0 oy
312 göst.
Aile kategorisinde (723 puan) tarafından
Kızlar bebiş düşünmek istiyorz artık ama kilolu olduğum için de korkuyorm evleneli de 2.5 yil oldu artık zamanı diye dsnyorm ama kilolu kafaya takiyom 103 kiloydum 98e düştüm biraz verdim tabiki hala kiloluym hamilelikte sekerim çıkarsa tansiyon olursam vs gibi korkularim var ama bi yondende zaman geciyo napcam siz yardim edin bana ya .eşim hemen hamile kalmican belki sen yine diyete devam et olana kadar ama korunmuyalim diyo sizce edimin dediği mantıklı mi .sırf bu yuzdende veririm diye dsnip korunmamak istiyom aslında olana kadar veririm diye

16 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Pat diye oluverir. Kesinlikle kendi sagligindan emin olmadan yapma yoksa o bebekte etkileniyo senin sagligindan 
(723 puan) tarafından
Bilmiyom kuzum aslında ben kendimi pek de hazır hissetmiyom ama işte olup olmuycaginibilmiyoz daha diyo eşim bana kalsa ben pek hazır hissetmiyom bi yok daha beklicem zaten 24 yaşındayım çok ta yaşım büyük değil yani millet 30 yaşında evlenip doguruyo çok kararsizim ya bildiğin gibi degik
tarafından
Bende 26 da evlendim 30 da dogurdum bizde hazir hissetmedik ama korkma yani oluyor bebek. Benimkilo vs hic bir problemim olmamasina ragmen gittim check up yaptirdim herseye baktirdim 4 ay demir folik asit b 12 kullandim balik yemiyorum diye balikyagi aldim ozel. 60 tim 82 ile doguma girdim simdi 74 um 5 aylik bebegim veremedim yani. Sen de muhakkak alacaksin eger veremezsen dogumdan sonra cok daha fazlalasacak. Kotu yorum yapmak icin demiyorum ama bebek bakmak o kadar zorki kuzum. Ben yuruyemedim bile ilk gunler tuvalete gidemedim. Yani bence yasin daha buyuk degil kendine 2 yil daha mühlet ver doktora git zayifla degerlerine baktirt. Planla oyle yap. Ben istesigim anda hamile kaldim yasim 30 yani aman nasilsa olmaz diye korunmamazlik etme. Sen iyi olacaksinki o bebege bakasin guzelce. Eş meş hikaye ne kadar yarfim etse bile o bebek seni emecek sen iyi olki o bebekte iyi olsun
-Reklam-
+1 oy
(3,901 puan) tarafından
Bnce mutlaka kilo vermen lazm yoksa hamilelikte ve sonrasnda cok zorlanirsin..bnce kilo verdikten sonra düşün derim ben..hemn olursa napcksn cnm onu da düşünmen lazm..seker ve tansiyon fln cikarsa cocuga da sknti yani..
0 oy
tarafından
Biraz daha kilo vermeye bak
(723 puan) tarafından
Korunmaya devam mi edeyim yani kuzu
tarafından
Bencede bi 10 15 kilo daha ver sağlığın için
0 oy
tarafından
Kuzum hamile kaldıktan sonra kilo aldım bende hemde çok hani hamile kaldıktan sonrada alabilirsin o yüzden bence 10 15 kilo daha ver sonra yap bebisi
0 oy
(3,141 puan) tarafından
135 kilo ile hamile kaldım 10 kilo ilk 8-9 haftada verdim. Şimdi 37+4 haftalığım 140 olmuşum. Sana kilolu hamile kalmak iyi bişey demiyorum ama bende ne şeker çıktı ne tansiyon ne troid hiç bişey çıkmadı. Sen bu yola gir Rabbim yardımcı oluyor emin ol. Bide olmadığını farzet o zaman napicaksin. Keşke hiç korunmasaydim diye pişman olursun o zaman. Benim 5. senemde doktorların imkansız kesinlikle tüp bebek olucan oda bi ihtimal tutma şansı var demesinden sonra Rabbim tarafından normal yolla oldu. Sen Allah'a guven çok dua et diyetine devam et korunmayı bırak inşallah verirsin. İlla kilo alican diye bişey yok hamilelik boyunca diyet yaparsan kilo da almazsın.
