0 oy
277 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,559 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Akşam yemeğinde ne yapacaksınız?? Erken demeyin kiz sabah 5 den beri ayaktayim :angel: ben tavuk şiş yapmak istiyorum.  Bana fırına atilmalik güzel tarif vercek olan var mı? 

17 Cevaplar

+1 oy
(3,823 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ben bu tarifi yaptım kuzu çok güzel oldu 

Malzemeler

• 2 adet tavuk göğsü
  • Çeri domates
  • Kırmızı biber
  • Yeşil biber

Marine etmek için;

• 2 yemek kaşığı yoğurt
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 yemek kaşığı domates salçası
  • Tuz
  • Kekik
  • Pulbiber

Hazırlanışı

1. Tavuk etlerini marine etmek için yoğurdu, salçayı ve baharatları uygun bir kapta karıştıralım.
  2. Küp küp doğradığımız etlerini de bu sosa ilave ederek güzelce karıştıralım. Zamanınız varsa tavukların üzerini streçleyerek 2-3 saat kadar buzdolabında bekletelim.
  3. Çöp şişlere sıra ile domates, tavuk, kırmızı biber ve yeşil biberden dizelim.
  4. İçi pişirme kağıdı dışı alüminyum folyo olan sar pişirden yerleştirdiğimiz tepsimize hazırladığımız çöp şişlerimizi koyalım.
  5. Üzerini de yine sar pişir kağıdı ile kapatalım ve 200°C fırında yaklaşık 25-30 dakika pişirelim.
  6. Pişen tavuklarımızın üzerini açalım ve üzeri kızarıncaya kadar fırına verelim. Üzeri kızaran tavuk şişlerimiz servise hazır.
(5,559 puan) tarafından
Sosuna yogurt koymasam olur mu acaba ? Oğlumun süt ve süt ürünlerine alerjisi var . Uzun zamandır tüketmiyorum
(3,823 puan) tarafından
Olur kuzum kaç aylık bebiş
(5,559 puan) tarafından
10 bucuk aylığı bir kac gün geçti
(3,823 puan) tarafından
Ye artık kız sen Bişey olmaz kızımın da prinçle domatese vardı 10 buçuk aylıkken vermeye başladım onları hiç bişey olmadı
(5,559 puan) tarafından
Bir ay sonra kontrolümüz var. Tekrar alerji testi yapılacak ona gore veririm
-Reklam-
+1 oy
(580 puan) tarafından

Mantarlı patatesli oturtma tarzı bi tarif var aşırı güzel. O tarifin aynısını kıymayla yapıyorum üstüne kaşar peynir rendesi ile. Kuşbaşılı doğranmış, sosla harmanlanmış tavukları şişe bir tavuk, bir domates, bir biber, bir soğan olarak dizip fırında pişiriyorum oda çok güzel oluyor. Bunları diyorum ama bende ilk defa deneyeceğim kabaklı havuçlu makarna tarifi yapacağım bakalım :)

(5,559 puan) tarafından
Yazdıklarını okurken canım çekti  :)))
(580 puan) tarafından
Yaaa yaparsan afiyet olsun şimdiden :)
(5,559 puan) tarafından
Saol canım benim
+1 oy
(5,721 puan) tarafından
Tavuk sis mi  canim
(5,721 puan) tarafından
Ben tavuk göğsünü hafif iri olcak şekilde dogruyorum. Üzerine iki kaşık yoğurt bı kaşık salça az tuz karabiber kekik yada ne baharat kullanırsan koyulur. Az sıvıyağ koyuyorum hepsini marine ediyorum bekliyor biraz. Sislere geçiriyorum aralarına domates biber sebze sevdigim için patlıcan falan koyuyorum pişiriyorum
(5,559 puan) tarafından
Yağlı kağıdim yok tepsiyi yağlasam olur mu ? Birde yoğurt eklemezsem olur mu ? Oğlumun süt ve süt ürünlerine  alerjisi var . Uzun zamandır tüketmiyorum
(5,721 puan) tarafından
Hee ben bizim için düşündüm olur tabi canım yoğurt eklemezsende olur tepsiyi de yağla önceden kagit yoktu iste kirlenmesin diye tepsi nolcak olur kuzum
(5,559 puan) tarafından
Tamam canım saol
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(15,719 puan) tarafından
Kfc tadında göğüs kizartcam salçalı bulgur pilavı bide ayran 
(5,559 puan) tarafından
Afiyet olsun
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Bugün randevu bulabilirsek kızımı spaya götürücez dışarıda yeriz galiba

