+1 oy
1,323 göst.
Diğer kategorisinde (1,363 puan) tarafından
Ailemden uzaktayım eşimin işi dolayısıyla . Eşim olcak hırdavat evde bı ise elini sürmüyor yapacağı işleri de yalvarta yalvarta yaptırıyor. 

Tek iyi huyu dolaşmaya cikalimmi diyince sesini çıkarmaz . Ama 3oldu onuda başıma kakar oldu. Yok evde oturmak isterim diye sormaz misin vs.

Önümüzdeki hafta annemlere ordan kayinvalideme geciceZ ordan gelip. Sonra 3hafta sonra tekrar gelicez uzun izne memlekete.  

Kayınvalidem melek gibidir içimden bı ses o üç hafta gelme Kal kaynananda diyor . Eşimdem uzaklaşmaya en azından onun sorumluluğundsn kurtulmaya ihtiyacım var ne yapayim ben. 

Annemde kalamam çünkü çalışıyor gün içinde evde yoklar  

11 Cevaplar

+1 oy
(467 puan) tarafından
Hayatın döngüsü bu malesef eğer bir mesleğin yoksa veya çalışmıyorsan evde yapacağın şey mecbur ev işi vs. Oluyor o da kendi evin istersen yapma çocuk bakmaya gelince çocuğu yaptın bakmayada mecbursun :)
(1,363 puan) tarafından
Meslgim var çok şükür ama bebeğim küçük . Çocuga bakmak değil aslında yoran kocaya bakmak onunda hiç bı ise yaramamasi
(467 puan) tarafından
Malesef her eş anlayışlı olmuyor Allah kolaylık versin canim
-Reklam-
+1 oy
(673 puan) tarafından
O hırdavat dan bi tanede bende var. Araba almak için başka şehire gitti iki gündür yok. Inanki ev hiç dağılmıyor. Beni yoran resmen bunun döküklüğüymüş. Bugun aradim sen yokken ev dağılmıyor bende yorulmuyorum dedim. Espri yaptım sandı safım
+1 oy
tarafından
Eşiniz niye size ew işinde yardım edecekki, zaten çalışmıyor mu, Bi ew işimi size zor geliyor eşin sana bulaşıkları ewi mi süpürsün. Ewlenirken bu sorumlulukları alarak ewleniyor Uz burdaki bazı kadınlar hem iş hem çocuk hemde kaynana ile yaşıyorlar. Bende bir zaman yaşadım inanki bu haline binlerce kez şükredersin.. 
(3,901 puan) tarafından
Insanlarin yetistigi aile ve cevre o kadar onemlu ki cidden..ailede baba anneye deger veriyosa oglu da büyüünce esine deger veriyo..bn buraya girince gördüm ne hayatlar varms diye cnki etrafmda cidden hoc kaynanasyla yaşayan bile yok..ne kadar cok varms..ne kadar genc evlenen varms oni da bilmezdim..
(5,721 puan) tarafından
Var tabi canım kayinvalideyle yaşamak bile o insanı yoruyordur kendine aile yaşam istiyordur. Genç yaşta evlenen de çok ufacık yaşta evlenip sıkılıyorlar gorduklerim.. hani dediğin güzel çocuğun ne gördüğü önemli nasıl yetistigi bazende insan ailesinde görmediğini evlendiğinde ailesine yansitiyor bu tamamen karakter meselesi
tarafından
Elif cnm sana şöyle söylim, benim oğlum öyle ağlak bir bebekti sana anlatamam gece başlayıp sabah ona kadar ağlayan bebekti kaç kez pot açtım burda ALLAH RAZI olsun eşimden bana çok desteği yardımı oldu ha nasıl oldu oğlumu Bi iki saat tutup uyutup, ben uyuyordum ve sor Bi işi var bizim kendi iş yerimiz var döner işi, adam o döner ocağının başında sabahtan akşama kadar duruyor döner tek olsa iyi. Yardımcıları var ama herkesin bir işi var inanki öyle bir yoruluyor ki sağolsun yinede yardım ederdi,  ee şimdi adama nasıl gel bana yardım et diyim yinede oğlumu alıp bakıyor ben yemeğimi kurana kadar çayımı getirene kadar bu bana yeter inan ki, ewet ben kaynanamla çok yaşadım beş sene ve beş sene içinde de çok çektim her gün ayrı ewe çıkmanın hayalini kurardım işten bunaldığım için mi asla Bi görsen oradaki hayat şartların sadece kurtulmak istiyordum, yani demem şuki sadece eşim bana yardım etmedi diye dert yanmamalı ne hayatlar varki sadece işi yapayım da burdan kurtulayım diyen insanlar var. Çünkü bende öyleydim
