0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar dün 1 Haziran da doğum yaptım biraz sütüm geldi bebegim emmek istiyor ama goyus ucum hiç olmadığı için ememiyor silikonlu goyus ucu kullandım olmadi hicbirseyde fayda etmiyor nolur yardım edin nasıl goyus ucum çıkar ve neler süt yapar Allah rızası için yardım edin çok strese giriyorum

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım göğüs ucunla biraz oyna bide göğsünün kahverengi yerini almasını sagla 
tarafından
Alamıyor ağlıyorum suan
-Reklam-
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Canım göğsünün siyah yerinin tamamını bebeğin ağzına koymaya çalış bol bol su iç 
tarafından
Alamıyor goysumu Ölldü ağlamaktan bıktım
(3,730 puan) tarafından
Sakin ol canım benim herkes yaşıyor böyle şeyler öncelikle soğuk kanlılığını koru ki bebişe faydan olsun onun en çok sana ihtiyacı var pes etme kuzum
0 oy
tarafından
Pes etme bebeğin çenesi güçlendikçe çektikçe uçu çıkar Allah analı babalı büyütsün inşallah 
tarafından
Çıkmıyor ağlıyorum şuan
(197 puan) tarafından
Canım incir ye hemen süt yapar bebek meme almıyorsa şu göğüs ucına takılan silikon uçlardan aldır hemen alır bende aynındurumu yaşadım o kadar anlıyorum Kİ seni haa baktın silikon ucla da almasa pompa al hemen sütü sağ öyle ver
0 oy
(954 puan) tarafından
Hemen hemen her kes yaşar pes etmeyin emzirmeden önce elinizle göğüs ucunu çekin masaj yapın benim öyle 2-3 hafta da çıktı ucu daha işin basindasiniz sonradan çok rahat edeceksiniz keyif alacaksınız o yüzden şimdilik bir az sabredin
0 oy
(2,368 puan) tarafından
cnm strese girme o bi damla bile doymasına yeter ama cok emzir hurma rezene kımyonlu cay al maltana al biskuvo ye hosaf iç gelir sütün benmde gpgus ucun yoltu hastanedeysen hemsireden rica et en buyuk sıronganın basını kesmişti hemşiremiz su ceker gibi gögusnucumamtutup cıkartmıstı 
tarafından
Ya var süt ama goyus ucu yok ememiyor sorun bu
(2,368 puan) tarafından
yazdım o sekilde cıkartmstm ben ucunu tutup sürekli cekmiştim
0 oy
(249 puan) tarafından
Benimde gogus ucum yoktu sen pes etme ucuyla alakası yok emzirmenin kahverengi yeri bebeğin ağzına ver zorla alışacak emdikce de ucu çıkıyor bol su yeşillik bebeğin uyuduğunda sende uyu dinlen gözün aydın Allah analı babalı büyütsün bu arada gögus ucu yara olmaması içinde gümüs kapak oneririm
tarafından
Teşekkürler canim mahfoldum ölüyorum artık bebeğim de mahfoldu
0 oy
tarafından
Canım emzirme eğitimi veriyor çocuk doktoru sakin ol birşey olmaz biraz pis pis yap sinirliyken de emmez
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Sadece süt sağmak fayda ediyor bende aynı oldum.. çocuk emince ucu çıkar dediler öyle de olmadı.. sağıp verdim büyüdükce çenesi güçlendi öyle tuttu
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum benimde hiç yoktu ve hic bi bilgim yoktu ilk başta mama verdiler hastanede. Silikon uc takarak emzirmeye calisiyodum. Silikon uç iyice yapışsin göğsüne terleyince hava alıyor çıkıyor. Hemen sütun gelmeybilir. Silikon ucu emsin sürekli.  O çektikçe sutun dolup taşıcak strest yapma. Bende aşırı zorlandım bazen slikon ucu çıkarıp kahverengi kısmı biraz elimle ezerek çocuğun ağzına vermeye calisiyodum pes etmedim sürekli denedim sonunda becerdi emmeye başladı. Şimdi 1 yaşında. Göğüs ucu nedir bilmeZdim ama çıktı
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Gecen sene 1 haziranda kizim doğdu  bende ayni sorunu yaşadım.... neler yaptiysam olmadi helmedi süt  çok  ağladım yiprattim kendimi. Bebegim olecek sandım.... simdi bakiyotum bebegim mamayla buyumesi ragmen gayet sağlıklı bir bebek... kendimi cok yipratma olacağı varsada olmaz unutma
0 oy
(171 puan) tarafından
Hastanede hemşire tutturamadı mi ucunu? Bebeğin emmesi için göğüs ucu şart değil. Kahverengi bölgeden yakalatnaya çalış. Daha çenesi çok güçsüz pes etme sakın. Instagram'da Dilruba hanım var emzirme danışmanı, destek alabilirsin ondan. 
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Canım sakin ol pes etme vallahi benimde öyleydi eme eme çıkardı en olmadı bı manüel sağma makinası al onunla ucunu çıkar sonra ver çocuğuna ama silikon göğüs ucu falan alıştırma sonra hep onu ister sakin ol eme eme çıkaracak
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Aldığın göğüs ucu nasıl ben eczaneden aldım tutamadı e bebekden aldkm tutamadı. En ucuz bebek marketten aldım onu tutabildi sadece. Yada şırıngayla uç çıkarma varmış onu da deneye bilirsin. Bol bol yeşillik ye bol ama çok bol su ve bebek uyudukça evde insan var falan deme geç odana yat dinlen uyumazsan bile uzan canım. Allah hayırlı uzun ömürler versin inşaallah. 
0 oy
tarafından
Daha yeni kuzum ya ilk gnler adapte olamayabliyo yapabilirsen sağıp da ver bi yandan da uğraş Allah yardmcn olsun 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım benimde sağ gogusum ucu yoktu alamıyordu denemediğim şey kalmamıştı en sonunda annem yatarak emzir dedi bebeğimin kafasını az yüksek yapıp yatarak emziriyordum öyle çok kolay emiyordu sende dene istersen yada şırınga ile yapıyorlar YouTube de var videosu göğüs ucu çıkarma sringa ile diye
0 oy
(1,362 puan) tarafından
Canım bende bir hafta önce sezaryan oldum sutumaz geliyordu bebeğime yetmiyordu pompa aldım hastaneden çıkınca ben çok faydasını gördüm şimdi akıyor bile pompala biraz gerisigelir
0 oy
(673 puan) tarafından
Silikon.meme ucu tavsiye ederim. Internete yazin cikar. Eczanelerde ve e bebekte var
(673 puan) tarafından
Onu yapmışsın madem. Elinle ovala, su dök memene ovala, dikelir ve çıkar. Bebeğini Allah bağışlasın yavrunu olmayana da versin inşallah
0 oy
(487 puan) tarafından
Canim once sakin ol deriinn nefes alll verr manuel sut sagma pompasini dene bi cek cek birak hem sut insin uc ciksin hemen bebegin agzina ver ben ole emzirdim pes etmee sen annesinnn artiik hemen pes edemezsin :) kolay gelsin bitanemm

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 94 göst.
21 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Efsun88 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 249 göst.
21 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nlgn.hll. (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 201 göst.

379,604 soru

11,363,748 cevap

34,840 kullanıcı

...