0 oy
330 göst.
Diğer kategorisinde (894 puan) tarafından
Bir yakınım yeni doğum yaptı sezeryan istedi normal için herşey müsaitti sancı da gelmişti ama korktu sezeryan istedi şimdi çok pişman oldu baya zormuş sezeryan sonrası ve postlarda da görüyorum Allahım hepsine şifa versin kolayca atlatsınlar bu süreci benimkisi merak sezeryan olup mecburen değil kendi tercihi ile 2. De de sezeryan isteyen var mı

28 Cevaplar

0 oy
(9,651 puan) tarafından
Ben 2.yi normal deniyim istedim ama doktorum riske atmayalım dedi ikinci de sezeryan oldu
(894 puan) tarafından
Kaç yıl geçmişti doğumun üstünden
(9,651 puan) tarafından
3yil geçmişti
-Reklam-
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Mecburi sezaryen oldum ben ama yine tercihim sezaryen olurdu galiba 
(894 puan) tarafından
Neden sezeryan peki sonraki süreç çok zor
(14,025 puan) tarafından
En azından neyle karşı karşıya oldugumu biliyorum
0 oy
tarafından
Yine sezeryan olurdum 
(894 puan) tarafından
Korktuğun için mi normal doğumdan
tarafından
Panik atak ve migren var bende normal doğum çok zor geliyor
0 oy
tarafından
Ben yine sezeryan isterdim normal doğumdan korkuyorum 
(894 puan) tarafından
Korku doğuramazsam korkusu mu yoksa ağrı mı ağrıysa eğer bence hiçbir farkları yok
tarafından
Valla ne yalan söylüyim başta çok korktum normal doğumdan zaten mecburi sezeryan oldum suni sancıya rağmen ne sancım nede açılmam oldu ama yine de normal doğuramazdim herhalde
0 oy
tarafından
Benim ilk sezaryendi bu sefer normal istiyorum hayırlısı
(894 puan) tarafından
En az 3 yıl mı geçmesi lazım
tarafından
En az iki yıl diye biliyorum canım ssvd
0 oy
(48,634 puan) tarafından
bir doğum yaptım normal doğumda denendi sezeryan oldum keşke normale uğraşana kadar direkt sezeryan yapsaydilar. ben doğum da beklerken ayni dedigin gibi kadın tam doguracakken seseryana döndürdü
(894 puan) tarafından
Normal başlayıp niye sezerayana döndü açılma mı olmadı
(48,634 puan) tarafından
normal baslamadi acilma sanci olmadi hic suni sanci verdiler bütün gün hissetmedim yinede normal denediler cikmiyo iste bebek ne diye beklettilerse cektim o kadar cileyi
(894 puan) tarafından
Suni ile açılma olmayınca sezeryana almışlar ama bir de sancıyı hissetseydin daha kötü olurdu Allahtan hissetmemişsin
(48,634 puan) tarafından
kiz sorma sabah dokuz aksam uce kadar bastilar suniyi hissetmen lazim diyolar yok hissetmedim Allah tan bebek kanala inmemis kaskati karnimda duruyodu toplamis kendini totisi kafasi belli oluyodu ☺️
0 oy
tarafından

İlk normal istedim ama mecburi sezeryan oldum kızım son güne kadar dönmedi tersti.