tarafından
Runya cnm teşekkürler
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim kuzum ben anladım senin ne anlatmak istediğini♥️♥️♥️
+1 oy
tarafından
Akşam eşimle konuştuk:)) sen buraya girdikten sonra çok değiştin bana karşı hayırdır dedi:))) benim kocam bulunmaz veri nimetmiş kurban olurum ona❤️ ayyyy Rabbim nazarlardan korusun ❤️ 
+1 oy
(5,721 puan) tarafından
İkiz çocuk büyüttüm annem birkaç ay geldi sabaha kadar uykusuz kaldım ateşlenince hasta olunca ikisi birden hasta olurdu nöbet tutardım.. çocuklarıma tatlımi kekini pogacami yaparim alismasinlar diye dışarıya. Eşim yine sağolsun yardımcı çok oldu Allah razı olsun ikiz ne kadar zor bakan bilir. Ama eşim vardiyeli çalışır gece bile olmazdı sırayla biberonla beslerdim.. eşimde çalışıyor dışarıda diye ona işleri yigamam. Bu dünyanın kısır döngusu..
(859 puan) tarafından
Valla helal olsun sana o zaman ben asla yapmam yapamam galiba . Benim hayaller çok başkaydı yaşadığım hayat çok başka oldu.
(5,721 puan) tarafından
Hani yaşadığın ailenin sunduğu hayatı bilemem belki çok lüks hayattan geldin ne umdum ne buldum gibi benim ailem Allah razı olsun bı ekskgm olmadı evin tek çocuğum ama asla bu da benim olsun demedim elindekiyle mutlu olmasını bildim evdekilere bir kek yaptım beğenip eline sağlık dediğinde daha çok yaptım..  mesela çocuklarıma sebze çorbası yaptım eşim yemez ona başka çorba sebze yemeği vardır eşim yemez ayrı yemek.. ben bunlara gocunmam aksine gurur duyuyorum
(859 puan) tarafından
Benim ailemde orta halliydi lüks yaşamım yoktu ama biz eğlenirdik gülerdik şakalaşırdık ortada dönen bi sohbet muhabbet olurdu. Evlendim bataklığın içine düştümm. Kaynanamlar çok soğuk ruhsuz gibiler.
Sen bunlardan mutlu oluyosun canım belli eşin seni mutlu etmesinide biliyo inşallah hep böyle mutlu olursun:))
(5,721 puan) tarafından
İnşallah sende mutlu olursun Allah kalbini ferahlatır aydınlığa çıkarsn kuzum
(859 puan) tarafından
Aminnn inşallah❤️
+1 oy
tarafından
Valla bir sen bu halde değilsin kuzum kadınların neredeyse hepsi bu durumda sorumluluklar ağır hele ki annelik çok ağır ve mesakkatli bir görev bende de üç tane var küçüğüm daha 16 günlük bir büyüğü iki yaşında en büyük beş küçüğüm gece öyle meme ile dövüşür düzgünce tutup emmez saatlerce ona cebellesirim tam emdi uyudu derken ortanca kızım uyanır kalkar gece uykusu uyumadan tekrar yeni güne başlıyorum sar tekrar basa kahvaltı yaptır ortalık topla iki üç saate bir bebek besle gaz al üst değiş yedir yika kısır bir döngü bebim annemler yakınımda ama oda 12 gün durdu daha da yeter dedi yoruldum ben alış artık beni çağırma sende gelme dedi hadi ben napim zaten kafam hiç yerinde değil gece oturdum için için ağladım velhasılı kelam yalnız değilsin çoğumuz aynı durumdayız 