Evde olursam da et sote yapmayı düşünüyore
(5,559 puan) tarafından
Hmmm et sote dr guzel
0 oy
(11,076 puan) tarafından
İnşallah halim olursa sarma sararım 
(5,559 puan) tarafından
Insallah o zaman  :)
0 oy
tarafından
Nohut 

Pilav 

Çorba belki yaparım 
(5,559 puan) tarafından
Afiyet olsun
0 oy
tarafından

Eşim bu akşam da yok yemek yapmiycam.  Annem gel börek açalım dedi oraya cikicam şimdi gece gelirim.  Orda yerim 

(5,559 puan) tarafından
Ooohhh en güzeli
0 oy
(207 puan) tarafından

Patlıcan kebabı, fırında kuşbaşılı türlü yada kıymalı, karnı yarık, kanat yada herhalgi bir tavuk ettini soslayıp fırına atabilirsin yanına pirinç pilavı salata yada cacık :ermm: şuan şaşkınım biliyormusun kendim yapacak olsam düşün düşün başım ağrırdı

(5,559 puan) tarafından
Dün geceden baya pilavim kaldı.  Tavuk göğsü vardı çıkardım
(207 puan) tarafından
Tavuk baharatın varsa biraz ondan, Az salça, toz biber, diğer baharatlarıNıda azar azar at yağ koy sosunu karıştır sonrada tavukları koyup ktıştır fırınlar, ben öyle yapıyorum çok güzel okuyor
(5,559 puan) tarafından
Saol canım
0 oy
tarafından
Gecen gün öyle gelişigüzel bi yemek yaptım fırında çok güzel oldu kendimize göre kuşbaşı haşladım sonra patlıcan kızartım küp küp onu kızarttıktan sonra kırmızı biber ve yeşil biberi azıcık iri yemeklik doğrayıp onuda kızarttım kızartma bittikten sonra haşlanmış etin tenceresinde soğanla kavurdum içine sarımsak 1 tatlı kaşiği salça baharat atıp iyice özleştirdim hepsini bir borcama koydum üzerine de bir su bardaği et suyu alıp attım fırına istersen üzerine biber yada domates ata bilrisn süslemek için 
(5,559 puan) tarafından
Ayy denemek lazım.  Güzel olmuştur kesin
tarafından
Artık yemek bulmaktan sıkıldım elimin önunde ne varsa onu yapıyorum :)
(5,559 puan) tarafından
Walla hepimizin derdi o
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Dünden tavuk pilav azda yeşil fasulye yemeğim var eşime yeter bende çocuklarla kendimize pratik bişey yaparim
(5,559 puan) tarafından
Hmmmm hep ağır yemek olmuyor yaa
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Kurufasulye pilav 
(5,559 puan) tarafından
Afiyet olsun canım
0 oy
tarafından
Akşamdan biber dolması ve lahana sarması sardım şimdi pisiyorlar birde çorba tamamdır inşallah 
(5,559 puan) tarafından
Ohhhh misss
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Mercimek çorbası var. Yanina da yaprak sarma, tavuk kızartma yapicam. Yoğurt,karpuz.
(5,559 puan) tarafından
Ohhh enfes
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla C.baskani geldigi icin esim iki gun hastanede nobete yazmislar ne alakaysa bi sey yapmiycam o yuzden 
(5,559 puan) tarafından
C.baskani nereye gelmiş kiz
(6,203 puan) tarafından
Zonguldakcigimiza :D
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Fırın tavuk yapcam dünden de pilavım var ayran yaparim bı de
(5,559 puan) tarafından
Benim de dünden pilavim var.  Tavuk göğsü de çıkardım bakalim
0 oy
(337 puan) tarafından
Bende fırında sebzeli tavuk

Bulgur pilavı

Salata 

Ayran var
(5,559 puan) tarafından
Ohhhh fırında sebzeli tavuga bayılırım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 151 göst.
0 oy
7 cevap 166 göst.
29 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Summer33 (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 243 göst.
27 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatma salihaNur (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 221 göst.
14 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatma salihaNur (142 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,817 cevap

34,882 kullanıcı

...