(723 puan) tarafından
Çok güzel anlatmissin kuzum saol bende dikkatli beslenirim az yerim diye dsnyom belki belli mi olur allahım vermek istiyorum diye nasip olur zayıf da ciksblrm belki hamilelikten inan çok arada kaldım hem istiyom hem beklemek istiyom
(3,141 puan) tarafından
Gerçekten erteleme. Allah korusun bir sorun çıkarsa sen iki sene bile geç kaldığın için üzülürsün. Çünkü bir sorun çıktığı zaman bunun tedavisi bazen yıllarca sürüyor. Evlat o kdr tatlı bişey ki kucağıma alacağım günü iple çekiyorum içinde kipirdayisi bile çok muazzam inan ilk hareketini hissettiğinde bu kdr niye bekledim diceksin. Tamam zayıf hamile kalmak çok iyi bişey ama olmuyosa napicaksin kilo vericem diye bı sene daha beklemek doğru değil bence. Bide yaşta geçiyor yaş geçince yumurta kalitemizde düşüyor tarama testlerinde riskler cikiyor. Ben 26 yaşımda hamile kaldım benim yaş riskim 1-797 düşün herkesin 1000 de 1 in üstündeyken benim öyle çıktı. Anlayacağın yaşında geçmeden bence korunmayı bırak zaten ilk ay hemen olmuyor.  Rabbim yardımcın olsun canım
0 oy
(601 puan) tarafından
bence esin hakli hemen hamile kalip kalmiyacagini bilmiyorsun sonucta 

ben hic korunmasiz 3 yil sonra hamile kalabildim birde hamile kalincada cogu kisi kilo veriyo mide bulantisi iştahsizlik olunca bende kilo verdim ve doguma kadar verdigim kilolari aldim 
(723 puan) tarafından
Kuzum inan çok haklısın ama inan çok ta kararszm çok kilo alcam diye bisi de yok ama zayiflicam diye de bi garanti yok işte zaten kiloluyum uğraş dur sonra vercem diye bide 120 kilo ya faln da çıkarsam çok koyu olur ya sürekli kaygılı bi hamilelik te geçirmek istemiyom napcam aradaym
(601 puan) tarafından
sen bilirsin ama eşini dinlemen taraftariyim ben cok kilo alacaksin diye bisey yok imkanin varsa diyetisyenle hareket edebilirsin gebelik öncesi gebelikde gebelik sonrasi cok saglikli bi şekilde
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım bende  100 kiloyla  hamile  kaldım  şekerim  çıktı  ama  bu zayıf  kiloluya bakmıyor  gebelik  şekeri doktor  diyetisyene yönlendiriyor yediklerine dikkat ediyorsun  ben çok fazla uyumadım  allaha  şükür  hiç bir problem  olmadı  hamileliğim çok çok rahat  geçti  sadece  son aylarda  ayaklarım şişti  okadar  
(723 puan) tarafından
Kaç kilo aldım kuzum hamilelikte yaşın kaç. Gebelik şekeri sonra geçer mi acaba ciksa bile çünkü bizde irsi şekerde var da kalıcı olur falan diye de korkuyom herşeyi dsnyom ya ben:((
0 oy
(723 puan) tarafından
Post yukarı 
0 oy
tarafından
Bence 80 ne inene kadar korun canim ben 80 ile kaldim 9 ayda 4 kilo aldim sadece ve doğumda hepsi gitti simdi yine 80 nim kilo bayagi problem oluyor Allah gönlüne göre versin inşallah
0 oy
tarafından
Bir 75 kilo ol öyle düşün canım 3/4 aya verirsin
0 oy
tarafından
Sen hazır mısın iyi düşün bence nasıl hamilelik olur problem yaşar misin Allah bilir bende olur mu olmaz mi deneyelim sanki hemen mi oluyor dedim ilk ay hamile kaldım :D
(723 puan) tarafından
işte inan napcam bilmiyom canım ya
0 oy
(10 puan) tarafından
Bence suan kararlilikla gayet guzel kilo verirsin daha sonra hamile kalmaya bakarsin. Bebegin yok rahatken firsatin varken yuruyuse cik spora git diyet yap inan o kadar pismanim ki keske firsatim varken bebek yokken yapsaydim diyorum. Bende kiloluym 87yim suan. Zayiflamadan 2.yi asla dusunmuyorum. 
