 puan) tarafından
Eşin niye istemiyo korunuyormusunuz
(148 puan) tarafından
Bu arada eşim ne okudu ben sana direk olup olmayacağını söyleyeyim iki üniveriste bitirdim . Ve uzun bir çalışma hayatımda oldu merak ettiğim için sordum cevaplamak istemezsen anlarım bilmişlik için asla değil cidden umudun varya değer mi diye düşündüm
(350 puan) tarafından
Siz benim aile yapimi da bilmiyorsunuz konusmak öyle kolayki ailem somut bisey olmadan bosanmami kabul etmiyor bende anne olmak istiyorum her kizin hayali bi yuva kurmak anne olmak askerden gelmesini beklemek zorundayim anlamiyorlar olmayacagini kefenle cikarsin diyorlar sabrediyorum ne ailemi kirmakta istemiyorum bankacilik okudu onu da uzattı onun yuzunden ben babamdan tokat bile yedim sen niye sabretmiyorsun diye
(350 puan) tarafından
.............
(148 puan) tarafından
Ailen hakkında bir şey demek istemiyorum. İnsan zaten boşanmak için evlenmez lakin senin kendince haklı sebeblerin var umarım ailende seni anlar eğer eşin düzelmezse. İş konusunda da bankaların yaş sınırı vardır 27- 28 arası bir şeydi . O sektöre girmekte zordur büyük şehirde İstanbul gibi yaşıyorsan şansın daha çok gibi ama küçük şehirde torpil , tanıdık dışında iş tecrübesi konuşur. CV de iş tecrübesi alanında banka yoksa anca sahada kredi kartı satış  ekibine alınır oda belki kapı kapı gezip kart dağıtanlardan yorucu ve herkes yapamaz . Eğer arkanızda sağlam bir referansınız yoksa okul okumasada olurmuş boşuna yıpratmış kendini Türkiye de bu bölümler binlerce öğrenci mezun edip işsiz kalıyor .
(350 puan) tarafından
Aynen öyle bencede ama o diyorki nerede is bulursam oraya gidicez düzelticem diyor bende buna göre hareket edicem ailesi de yardim edicekmis o zaman oyle diyor o bilmiyorum gormem lazim ona gore bi karar vericem ben bir an once gormek istiyorum bunlari kötu giderse hersey ben bosanicam sonra ne olucak bi daha evlenebilecekmiyim bu kadar sey yasadiktan sonra hadi evlendim onun da oturması kac yil sürecek büyük bi ihtimalle calısmaya adarım kendimi ya da bilmiyorum aklim cok karisik
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kucağımda çocukla asker bekledim. Eşim her gece ağladı orada çok özledi dayanamadi askerliği yaktı kaçtı yanıma geldi. Çocuk hasreti bambaşka bsi eşin doğru olanı yapmış bence küsme ona hiç kolay değil geride çocuk bırakmak. Yanında olmak istemesi de çok normal. Benm basm agrisa ilk eşim yetişti hamileyken. Bence eşin çok hakli ve lütfen hiç kızma ona. Doğru olanı yapiyor şuan. Ama önceden de yapabilirdi arayı da çok uzatmış orda da sen haklısın
(350 puan) tarafından
Biliyor canım söyledim eger hersey duzene girmezse son dedim
(350 puan) tarafından
Kendi ailemede dedim artik daha beklemem dedim calistim okuttum ailem bakti bizi yeri geldi evimi ailem duzdu herseyi onlar yapti  okudu askere gidicek simdi hala da bana kotüluk yaparsa bosanirim ama bi yandan da o kadar emege yazik diyorum ömrüme yazik sabrettim 25 yasindayim o da 25 yasinda aslinda daha genciz
tarafından
Yaa çok üzüldüm herşey gönlünce olsun inşallah
(350 puan) tarafından
İnsallah canim saol yardimci oldugun icin dertler paylastikca azalır derler insallah azalirda sabrederim :)
tarafından
Aah inşallah çok isterdim :)
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben boyle seylerin evlenmeden konusulmasindan yamayim yani 5 seme cok 5. Ay ben hamile kaldim.. 

