0 oy
238 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar biraz uzun olabilir lütfen fikir verin.

Ben özele gidiyorum.bu zamana kadar doktor hep sağlıklı normal doğum vs diyordu.

Bugün de gittim.bakti.dedi suyu iyi sağlığı iyi.basi kanala inmemiş.henuz doğacak gibi durmuyor bir belirti de yok dedi.benim de sancım falan yok ara ara sadece adet gibi hafif sancım oluyor.

Nstye girdim.bebek uyurmus.sabah 9 su ben de açtım.meyve suyu çikolata falan ye dediler yedim ettim bebek uyanmadı ne yapayım.

Sonra doktor dedi aç misin çok sabit çıkmış nst dedi.dedim yedim ettim ama uyuyormuş uyanmadı dedim.yarim saat önce herşey iyi suyu iyi vs doğum daha gözükmüyor diyen kadın,bu sefer dedi bu nstye göre bakarsan bebeği almamız gerek demesin mi.diyorum ki hareket etmediği için mi sabit çıktı diyorum.bilmiyorum diyor.ya doktor bilmez mi niye sabit çıktığını ? Zaten uykulu gozelri şişmiş falan.agzindan cımbızla laf alıyoruz.dedim ki bebeğin hareketlerinden dolayıysa bebek normalde çok hareketli dedim.geceleri özellikle.hareketlerinde sıkıntı yok dedim.hatta bu gece de hareketliydi bazen uyandırıyor bile.e suyu iyiymiş kalp atışı var pozisyonda Kordon'da sıkıntı da yok.bu sefer demesin mi ki sezeryan yapabiliriz.normal doğum istiyorsun ama.suni sancı verebiliriz öyle olabilir dedi.en son da 24 saat yatarsın 3 4 saatte bir nst çekeriz dedi.

Ben de yarım saat önce bir doğum belirtisi yok acilman yok herşey iyi deyip,sonra direk sezeryan suni sancı deyince şaşırdım.38 +4 teyim.bebekte ve bende hiçbir sorun yok.ayrica hastaneden ciktik bebek hareket etmeye başladı.su anda da ediyor.

Hiç bir sorunu yok sadece 2.400.zayif yani biraz.bunu bile bile hiç bir sorun yokken bekleyip gününü kilo alması gelişmesi varken normal doğuma yatkinken niye sezeryan olayım ki? Ya da günüm varken sıkıntı yokken kendi sancım yerine neden suni sancı alayım.baska doktora gitmeyi dusunuyoruz bu haftadan sonra değişmek istemezdim ama.kotu şeyler hissettim.bir de dedi 24 saat hastanede kal sana serum verecez nst çekilecek.bu serum da neyin nesiymis ? Arkadaşımla konuştum.ablasi özelde yaptı.kendi sancısı varken demişler bebeği beslesin diye serum verecez demişler.megersem suni sancıymis o serum.dedim heralde bana da öyle yapacaklar.sanvi geldi diye.ne yapayım kafam çok karisti

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bebegin hareket ediyosa herhangi bi skntisi yoksa bence beklemelisin 42.haftaya kadar yolu var cunku
tarafından
Aynen canim okadar pek tekin degil  ben bebegimi 42 haftaya yakin dogurdum cok sukur skntisi olmadi suni sanciyla dogurdum gelmedi prenses
tarafından
Allah bağışlasın.ya ben de desem ki günü doldu da doğum olmuyor tamam.sezeryan ya da suni sancı mecbur.ama daha 38+4 yetim yani bebeğin kilosu az.suyu hareketi herşeyi iyi.valla biraz stres az olsun diye özele gidelim dedik onlar da böyle çıktı ya hala elim ayağım titriyor dediklerine.bebek bile o kadar tatlı yedim hareket etmedi de.hastaneden çıktık başladı.benim stresime mi uyandı ne dedim
tarafından
Canim normal benim bebekte ayniydi hastanede hareket etmezdi hic eve geldigimde de yerinde durmazdi bide doguma kadar kasar muz ceviz bunlari ye canjm bebis kilo alir azcik
tarafından
Saol canim insallah Allahda senin kucagina almayi nasip etsin hayirli saglikli evlat olsun
tarafından
Benimki de ya evde kıpır kıpır hele geceleri.bazen uyandırıyor hatta canımı yakıyor.hastanede tık yok :) tamam bacım bu ara iştahım düşmüştü ama abanacam inşallah.cok sağol.Amin cümlemizinki
-Reklam-
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Valla suni sancıyla doğum denedim ben çok beter bişey başka doktora git bencede haftani sancini bekle.

