0 oy
387 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar dün sezeryan oldum daha büyük tuvaletimi yapamadım normal mi siz kaçıncı günlerde yaptınız 

34 Cevaplar

0 oy
(3,823 puan) tarafından
Lavman yaptılar mı canım sana 
tarafından
Hayır 00 dan itibaren aç susuz saat 11 de ameliyat oldum
(3,823 puan) tarafından
Hastanedeysen hala yaparlar lavman çünkü bana öyle olmuştu ama ben yapmıştım hemşire lvman istiyormusun demişti ben yok demiştim sakın ıkınma falan yapma dikiş yerin açılır maazallah
tarafından
Yok yapmam zwten gaz çıkardım ama
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde oyleydi 3 4 gun yapamadim 
tarafından
Normal mi yani
tarafından
Evet su an bagirsaklarin calismiyor mumkun mertebe cok sıvı corbalar iç. Sebze corbasi falan. Kayisi hoşafı. Zamanla duzeliyor ama bu surecte sindirimi zor seyler yersen bu süre uzar
tarafından
Bugün ikinci günüm düzelmezse eve taburcu etmezler mi acaba
tarafından
Gaz cikardiysan ederler kabizlik cok uzu  surerse gelor lavman olursun. Ama cok rahatsizsan soyle doktora yaptir lavman
0 oy
(342 puan) tarafından
Akşam 8 de doğum yaptım sabah 7 civarı büyük tuvaletimi de küçük tuvaletimi de yaptım 
tarafından
Bende keşke yaoabilsem
(342 puan) tarafından
Kendinizi çok sıkmayın dikişleriniz açılmasın
0 oy
(734 puan) tarafından
Gaz çıkardınızmı
tarafından
Cikardim evet ama hala baya gazim var
(734 puan) tarafından
Büyük tuvaletinizi yapana kadar normal yemek yemeyin
0 oy
tarafından
Bol bol yuru  sıvı  iç. Özellikle kayısı  suyu çorba falan iç 
tarafından
Yaptım hepsini boşuna fayda etmedi
tarafından
Ilk gaz oldu mu
0 oy
tarafından
Fitil verdiler doğum yaptığım günün ertesin sabahı yaptım ben canim
0 oy
tarafından
Benim üç gün gelmemişti tabi gelmedi diye bende sevinmiştim çünkü gelirse ıkına mam diye korkuyorum biyardan sonra dördüncü günü geldi bende fazla ıkınmadan yapmıştım 
0 oy
tarafından
Normal canım bende çıkamamıştım sonra çıkıyorsun
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben normal dogurdugum halde ilk 2 hafta tuvalet yapamamiştim üçüncü hafta dikişlerim düştü rahat yapabildim.Ilk haftalar bi ilac kullandim cnm.
(7,197 puan) tarafından
Sezaryende yapılması önemli çünkü barsaklari yerinden çıkartıyorlar
(3,895 puan) tarafından
Himm oyle mi??
0 oy
tarafından
Sezeryanda öyle sorunlar niye oluyor ki
(1,763 puan) tarafından
Karın şişliği vs olmaması için gaz çıkarımı isteniyor bağırsakların çıkarılması için komple temizlenmiş olması gerekir birşey yenilip icilmemesinin sebebi doğumdan önce doğum anında midenizde ki sıvıların ağzınıza gelmesi ve o anda yatar pozisyonda olduğunuz için nefes borusuna kaçma ihtimali sonda takılmasının sebebi doğum anında ve sonrasında idrarı kendimiz yapamayacağimiz için anestezi etkisini kaybedip bacağınızı yada genel anestezide bilincimizi hissettiğimizde sonda zaten cikariliyor
(7,197 puan) tarafından
Ben doktorun ağzından duydum cikarttiklarini
(1,763 puan) tarafından
Bende bir sürü doğuma girdim hemşire olarak hiçbirinde görmedim çıkarıldığını
(1,763 puan) tarafından
Sırf merakımdan doktoruma yazdım sordum rutin birşey olmadığını yapılmadığı bağırsaklarda yapışıklık olduğu fark edilirse düzeltme amacıyla çıkarıldığını yazmış konuşma fotosu ekledim canm bakabilirsin
(1,763 puan) tarafından
Kendim kadın doğum hemşiresi değilim ama çocuk kardiyoloji hemsiresiyim doğum öncesinde kalbinde delik ve ya ritim bozukluğu vs tesbit edilen bebeklerin ameliyatlarinda orda oluyoruz bebeği almak icin hiç görmedim yani o kadar doğumun icinde
0 oy
(14 puan) tarafından
Akşam 7 de doğum yaptım ertesi gün ogenl 1 de çıktım tuvalete o gün bugündür bnde sorun kabizlik bıktım herşeyi denedim
0 oy
(964 puan) tarafından
Kiz o kabizlik ne zor doğumdan sonra bee bende yapamadim bide bana lavman yaptilar o halde bile yapamasim neyse ebe gittik fitil yapiyoz onu bunu yok anliyamadim em sonunda sabun attim Allah affetsin oyle bi ciktim ki düşün hic bisi ise yaramadi ama o sabun ise.yaradi
0 oy
(841 puan) tarafından
Ben gebeliğim başından beri haplardan ishaldim sezaryan sonu hemen yaptım zorlanmadım inşallah sende yapıp rahatlarsın csnim 
0 oy
(632 puan) tarafından
Normaldir Canm.ben kəndim döyürdüm 1 hafta tuvalete cikamadim)
0 oy
tarafından
Hâlâ yapamadiysan lavman yapmaları lazım canım 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Kayısı ye kayısı suyu iç canım iyi gelir
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Canm bol bol nescafe tüket nescafe ishal yapacaktır seni birde klozet oturduğunda popo kısmına ıkınırken hafifçe ellerinle ac kapa aç kapa yani bebeklere yapıyoruz ya hani gaitasini yapsın diye poposuna filan masaj sende ac kapa aç kapa yap aynı zamanda klozet otur 15 20 dakika 2 dakikada bir hafifçe ikinabilirsin bunlara rağmen  eve geldiğinde yapamassan eline eldiven giyip hafifçe parmak tuşe yapabilirsin gözün aydın bu arada canm 
0 oy
tarafından
Bana lavman verdiler hastaneden çıkacağım gün sabah 5 gibi kullandım o şekilde oldu lavman iste
0 oy
(1,776 puan) tarafından
6 gün sonra yaptım ben
0 oy
(916 puan) tarafından
Kayısı suyu iç canım bol bol su iç bir de ben 1de sezeryan oldum akşam yaptım tuvaletimi

İlgili sorular

+1 oy
38 cevap 577 göst.
0 oy
10 cevap 634 göst.
0 oy
5 cevap 61 göst.

380,157 soru

11,380,570 cevap

34,871 kullanıcı

...