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Ablam 105 kiloyla hamile kaldı 110la doğuma gotti çok şükür ne şeker ne tansiyon bende 83 kiloyla hamile kaldım sekerim yoktu  son ayımda tansiyon cıktı ama stresli zamanlar yaşadım ha şöyle keşke kilo verip hamile kalsaydım çünkü kilo beni zorladı 
(723 puan) tarafından
Peki ablan zorlandı mi canım kilolu olunca hamilelikte
(1,990 puan) tarafından
Hayır ya ablam benden de rahattı nispeten ben ona gore daha zayıftım ben daha çok zorlandım
0 oy
tarafından
Kuzenim ilk 4 aylık bı kürtajı oldu kanamayla doktora gitmisti sonrasında ise zaten kilosu vardı şuan 80 kilo ve gene bı test yaptı pozitif çıktı ve sağlık ocağının ilk dediği şey kilo vermen için program hazırlamak çünkü gebelikte ister istemez kilo alıyorsun ben bu insanları da anlamıyorum sen bı bayansin sonuçta baktın ki 60 70 kilonun üstüne çıkmaya başladın biseyleri eline alman lazim niye devamını getiriyorsunuz ben anlamıyorum ki şimdi bak ne dertlerin olmuş ahh benim bacım ya inşallah hakkında en hayırlısı neyse o olur 
0 oy
tarafından
Canım eşin haklı biraz da sen elinden geldiğince diyete devam et verebildiğin kadar artik. Rabbım hayırlısıyla nasip ederse ilk üç ay dikkatli olursun gerekirse diyetisyen eşliğinde sağlıklı kalori alarak hamileliğin surdurrusun kontrollü kilo alırsın. Esin şu konuda haklı biyolojik saat diye de birsey var yumurta rezervi malesef ki 20 li yaşlar kadar olmuyor her sene biraz daha azalıyor 30 yaşlardan itibaren bide smear testi falan da yaptır genel muayene yaptır bende yaptırmıştım evliliğinin birinci ayında hemen bebek düşünmemiştim evet belki ama ilerisini düşünüp şimdiden bir sıkıntı varsa tedbir alma amaçlı genel muayene yaptırmıştım. Sana da tavsiye ederim. Rabbım hayırlı şekilde hayırli zamanda hayırlı evlat nasip etsin. 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Canım diyetisyen eşliğinde gebeliğine devam edersin protein kalsiyumdan falan kesmezsşn artı olarak folik asit ve Multivitamin başlarsan hiç Bir sorun olmaz kilolu olup düzgün diyet uygulayıp çok güzel geçirenler hatta zayıflayanlar var tabiki doktor kontrolünde . Kilon bebeğe engel değil eşinde doğru söylüyor hemen ilk geceden kalacaksın diye bişey yok 2. Ayda kalsan o 2 ayda giden kilo sana kârdır. Ayrıca çok kilodan çok yağ yakımı gerçekleşir 2 ayda en az bir 7 8 kilo verirsin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 154 göst.
0 oy
8 cevap 194 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (869 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 188 göst.
12 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Prensesp (7,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 348 göst.

379,215 soru