0 oy
446 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar söyle bi sorum olacak size ben doğumu özel de ve normal doğum yapmak istiyorum ama insalar benim kafamı çok karıştırıyor bana fikir verin Allah  aşkına 

Şimdi 

Özel para için herkesi ameliyet ediyor diyorlar normal doğum yapmıyorlar kolay  kolay diyor 

Bazılarıda

Develet uğraşmıyor en kolay sezeryana alıyorlar develet çok kalabalık olduğu için diyolar

Benimde kafam karıştı sizce hangisi doğru siz nerde doğum yapınız ve normal mi sezeryan mi yaptınız 

TECRUBELERINIZ BENİM IÇIN ONEMLI KIZLAR LUTFEN TEŞEKKÜR EDERİM SIMDIDEN <3

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben zorunlu sezeryan yaptım doktorum vajinal doğum yandaşıydı biraz bnce bu doktoruna bağlı iyi araştır doktorunu beni sezaryene alırken çok üzüldü doktorum önlü 9 cm açıklıkla girdim ameliyata. İnternette yorumlarına bak özeldeki doktorunun yazıyo herkes zaten her doktorun görüşü farklı bu knuda.
tarafından
Öyle canım sen kendni salarsan vajinal doğumda da bitersin ama güçlü durursan dirençli olursan hiç zor değil ben sezeryandan 4 saat sonra ayağa kalktım oğlumun altını da aldım üstünü de değiştim valla bol bol yürüyüş yaptım hiç yatmadım hemen toparladım. Ağrı oluyor tabiki ama güçlü durmak önemli yatsam 15 20 gün kalkmazdım belkide
tarafından
Yani çokta normalin peşine düşmemek lazım diyorsun:D
tarafından
Aynen canım canın tatlıysa ağrım var der bi iğne olursun oldu bitti :D tabiki en gzeli normal en doğalı ama gelmiyosa da zorlamamak lazım bide son aylarında perine masajı yap açılmayı ve doğumu kolaylaştırıyo. Ben evde sancı geldikçe çömelip kalkmıştım öyle açılmam hızlı olmuştu yürüyerek gtmiştim hastaneye :)) biraz da acı eşiğine bağlı benim acı eşiğim biraz yüksek sanırım :)
tarafından
:)) bende sancı başlayınca öyle yapmayı düşünüyorum:D
tarafından
Aynen yap canım bide ılık duş al duşta da çömel en son sancım 2 3 dakikaya inince doktora koş :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben özelde isteğe bağlı sezeryan oldum doktorum son kontrole kadar normal istemediğine eminmisin diye sordu bir kere devlete gittim 1 haftam ağlayarak geçti tövbe ettim 
tarafından
Ben normal istiyorum ama dedigin gibi bende devlete gidince ağlıyorum resmen çok korkuyorum devletten
tarafından
Beni 12.haftamda ameliyat edip bebeği almaya kalkti saflık etmedim sukurki
tarafından
Aaaa o nasıl saçma bisey 12 haftalık bebeğini mi kaybettin ki canım
tarafından
Yok canim kist vardı bende bebeğim gayet sağlıklıydı cok şükür
0 oy
tarafından
Ben özele gittim doktorum normal doğum yapacak sin dedi başka birşey demedi
tarafından
Normal yaptın o zaman
tarafından
Evet hemde ikitane
tarafından
Anladım canım Allah bağışasın çok sağol cevep verdiğin için
0 oy
tarafından
Hemşireyim ben hem özelde hem devlette çalıştım canım İkiside doğru ama önemli olan doktor doktoru iyi bul işini sevdiği için yapan para için yapmayan biri olsun devlette de baştan savma oluyor çünkü çok yoğunluk var ama doktoruna düşmek lazım inşallah iyisine denk gelirsin
tarafından
Bende antepliyim canım ncr de abdulhamit Soysala gittim orda oldu doğumum çok araştırdım o doktorla birlikte çalışan hemşire arkadaşlarıma sordum nasıl falan sonuçta birlikte çalışan bilir nasıl biri nasıl doğum yaptırıyor yine o doktorda doğum yapan arkadaşım vardı öyle karar verdim iyi geçti şükür sezeryan oldum 3 günde de iyileştim tedavisinden memnun kaldım ben özeli tavsiye ederim ncr hastanesinde bir sorunun falan olunca da arayıp telefonla görüşebiliryorsun aynı doktor hayat hastanesinde de çalışıyor orada daha uygun hatta istersen bir git canım hoşuna giderse devam edersin ben bir aylıktan 9 aya kadar takibimi yaptı.
tarafından
Bende ncr nin methini çok duydum canım sen ne zaman ne kadara ameliyat oldun normal doğum fiyatını da sordun mu acaba
tarafından
Normal ile sezeryan aynı canım arada 100 200 tl fark var 2400 e oldum ben bu yıl ocak ayında
tarafından
Anladım canım çok sağol Allah razı olsun çok yardımcı oldun Rabbim herşeyi gönlünce versin ♡♡♡♡♡♡♡
tarafından
Sağolcanım benim senden de allqh razı olsun sağlıkla kucağına al inşallah
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Ben devlete gittim 13 gun once dogum yaptim fena degldiler:)
tarafından
Normal doğum mu sezeryan mi oldun
(4,101 puan) tarafından
4 dogum yaptm hepsi normal
tarafından
Maşallah Allah abalı babalı büyütsün inşallah ♡
(4,101 puan) tarafından
Saol cnm hayrli dogumlarn olr insallah
0 oy
tarafından
1. Dogumumda devlette normal yaptim 2. Dogumumu ozelde normal yaptim canim özelde istedigini secebiliyorsun ama devlette kolay kolay sezaryen yapmiyirlar
tarafından
Anladım canım benim çevremdeki bikac kişi hariç hepsi devlette sezeryan olmuş bakalım en son ne karar verceğim
tarafından
Bende böyle biliyorum özelde seçenek hakkı sunuyorlar devlette bir rahatsizligin varsa ya da bebek düzelmezse mecbur kalınca sezaryene alıyorlar
