0 oy
285 göst.
Aile kategorisinde (1,151 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında. Sürekli benmle inatlaşıyor. Kızarak değil gülerek bazen de kızarak. Ve en sevmediğim şey bu. Altını değiştirmeme izin vermiyor 2 defadır. Üstünü değiştirmeme izin vermiyor. 4 aylık hamileyim. Sürekli benmle beraber. Babası çalışıyor. Bana bi akıl verin. Yoksa çıldırıcam. Kızmamak için kendimi çok zor tutuyorm. Bazen de tutmuyorm kızıyorm. Çok zorlanıyorm. 

5 Cevaplar

0 oy
(544 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
2 yaş sendromu olabilir canım bi pedagogla görüşmeni tavsiye ederim kardeşi olacağı içinde böyle tepki veriyor olabilir
(1,151 puan) tarafından
Ama bunu bilmiyor ki yani biz diyorz kardeşin olacak ama anlamıyor sanırım. Napacağımı şaşırdm biraz daha ileri giderse öyle yapacam galiba
(544 puan) tarafından
Canım çocuklar böyledir neye nasıl tepki vericekleri belli olmaz. Mesela ona hediye alıp kardeşinin ona yolladığını söyleyebilirsiniz. İstemediğin bişeyi yaptığında şuan sana çok kızgınım benden özür dileyene kadar seninle konuşmayacağım diyip gerçekten konuşmayın. Ve yaptığı bişeyin yanlış olduğunu anlaması için onu evin bir köşesine götürüp burda 1 dk bekle ve yaptığının yanlış olduğunu anladığında benimle konuş diyin ve onunla beraber orda bekleyin
(1,151 puan) tarafından
Teşekkürler deneyecem
-Reklam-
0 oy
(3,903 puan) tarafından
Benim de oğlum  20 aylık.  1 aydir anlattığın  gibi. Kizim da o dönemlerde  öyleydi..donemsel muhtemelen.  Sabır 
(1,151 puan) tarafından
Kızmalı mıyım? Yoksa susmalı mı
(3,903 puan) tarafından
Sakin kalmalisin geçici  çünkü.  Hem de kizmak davranışı  tetiklemek oluyor genelde arttiriyorlar kızınca.
0 oy
(63 puan) tarafından
Bu anlattiklarin 2 yaş sendromu canim.benim kızımda oyleydi ne bez alabiliyodum ne ustunu degistirebiliyodum uyurken bile degistirsem agliyodu. Istedigi birseyi yapmayinca kendini yerlere atiyodu gercekten cok zor bir dönem ama gecici merak etme sadece sabret biraz 
(63 puan) tarafından
Yani ne bilim benimki birazdaha ters bir cocuk. Seninki biraz ilgide istiyor olabilir kardeşi olacaginin farkindaysa kiskaniyorda olabilir hersey olabilir yani :) ama sen sinirlenmemeye calis yani sinirlensende ona belli etme ustunu giymiyosa tamam giyme de o zaman belki şaşırır gelir çok düşme üstune
(196 puan) tarafından
Kaç ay sürdü sizinki, ne zaman başlamıştı
(63 puan) tarafından
2 yaşına girdikten 2-3 ay sonra falandı sanirim yaklaşık 2 hafta sürdu ama kabus gibiydi
(196 puan) tarafından
Kısa sürmüş sizin ki çünkü 18 ayında başlayıp 3 yaşına kadar süredebilirmiş.
(63 puan) tarafından
Ay iyiki bizimki sürmemiş kafayi yerdim heralde
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Eğer hamileliğiniz kazara değil bilinçli oldu ise keşke biraz daha bekleseydiniz. Bebeğinizin suanki davranışları çok normal ama siz hamile olduğunuzdan dolayı bebeğinizin davranışlarına sabredemiyorsunuz tabikide kizmadan bıkmadan usanmadan defalarca kez anlatmanız gerekiyor kizarsaniz daha fazla inatlasir 
(1,151 puan) tarafından
Ben istemedim malesef. Eşim çok üstüme geldi ikinci diye. Ben de napayım aralarnda fazla yaş olmaz diye kabul ettm. O çok sabırsızdı çocuk hakkında.
(3,729 puan) tarafından
Anladım keşke eşini ikna etseydin en azından bi 3-4 yaş olsaydı aralarında ama artık olan olmuş. Sabırlı olmak zorundasın bebeğine karşı. Yardım edebilecek biri varsa muhakkak sana yardımcı olsunlar kendine ara ara vakit ayır ki bebeğine karşı daha sabırlı olabilesin
(1,151 puan) tarafından
Malesef kimse yok. Gırbetteyim.
0 oy
(13,884 puan) tarafından
Ay sorma ya akillı uslu çocuk gitti yerine aglama krizleri geçiren , sebepsiz yere bağırıp çağıran , kendi kendini döven bir çocuk geldi. Bende zor sabrediyorum , babasi evdeyken onun ilgisini cekmek için yapiyor benimki. Ne yapacağımi şaşirdim bende. 
(1,151 puan) tarafından
Off yaa yeminle bunaldm. Ne sosyal hayat var ne doğru düzgün günlerim geçiyor
(13,884 puan) tarafından
Benimki o kadar da değil ama bazen canima tak ettiriyor.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 502 göst.
16 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
28 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sena98 (105 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 90 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 297 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Linkin (15,235 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,817 cevap

34,882 kullanıcı

...