0 oy
594 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (26 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Lütfen cevabını bildiğiniz soruları numaralandrın.. Ne zamandır denemediğim araştırmadğm yer kalmadı en iyisi yine buraya sormak Allah rızası için cevap verin :(

1.bebeğşm 8 aylık devam sütü içmiyor ne yaparsam yapayım devam sütü olmadan nasıl olacak beslenmesi
2. Suyu hiç sevmiyor reddediyor naosl sevdireblrm
3. bebeğim  hep kabız ve yoğurt veya yumurta sarısından şüpheleniyorum ama devam sütü içmediği için yoğurt vermek zorundaym kakasını yaparken ağlıyor sizde neden bide makat bölgeside hafif kızarıklık var 

10 Cevaplar

0 oy
(747 puan) tarafından
Mutlaka bi uzman doktora muayeneye götür bebeğini .
(26 puan) tarafından
Hallettim teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(4,924 puan) tarafından
1 emzirmiyorsun sanırım. 8 aylik olmus zaten devam sutu olmazsa ek gidalarla bagisikligini kuvvetlendirmeye bak

2 sulu seyler daha cok ver su icmezse bile vucut burdan karsilasin ihtiyacini

3 kabiz ise yaparken zorlanir o bolge aciyabilir. Her yaptigin ek gidaya muhakkak zeytinyagi koy
(26 puan) tarafından
Hallettim teşekkürler
0 oy
(56 puan) tarafından
1) ben devam sütü vermiyorum canim anne sütü alıyorsa bence gerek yok sabahları bir muzun 3/1 birini eziyorum bebek biskuvisi 3 tane suyla veriyorum sonra çorba yoğurt şeklinde  devam ediyor 

3) makatta çatlak olabilir en yakın surede hastaneye görür yoksa geçmiyor bizzat tecrübe canim 
(26 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,219 puan) tarafından
1 anne sütü alıyorsa devam sütüne gerek yok cnm eğer almıyorsa uyutup ici bir zamnalr çok yaptım şuan şükür kendi isteği ile içmeye başladı 

2 yemek yedirilen 3 kaşık ver arkasından su ver hemen ben öyle öyle alıştırdım ve o alışkanlık kaldı devam ediyor susuz alsa yani 

3 de sıvı fala tuketmediginden kaynaklı kabız olabilir tabi seni emiyorsa olmaması gerek  bi doktora görürsen iyi olur derim en iyi yardımı onlar yapicaktir 
(26 puan) tarafından
Çok sağolun teşekkürler
0 oy
tarafından
Mutlaka bi gastroentoroji bolumune götr bebeğini bence
(26 puan) tarafından
Hallettim sağolun çok
0 oy
tarafından
1. senin sutun mu yetmiyor emmiyor mu devam sütü veriyorsun canım 

2.su için zorlama ilk bastan az iciyorlar su icmedigi icin kabiz oluyordur bi arkadasim biberonunun emzigi ile agzina sıkıyordu 

3. yogurt kabiz yapmaz aksine duzenler diye biliyorum yogurdun icine elma rendele yada tek rendeleyip ver armut rendele ver bağırsaklarıni çalıştırsin 
(26 puan) tarafından
Teşekkür ederim çok
0 oy
(471 puan) tarafından
Anne sütü alıyorsa devam süte hiç gerek yok. Eğer anne sütü de almıyorsa 1 yaşına gelene kadar meyve suları ver sonra inek sütü verirsin. Yada cicibebeyi devam sütüyle sulu yap biberona koy öyle içsin. Hem devam sütünü de içmiş olur.

Suyu da sevmiyorsa  ayran çorba meyve suları içir. Hep böyle kalacak değil illa içecek. Vücudu susuz kalmasin diye sulu besle onu. 

Sürekli kabızsa yemeklerinde zeytinyağını arttır. Hergün aç karnına muz yedir sabah. Bide kayısı suyu icir. Önereceklerim bu kadar canım inşallah işine yarar 
(26 puan) tarafından
Sağolun çok teşekkürler
0 oy
(64 puan) tarafından
8 aylık olmuş mama yemesede olur artık.  Normal yemek yedir benim 5 aylık yemek vermeye başladım anne sütüyle bırlıkte. Pirinç unu ile mama yap içine şeker yada pekmez at yedir
(26 puan) tarafından
Hallettim teşekkürler
0 oy
tarafından
1) farki biberon dene canim illaki sevdigi olacaktir yada gece uykusunda ver ben oyle alistirdim.kizimi.   2 ) suda ayni sekilde canim biberon dikkatini cekerse icer bence 3 ) yogurt yumurta kabiz yapmaz canim yeterince sivi almadigi icindir peki seni emiyormu bebegin belkide sutun yetiyordur  benimki 10 aya girdi biberon kullaniyorum herseyin biberonu ayri bende mesela mama meyve suyu ve su biberonu sende oyle dene bakalim bide benimki kukuli diye cizgi film var ona bayiliyor yediremedigim bisey oluncada onu aciyorum yiyor                         
(26 puan) tarafından
Hallettim canım çok teşekkür ederim
0 oy
(12,852 puan) tarafından

Buhar da sebze pişirip verebilirsin çorbalar muhallebiler meyve püreleri yapabilirsin

Suyunun içine bi kaç damla limon damlat ya da Salatalık koyabilirsin
Kayısıyı ezip verebilirsin makatı için mutlaka doktora götür 
(26 puan) tarafından
Hallettim canm teşekkürler

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 303 göst.
0 oy
7 cevap 264 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 504 göst.