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Devlettee son dakkaya kadar normal diye ugrasiyorlar agladim ortaligi inletrim yine yaomadilar sezeryan ama ozeli bilemem ikinci dogumumda devlet hastanesi ozel gibiydi ailemi aldilar yanima telefpnumi verdiler surekli ilgilendiler ama heryer mi oyle bilemem
tarafından
Aynen şehirden şehire değişiyor bide hastalıkta var yaa artık devlet eskisi gibi ilgilenmiyor yaa
0 oy
(113 puan) tarafından
Ben devlette normal dogum yaptim doktoruma kac kez soyledim sezaryene alin diye almadi normal sogumu basarabilirsin dedi. Ablam suan ozele gidiyo doktoru normal dogum diyo ama hersey o an anne ve bebege bagli doktorunuzla konusmaniz gerekiyo. Milletin agzi torba degil ki agzi olan konusuyo :)
(113 puan) tarafından
Sakın kafana takma. Herseyi akışına bırak dogum o kadar kutsal o kadar guzel bir olay ki tadini cikar :)  herseye kendin karar ver cevreyi bosver onlar hep konusur :)
tarafından
Evet valla herkes konuşuyor bisey diyor benimde ilk doğumum sonuçta araştırıyorum ama insanlar yardımdan çok ayağıma dolanıyor
(113 puan) tarafından
Yok valla bosver benim oz ablalarim bile bana destek olmadilar baska kimseden bisey bekelemedim ben anca moralimi bozuyolardi cok kilo almissin, normal dogum yapamazsin sen canin kiymetli falan diye . Ben sadece doktorumu dinledim doktorum kiloma ideal kilon zayf hamile kalmissin dedi normal dogumu da doktorum sayesinde kendi cabamla yapim. Sen de sakin milleti dinleyip canini sikma. Benim ikinci gebeligim kanama alanim var cocugum her an dusebilir her kontrolde doktorlar bunu soyluyo ama ben kafama takmiyourm. HEr zaman boyle ol kafana takma hersryi :)
tarafından
Haklsın canım ama gebelikten midir nedir herşeyi stres yapıyorum herşeyi kafama takıyorum doğuma 2 buçuk ayim var ama nasıl geçecek nasıl olacak doğum bebeğim iyi olacak mi hersey yolunda gider mi o yüzden sürekli düşünür haldeyim stresiyim
(113 puan) tarafından
Cok normal canim sen bool boll dogumu guzel gecenlerin yasanmisliklarini dinle olumsuz konusanlari da dire sustur ya da dinliyo gibi yap ama baska bisey dusun :)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla ben özel de yalvar yakar zar zor Sezeryana girdim yoksa doktorum normal doğum taraftariydi devletten korkuyorum şahsen 
tarafından
Ben şahsen hangisi normal yaparsa oraya atamayı düşünüyorum kendimi sen sezeyandan sonra nasıl oldun çok zorlandın mi toparlanmaktan yoksa sezeryanda kolay mi
(4,700 puan) tarafından
Valla şuan yine hamileyim 1 ay sonra sezeryanim var hiç korkum yok desem bana göre kolay geçti bakanım vardı çünkü bunda oğlum küçük 22 aylık bakalım bu nasıl olacak
tarafından
Inşallah herşey yolunda gönlünce olur canım
0 oy
(868 puan) tarafından
Ben özelde yaptım canım normal doğum oldu hiç de sezaryana zorlamıyorlar doktorum baştan beri normal olur dedi normal dogurdum
tarafından
Ayy inşllah banada nasip olur
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Ben ozelde normal doğum yaptim. Hastaneyle alakali değil tamamen doktorla alakali bir durum , bazı doktorlar illaki sezeryan diye tutturuyor. 
tarafından
O zaman öyle doktorlardan kaçacağım canım:D
0 oy
(389 puan) tarafından
Ben devlette 5 gün önce normal yaptım ama keşke özelde normal yapsaydım ** gbi azarliyolar . O an bı kadın için özel hassas . Kimsenin öyle davranmaya hakkı yok özelde prenses gbi normal  doğumu yapardım tabi heryer aynı değil ebe çok iyiydi ama yanındakiler sürekli azarladi
tarafından
Çok haklsın gerçekten azarliyirlar bende özel istiyorum en azından o anı azda olsa güzel yaşadım ilgiyle aklamayla  dediğin gibi o an bi kadın için çok ozel
(389 puan) tarafından
Aynen sancidan öldüm cagrmayla gelmediler
0 oy
tarafından
Özelde sezaryen diye yalvardım bebeğin küçük normal doğum senin için daha sağlıklı inan dediler zorla normal doğurdular Allah onlardan razı olsun 
tarafından
Ayy kuzum banada nasip olur inşllah yaa dua et :))
tarafından
Rabbim hayırlısıyla bir avazda sağ salim kucağına almayı nasip etsin Canım benim:))).
tarafından
Amin kuzum inşllah Allah razı olsun:))
0 oy
tarafından
İlk hamileliğimde doktorumuz çok psikolojimizi bozdu 4 aydan itaberen hep sezeryan sezeryan diye baskı yaptı devlet hastanesinede kontrole gittim ve normal doğum yaptırdılar özele giderken  %90 kadarı sezeryandı özellikle doktorun birisi tek sezeryan yapıyordu hastalarına şuan gene hamileyim başka özele gidiyorum doktor başka hastanede doğum yaptırıyor her şey normal fakat benim için senin psikolojinde önemli sezeryanda yapabilirim sana bırakıyorum dedi devlet hastanesi gerek olmadıkça sezeryan yapmıyor yönlendirmiyorda
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim sağlıkla al kucağına inşllah
0 oy
(24 puan) tarafından
Devlet hastanesi genelde normal doğumdan yana oyle isteğe gore sezeryan yapmiyo bildigim kadariyla. Benim kızım tersti son haftaya kadar dönmedi o yuzden sezeryan oldum ama normal dogum yapan cok tanidigim var. 