Simdi askere gidecek yaninda arkadas olurdu o cocuk ama sabret canim cocuk da cok zor us esin destek olursa daha kolay ustesinden gekirsin
(350 puan) tarafından
Iste canim bi de daha askerden gelicek is bulmasi para biriktirelim falan derse ben daha dayanamam herseye sabretmekten yoruldum biliyrsn gelinlerin halini herseye sabret sabret
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Canım iyi güzel istiyosun da eşin istemediği sürece bence düşünme çocuk demek çok büyük sorumluluk demek eşin hazır değil demek ki sonradan bjesda post açıyolar çocuk oldu huzurumuz bozuldu diye heves işi değil yani eşinde kesin karar versin öyle düşünün derim 
0 oy
(339 puan) tarafından
Canım esin istemiyorsa boşver yapma ben yorumları okudum ayrılıktan bahsetmiş sin eqer bunu düşünüyorsan kesinlikle yapma bi bebeği annesiz veya babasız birakmayin
(339 puan) tarafından
Inşallah sorunlarınızı çözersiniz
(350 puan) tarafından
Haklisin boyle hic dusunmemistim allah bereketini verir diye dusundum hep
(339 puan) tarafından
Yaa tabi verir ama sende çabalamazsan allah ne versin kuzum sen emek sarf edicen o emeğin karşılığı fazlasıyla qelir
(339 puan) tarafından
Yaşlar kaç
(350 puan) tarafından
Normal calısıyor eşim canim bende calisirim yapmadan o zaman 25
0 oy
tarafından
esin iyi dusunmus.yasi kac bilmiyorum ama askerden once cocuk falan ztn olmamasi gereken bir durum bana gore bu kdr beklemissin biraz daha bekle cnm
0 oy
(4 puan) tarafından
İki kişinin de istemesi lazım tek taraflı olmaz sen eşini ikna etmeye çalış askerden sonra olsun geç olsun güç olmasın Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
Yaşınız daha küçükmüş bu en büyük avantajınız bence askere gidip gelsin yaparsınız Allahın izniyle 
0 oy
(75 puan) tarafından
Normal asker demi canım 
(350 puan) tarafından
Evet canim
(75 puan) tarafından
Şaşırdım 5 yıl geçmiş  olsaydı 5 yaşında olacakmış istemesi biraz tuaf
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Kaç yaşındasınız? Yorumlardan daha küçük olduğunuzu düşündüm.. esininizi yok zaten sorunlar var çocuk olmazsa boşanırım demişsiniz.. sorun varsa niye bebek yapiyosunuz boşanın gönlüne göre yeni bir es bulbebrk isteyen yap mis gibi..sevilmelik oyuncak kurma bebek yapiyosunuz bakımı var,özel aşıları,bezi maması tonka para ,emek ve sabır  gerek.. çok isteyenler bile o sorumluluk altında ezilirken  sen zaten  hali hazırda istemeyen bir eşle çok zor... düşün bunları bir insanın hayatı ilerdeki mutluluğu senin sorumluluğunda...
(350 puan) tarafından
Cocuk olmazsa bosanirim demedim eger duzelmezse bosanirim askerden gelene kadar sabretmem gerek ama gücum yok 25 yasindaym 5 senedir evliyim
(1,664 puan) tarafından
Maddi manevî birlikte olunması gereken bir süreç.. iyi düşünün eğer tek taraflaysa bu istek dediginiz gibi boşanın ve sizin gibi isteyen biriyle evlenin.. Allah gönlünüze göre versin inşallah
(350 puan) tarafından
Insallah bakalim askerden geldikten sonra isini eline alamazsa bir caba bir istek bir sorumluluk göremezsen daha zorlamıcam sabir cekiyorum surekli hayirlisi bakalım :)
0 oy
tarafından
Anladıgım kadarıyla çevre baskısına çok fazla maruz kalmışsın arada kalmşsn biraz kendine tutunucak bir dal arıyosn 5 sene beklemişsin bir sene daha bekle akışına bırak inceldiği yerden kopar kopacağı varsa hamileyken de çocukla da asker yolu beklemek kadar zor birşey yok maddi manevi güç lazım her evlenen çocuk yapıcak diye de bi kaide yok senin aklın çok karışmış burdan bakınca öyle göüküyo yani eşinle boşanmayı düşünüyosun ama yeterli sebebin olmadıgını da söylüyosun çocuk eşleri bağlayıcı bir sebepmidir sence illaki biryerden patlak verir birisi vardı nişanlıyken çok tartışırlarmış böyle olmuyo deyip ayrıl barış ayrıl barış evlenmişler yine aynı şekilde ha boşanıcaktık boşanıoduk çocuk doğmuş ee bu sefer çocuk ortada kalmasın falan derken 5 sene karı koca zindan hayatı yaşamışlar şuan ayrıldılar o çocugun piskolejisi noldu evliyken ayrı problem boşandıktan sonra bi annede bi babada boşa geçen zaman biraz akışına bırak bi seyret ne oluyo ne bitiyo . Sırf maddiyat düşünerek de çocuk olmasını beklemekte saçma o zaten rızkıyla geliyo ama yine de bazı şeyleri düşünmek lazm inşallah hayırlı bir sonuca ulaşırsınız .
(350 puan) tarafından
Insallah bende öyle yapmayi planliyorum bakalım saol canım :)
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Eşinin askere gidip gelmesini beklemek daha mantıklı olur. Hamilelik sürecinde eşinin yanında olması daha doğru olur. Gerek senin psikolojin gerek fiziksel ve ruhsal destek açısında. Veya eşin askerdeyken dogurmakta doğru olmaz yine bebekle tek kalicaksin falan zor olur en iyisi askerden gelmesini beklemek. Hem onunda kafası rahat olur belki askerlik eşinde bazı düşünceleride değiştirmiş olur
(350 puan) tarafından
Geldiginde iş sıkıntısi maddiyet derken 30 yaşima gelicem canim heralde ama aynen beklicem bakalim :)
0 oy
tarafından
Sende haklisij esinde hamilelik cok zor mide bulantisi ağrilar uykusuzluk hastane kontroller fln eşinin yaninda olmasi cok guzel olur ben bir kere eşim olmadan kan vermeye gittim oturup agliycaktim ayakda dikelmekten sıra bekle gelmiyo herkez esiyle gelmisti 
(350 puan) tarafından
Tabiki bende yanimda olsun istiyorum ama suan calisiyor bi gun izni var isten geliyor yatyor uyuyor sanki ilgilenmiyor ki izin gununde de hep annesine gidiyorz ya onlar geliyor boyle

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 268 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 564 göst.
17 Temmuz 2021 Aile kategorisinde H1h2 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 242 göst.
7 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu

380,914 soru

11,404,226 cevap