0 oy
105 göst.
Diğer kategorisinde (41 puan) tarafından
Kizlar tuvalet eğitimine başladım bugün .Kızım 23 aylık sabah uyandıktan sonra ilk bezini aldım ve şu saate kadar takmadım.Bu arada alaturka tuvalette başlattım.Basta çok eğlendi takı babası işten gelinceye kadar .Hatta bugün iki kere az da olsa büyük abdestini yaptı .Yaptıktan sonra korktum desede .Her yaptıktan sonra lavobada ellerini nasıl yikadigimizi nasıl kurulandigimizi vs öğrettim çok eğlendi.Ama başta dediğim gibi babası geldiğinden beri yapmiyo tuvalete kesinlikle gelmek istemiyo.Baba korkuyom diyo.Simdi ben pes mi edeyim.Bu arada banyo kıyafet doldu:)Altına etmesi vs umrunda deil ama korkup tuvalete gelmemesi beni endişelendiriyor.Sizce bu süreçte ne yapmalıyım.Vazmigeceyim:(

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Alaturka da mı korkmuş
(41 puan) tarafından
Yok canım zaten yere yaptiriyodum.Babasi geldi bak öğretiyorum vs dedim.Zateb geldiğinde tuvaletten çıkarıyodum.Bugun bı kere kapı çaldı kargom gelmişti ben gidip delikten bakarken tek kaldı hafif düştü gidip çıkardım.Sonrasinda iki kere daha gittik.Ama babasına korkuyorum diyip gitmek istemiyo.Altina yapıp gülüyor:)Sence ne yapmalıyım Eşim küçük diyo.Ama maşallah büyük abdestini vs soyluyo.
-Reklam-
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Canım pes etme babasına naz yapıyordur yarın babası yokken tekrar dene bakalım gidiyor mu. Gitmiyorsa zorlama korkmasın daha fazla ama onunla beraber sende tuvaletini yapmış gibi yapabilirsin yani bunun korkulucak bişey olmadığını görürse rahatlar annem yapıyo bende yapiyim gibi.. 
(41 puan) tarafından
Bugün sürekli onla birlikte girdim.Ona yere yaotridum ben tam oturdum.Bu sayede büyük abdestini az da olsa iki kere yaptı.Kucugunu de .Tabi altına da çok kaçırdı.Su an makine kıyafet dolu calisiyo.Aksam babası geldiğinden beri kaç kere denedim.Bi iki girdi ağlayarak çıkmaya calisti.Suyka vs da oynatıyorum.Pes etmek istemiyorum.Yarin yine deyniyim.İnsallah korkmaz .
(1,066 puan) tarafından
İnşallah canım alışana kadar o makine çok çalışır
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Canim benim kizimda 23 aylik. Haziran 8 de 24 olcak. 12 gündür bizde cabaliyor7z ilk zamanlar günde 7-8defa altina yaptı lazimliga yapmadi klozette yapmadi. Alaturkadan korkar diye denemedim. 2 gündür ara ara söylemeye başladı. Daha az altina yapıyor. Bide az cok bende yapma sıklığını öğrendim oturtuyorum falan. Ama kakayii hep altina yaptı bir defa lazimliga cok az yaptı bidaha denk gelmedi:D sabırla bekliyoruz:) sen ill gun daha sabret canim
(41 puan) tarafından
12 gün mü :(Benim kızımın yemeği zor ama ben tuvalet eğitimi çok hoşuma gitti.Cunku başta çok sevdi.Ta akşam oluncaya kadar .Ne olduysa hafif düştü babası da gelince girmek istemedi.Ben şok oldum.Buyuk abdestini dahi iki kere yaptırdım.12 gün de çokmus .Tüm gün evdeyiz zaten sıkılıyo.Annemler yakın arada ona gidiyoduk.Ogrenmeden nasıl götürecem:(
0 oy
(2,691 puan) tarafından
18 aylığız 3 gündür başladık lazımlığa yaptırıyorum pijama ıslatma sayımız her geçen gün düşüyor pes etmeyeceğim inşallah devam edeceğim öğrenecek gibi 
(41 puan) tarafından
Benim ablamda 3 çocuğuna erken den öğretmiş.Bana başla dedi.Cunku kızım soyluyo büyük abdestini.Kucugunu bilmiyodu sadece.Bugun büyük abdestini dahi yaptırdım.Neden böyle oldu anlamadım.:(
(2,691 puan) tarafından
Sabret dayan canım. Bir ayda olsa iki ayda pes etme öğrenmeme gibi bir şansı yok. Ev kirlensin makina her zaman çalışsın birşey olmaz onlar için de bizim için de iyi olacak.
Benim de 3 ay sonra doğumum olacak o zamana kadar öğrenir inşallah kardeşi doğunca zor olur
(41 puan) tarafından
Ben pes etmiyorum.Ama korkuyorum deyip agliyo.Zorlayip psikolojisinin etkilenmesinden korkuyorum.Yoksa ev kirlenmiş vs umrumda deil.Onlar düzeltilir.Yeterli bedenen ve ruhen sağlıklı çocuklar yetistirelim
(2,691 puan) tarafından
İnşallah canım baktın yarın da öyle bir hafta falan ara ver
(41 puan) tarafından
Aynen öyle yapıcam inşallah gerek kalmaz.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 308 göst.
27 Aralık 2019 Aile kategorisinde Papatyasever (3,163 puan) tarafından soruldu

381,415 soru

11,418,780 cevap

34,975 kullanıcı

...