Ama 2.yi de sezeryan isterdim.
(894 puan) tarafından
Sonraki süreç nasıl geçti
0 oy
tarafından
Yine sezeryan olurdum sorun yaşamadım canim
(894 puan) tarafından
Ağrı harekette zorlanma gibi şeyler olmadı mı
tarafından
Hiç birşey olmadı ama ben sürekli yürüdüm 2. Eve geldim yemek dahi yaptım yatağa vermedim.kendimi canım maasallah diyim çok güzel geçti benim
(894 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(460 puan) tarafından
Koşa kosa sezeryan giderim vallahi normal doğum dha zor kuzenimin ikinmaktan arka yolları bile patlamış afedersiniz ben 10 gine kalmadan ayaktaydım evet kendimize daha çok dikkat etmemiz gerekiyor ama eskinin kadınları gibi ağır işte yapmıyoruz sonuçta ben yine sezeryan derim 
(894 puan) tarafından
Anladım canım evet doğum sancısı zor gerçekten ben de prenses doğum tercih etmek isterdim hastanenin protokolünde yokmuş sonradan öğrendim doktorumdan da memnundum mecbur suni ile doğum yaptım
0 oy
tarafından
Ben ilkimi normal yaptım yine hamileyim sonuna kadar normale gayret ederim takdir rabbimden inşallah normal olur
(894 puan) tarafından
İnşallah canım.. Prenses doğuma nasıl bakıyorsun şahsrn ben ikinci de onu tercih edebilirim :D
tarafından
Doğum anında prenses olabilir belki ama onunda acısı sonradan çıkıyo diyolar bilemiyorum :))
0 oy
tarafından
Ben de sezeryan oldum ama çok zor geldi bütün vücudum şişti ağlamaktan bir halim kalmadı oturamadım kalkamadım göbeğim kaldı karnım bir tuhaf sütüm gelmedi keşke normale uğraşsaydım diyorum bazen bazen de o da çok zor diyorum Allah herkese yardim etsin
(894 puan) tarafından
Yakınımda aynı sorunları yaşadı moralmen çöktü şükür yeni yeni toparlıyor amin canım
0 oy
tarafından
Benim tek var normal ama annem beni sezeryan doğurmuş kardeşimi normal 
(894 puan) tarafından
Kaç yaş var kardeşinle aranda
tarafından
4 yaş var
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Mecburu ilki sezeryandi ben rahat geçirdim süreci aynı gün ayaktaydım birdaha da ole aşırı bir ağrı hissetmedim yani 2 inciyi normal isterdim ama sezeryan zor olduğu için değil o duyguyuda yaşamak isterdim o anı ıkın kafası geldi hadi son bir ıkınma vs cıktı çıkacak heyacanını yani
(894 puan) tarafından
:)) Hayırlısı olsun:)
(1,763 puan) tarafından
Ama  bir arkadaşım hem normal hem sezeryan doğum yaptı diyorum 2 sinide denedin 3 uncu olsa hangisini istersin diyor kesinlikle sezeryan cunki normal doğumunda çok yırtılması olmuş dikişleri vs uzun süre ağrısını çektim diyor dikişsiz olsa daha kolay ama şimdi çoğu kişide dikiş oluyor
(894 puan) tarafından
Bende de sayı verilmeyecek kadar çok dikiş vardı ama ağrı olmadı neyle alakalı acaba
(1,763 puan) tarafından
Vallahi bilmiyorum.ki canm tuvalete giremiyordum diyo çok yanıyordu diyo
0 oy
tarafından
İlk doğumum normal şimdi sezeryan istiyorum fakat ilk hamileliğimden 2. Hamileliğiö daha rahat geçiyor sezeryan yapmaya bilirler 
(894 puan) tarafından
Sen istiyorsan niye yapmasınlar isteğe bağlı değil mi
tarafından
Devlet hastanesi isteğe göre yapmıyor özeldeki doktorum önce bebeğin sağlığı sonra senin psikolojin önemli benim için olabilirsin sezeryan demişti
0 oy
tarafından
Herkes sezeryan demiş kaç kat kesiliyor deri yillar sonra bile eğilip kalkarken ağrısını hissediyorsun normal doğum gibisi varmi annenin vucudu yenileniyor dogum kanalından gecen bebek bagirsal florasi icin faydalı bakterileri aliyor çabuk toparlaniyorsun aşağıda dikişlerin olsa bile 1 haftada agrisi geçiyor ama sizin karariniz sezeryan olunca 4-5 sene normal dogum icin beklenmesi gerekiyormus 
(894 puan) tarafından
Peki epidurale nasıl bakıyorsun
tarafından
Canim onu bilmiyorum ben normal dogurdum 5 dikiş yedim asagadan ama gene olsa normal doğururum
0 oy
tarafından
Normal doğum olurdu
0 oy
(9,205 puan) tarafından

Misler gibi sezaryen :)

0 oy
(12,490 puan) tarafından
2 normal doğum yaptım hiç pişman değilim

Ama sezeryan I da merak etmiyor değilim hani :) 
0 oy
(601 puan) tarafından
benimki mecburi sezaryendi ikinciyi 5 yil sonra yaptim normal istedim doktorum onaylamadi ama normal dogumdan da cok korkuyorum hic cekmedim ama tirsiyorum 
0 oy
tarafından
Bence sezeryan mantıklı sezeryan olup normal doğum yapan varsada uzun süreli dir bence bide okadar ıkınmaya o dikişler patlar 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 222 göst.
15 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bir deniz annesi (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 426 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,280 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 377 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Maygilumay (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 146 göst.
16 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...