Özel hastanede de dedigin şeye katiliyorum özel hastane genelde para için ameliyat yapiyor. Ablam mesela normal diye gitti son hafta bebegin suyu azalmiş acil ameliyat dediler aynı gun ameliyata alindi fazla para verdi. 

Sen iyi bir doktor bul bence canim ister ozelde ister devlette doktorunla birlikte guzel bir karar verirsiniz 
tarafından
Aynen öyle canım en önemli şey doktor galiba
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Canm kendi istegimle özelde sezeryan oldum doktor bir hafta kala eminmsn sezeryan için demişti 
tarafından
Niye canım normal doğum yapmak istemedin acaba
(1,523 puan) tarafından
Normal doğumdan korktum canm sezeryan oldum pişman değilim :)
0 oy
tarafından
Özelde dogum yaptm doktorum.hep nomal diyodu bi anda tansiyonum cikincq zorunlu sezeryana alindm
tarafından
Ayy Allah korumuş kötü o durum canım
0 oy
(467 puan) tarafından
Bende özelde doğum yaptım benim.doktorum tam 42 haftaya kadar bekleri normal olsun diye ama malesef ne açılma ne şancı hiçbirşey olmayınca artık tehlikeye girmesin diye mecburi sezeryan oldum
tarafından
Eee  seninki beğenmiş yerini o yüzden :D
0 oy
(339 puan) tarafından
Hayır canım ne alaka özel illa sezeryan yapmıyor ki ben 7 sene önce doğum yapmıştım sezeryan normal yapabilirsek normal yapalım dedi bi etken olmazsa dedi tmm dedim sonra 37 haftalik tık baktı hem enfeksiyon um vardı hemde rahim darlığı kesinlikle olmaz dedi bide arkadaşlarım da qidiyo doktor bi sorun görmezse sen nasıl istersen onu yapıyor ben hep özele qittim cnm devlette çok kötü bi olayım var o yüzden sewmiyorum
(339 puan) tarafından
Saqol kuzum o yüzden devleti tercih etmiyorum
tarafından
O kadar haklsın ki Allah sabır versin kuzum
(339 puan) tarafından
Kuzum bide özel çok avantajlı gece bile bisi olduğu zaman ariyosun acıyor teli yada hastaneye geliyo senin le ilgili oluyor bn bu yanlarını çok sewiyrm ama devlette gece sancin olsa nöbetçi doktor yapar ama halbuki doktorun baska
tarafından
Evet gerçekten öyle insan her doktorla da yapamıyor canım çok haklsın yaa iyiki söyledin bunu Allah senden razı olsun:)))
(339 puan) tarafından
Ben bunları yaşadığım için canım önemi yok
0 oy
tarafından
Ben özelde iki tane normal doğum yaptım. Doktorum özellikle normal doğum taraftari
tarafından
Ne güzel canım bende öyle bi doktora denk gelirim inşllah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 47 göst.
0 oy
13 cevap 181 göst.
0 oy
4 cevap 71 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde kmeltem86gmail.com (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
30 Haziran 2022 Aile kategorisinde Mervela (7,249 puan) tarafından soruldu

379,886 soru

11,372,153 cevap

34,855 kullanıcı

...