tarafından
Runya yazdigin çok hoşuma gitti "kek yaparim evdekiler çok beğesjn mutlu olurum " ne kadar güzel kalbin
(5,721 puan) tarafından
Ay canım benim Allah razı olsun sende ne güzel bakmissin ki görmüşsun
tarafından
amin cânım sen den de râzi olsun :)
(5,721 puan) tarafından
Oy canım ♥️♥️♥️♥️
tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(530 puan) tarafından
Canm ayniyiz ya tamamm ayni sehirdeym ailemle amq uzagiz yani gelip gitmeyz pek eşimde hep calsyor bende bunaldim git kal bence kaynanan iyiyse
(1,363 puan) tarafından
İyi iyi ya en azından şu ev işi sorumlulugundsn kurtulsam yemek yapmaktan  anlayışsız kocadan
(530 puan) tarafından
Valla bende ya aksama kadar ev isini bitiremiyorum cunku oglum durmuyor onu doyur uyut derken saat 4 oluyo
0 oy
tarafından
Kaynanan iyi ise kal canım bazen uzaklaşmak iyi gelir 
(1,363 puan) tarafından
Gerçekten tahammülüm kalmadı eskiden iki gezip kafa dağıtırdik şimdi bebişim bebek arabasında durmuyor diye onlarda zehir oldu.
0 oy
tarafından
Kocana bakmaktan ziyade seni yoran onun kıymet bilmemesi sanırım canım. Git kaynanana belki değerini anlar eşin ona da söyle ama giderken sen benm kıymetimi bilmiyosun hzmetçin değilim buyur kendin yap işlerini yemeklerini de git gelme eve bakalım anlar umarım o zman değerini.
(1,363 puan) tarafından
Kesinlikle  yaptığım işleri görmüyor. Bugun ikimizde yemek istemiyoruz dedik . Yemek yapmadım çiğköfte söyledik. Sonra benim canım tatlı istedi pasta yaptım tabi o arada çocuğa o baktı. O bile sorun oldu ya. Yemek yapmadım tatlı yaptım diye
tarafından
Kendi bebeğine bakmak neden zoruna gidiyo ki sorsana ona bidhakine seni de mi byle baban sevmeye sevmeye büyüttü ondan mı hırsını benim çocuğundan alıyosun diye. O çocuğun sevgiye ilgiye ihtiyacı var sadece senden değil babadan da almalı neden zoruna gider ki insanın kendi canına bakmak. Yemek kendi de istememiş hem bahane etmiş laf yapmak için bidhakine tatlı da yapmam onu da dışardan syleriz de sende ay çok kızdım
(1,363 puan) tarafından
Bebeğe sevgi ilgi gösterir ama sorumluluğu hep benim üstümde olsun istiyo sorun orda.
Sorma bende çok kızdım doldum yoruldum
tarafından
Baba olmak da sorumluluk gerektiriyo canım kusura bakmasın ilgilencek seninle bebeğiyle. Gerekirse kendi gircek mutfağa. Girmedi hadi bi eline sağlık demek zor değil o bile gönül almadır biraz gönlünü hoş tutsa zaten sna ağır gelmez yaptığın iş
0 oy
tarafından
ay deme deme.ayniyiz 2 gun evde 1 gun iste oluyor.o iste olan gunu cok rahatiz ya evde oldumu nereye gidiyor dagiliyor .mesela ben oturdummu kaldimda sandalyeyi yerine cekerim cay ictimmi yiksyip koyarim.o yikasin demiyorum.ama yani o evde oldugunda ne yaptiysa ordada kaliyor
0 oy
tarafından
Kal ne olacak ki nerde iyiysen orda kal

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 207 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Betularglu21 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
+2 oy
10 cevap 449 göst.