O doktorun gönlü sezeryandan yana belli
tarafından
Ben de öyle düşündüm.hayir bir sıkıntı var dese tamam diyecem.ya da direk bı daha öğlen falan bebek hareket edince nst çekelim dese tamam dicem.hic bir sorun yokken direk sezeryan demesi ya da suni sancı ve serum beni korkuttu ve güvensizlik verdi.resmen kaçtım hastaneden
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Aman onlar çok bilmiş adında doktorlar onlar yüzünden bebeğimi kaybediyordum bn nerdeyse 8 santimle normal doğuma gittim sezaryan oldum son anda bide ıkın diyordular bn ıkınamıyordum kızımda çok güzel ıkındım bunda sanki 100 kişi engelliyordu gibi sancı geldiği anda ıkınayım diyordum hem popo hem genitale öyle bir ağrı saplanıyordu ki ıkınmayı bırak ıh diyemiyordun ultrasona o kadar baktılar bi b.k anlamadılar cihaza göre dediler sezaryan çünkü hareketleri azalmıştı ve eğer bn onların hakaretlerine ve baskılarına kulak asıp ıkınsaydım bebeğim ölecekti çünkü kordon dolanmıştı boğazına bu yüzden hem aşağı inmesini engellemiş hemde ıkınmamı
(1,465 puan) tarafından
Amin kuzum ama bunu doktoruna bildirmen gerekiyor normalde basuru olan birine normal doğum önermiyorlar sen bunu bi araşır bi arkadaşım makatta çatlak basur oldu nohut tanesi kadar meme çıkmış dışarı sezaryan dedi doktoru normal yapamazsın sonrasında kötü olur demiş korkutmak istemem ama bn kendim yaşadıģım için başkası da yaşasın istemem o yüzden bi doktora sor bence
tarafından
Ben geçen hafta dedim bende basur var dedim sıkıntı olur mu dedim.olur dedi ama sezeryan a sebep değil dedi normal doğum da yapılıyor dedi.yapanlar da var okudum çok ta.sen sunun işine bak basurdan önermedi sezeryani da.bebek uyuyor diye sorun yokken kalkıp sezeryan diyor.dengesiz mi ne aylardır isinmamistim zaten
(1,465 puan) tarafından
Yok kuzum bn yine yanlış bilgilendirmek istemm ama arkadaşım öyle yaptı onu geçtim kendimden biliyorum normal doğun yaptım ilkini ve günlerce ağladığım oldu hatta aylarca süt veriyordum diye ilaç verip endeskopi mi ne ondan yapamadılar ve bn hamilelik dönemindeki halimi mumla aradım sen başka doktora görün iyi bir doktor araştırması yap saģlık bu bukadar ucuz olmamalı ama başkaların canını bu jadar ucuz görüyorlar işte Allah bizi böylelerinden uzak etsin mantıklı düşünürsen cnm normal doğumda yırtılana kadar ıkınıyorsun afedersin düşünki nasıl daha kötü oluyorsun
tarafından
Doğru diyorsun bacım.iste iyi bir doktor araştırıyorum Antalya'da.ona gidecem.10 gün kala simdik tekrar doktor araştır tekrar uğraş dur.insallah iyi bir doktor bulurum da soracam ne edeyim.
(1,465 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm inşallah bukursun inşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canm özel hastanede normal dogumla ugrasmak istemiyorlar. Cnkü sen acı cekerken bagrıyosun filan sürekli bebek geldimi bakıylr seninle ilgileniyolr vs diye zor oluyo uzun sürüyo. Sezaryenle hemen acıyolr alıyor onların kolayına gidiyor. Bagrıs cagrıs olmasın diyede olablir emind egişim. Ama sen daha 38 desn bebeginde kück zamanı gelmemiş. 40ın dolmamıski sıkıntı olsun. Hadi desen bebgin iri bi bebek 3900 filan ozaman düşün derdim ama daha erken   ben 40+3de dogum yaptm kendi sancım vardı banada hızlansın diye suni veridler özelde cok beterdi yani 
tarafından
Uğraşmamak için suni veriyorlar demek.ya sonuçta özele biraz daha az stres için gidiyoruz yani tabi ugrasacaklar o kadar para veriliyor.peki sen şimdi ne diyorsun bacım kendi sancinla uzun sürer diye suni sancı mantıklı mı.gücün kalmıyor diyorsun ya.bir de bağırsak deme ya :( ben de bir de basur var.sen şimdi olsan ne yaparsın evde çekip öyle mi giderdin hastaneye sence
(1,175 puan) tarafından
Cnm devlete gece gitmiştim kontrol icin dedm orada dogururm belki para ödemem  orda da yattm nstye unutulr beni resmen sancılıym oyle kaldm 1 saat cok kötüydü bide lavman yapılınca rahatladım. Her hastene birmolmaybilir cnm . Gece oldugu icin nöbetci doktormoluyor genelde ebeler duruyor gündüz gitsem belki farklı olurdu. Lavman yaparlarmıydı bilmiyorm devltte okadar saat sancıyı oyle cekermiydm bilmiyorm. sana tavsiyem baktın kasılmalar baslıyor yemegi kes sakımn yemek yeme miden bos olsun baslaynca devlete git baktn sancın bayagı var baktır acılma varmı diye sonra eve gönderitolr zaten azsa acılman benm gibi uzun sürüyor ben işte saat 12den sabah 9 a kadar annemleydim evde cektim sancıyı ama gel gör ki 1 2 cm acılmıs daha :) ben sanıyorm dogurcam xocuk düşcek ama yok daha yukarda. Herkesinki farklı ama bazısı pıt diye doguduryor hıphızlı belki seninde öyle olur. Sen bence kontrole devlete git sancın olunca ona göre evde cek 4 cm üstüyse yatıs yapılıyor zaten devlette
tarafından
Tamam bacım tavsiyelerini dinleyecem.Allah sabır versin herkese zor iş.evladini sana bağışlasın sana.simdi araştırıyorum devlet
(1,175 puan) tarafından
Amin canım benm sanada saglıklıca kolay bi şeklde kucagna almayı nasip etsin inşallh
tarafından
Amin çok teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 119 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kimenebenden (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
0 oy
4 cevap 124 göst.
0 oy
16 cevap 498 göst.