0 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (12,264 puan) tarafından

Babanız vefat etti 1.5 ve 3 yaşında iki erkek yetim bıraktı arkasında 

Çocuklarına sahip çıkmadıklari gibi birde annenize kusur bulup uğraştılar 
Ve anneniz bağı kopartıp yolunu ayırdıktan sonra bile bir sürü laf söyleyen halaniz baba anneniz var 
Gorusurmusunuz???

25 Cevaplar

+1 oy
(2,962 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tabiki de görüşmem. Görüşmüyorum da yillardir. Uzak olsunlar. Inan küçükken yardimci olmamak icin ellerinden geleni yaparlar. Ama buyuyunce islerine yararsin diye sevecekleri tutar
(12,264 puan) tarafından
Ağzına sağlık canım annem büyüttü yetimleri deli kanlı oldular şimdi arayıp soracaklar i tuttu
(2,962 puan) tarafından
Hic şaşırtmıyor beni boyle insanlar. O kadar çok gordum ki bunlardan nefretim oldular canım. Kardeşlerinin biraz akli varsa beyinlerini yikatmalarina izin vermesinler. Erkekler bizim gibi hemen anlamiyorlar amaçlarını. Dolduruşa gelmesinler
(12,264 puan) tarafından
Yavvv işte yazamadım uzun olur diye 16 yaşında şapşal bir erkek kardeşim var bütün sülale onunla iletişime geçiyor bizimki de sosyal medya dan konuşuyor onlarla çok uyardık
Beyim üstüme gelmeyin diyor
Üstünden gecicem haberi yok
(2,962 puan) tarafından
Aynindan bende de var. Abim oyle yuz kere konustum bak yapilanlari ne cabuk unuttun dedim. Hala islerine kosturur mal abimde dahil herkesle konusmuyorum bende.
-Reklam-
+1 oy
(5,311 puan) tarafından
Hyr görüşmem 
(5,311 puan) tarafından
Diyorum ya ben lafımı söyledikten sonra  o çokta önemli değil
(12,264 puan) tarafından
Tmm kaldırdım engelli arasın bakalım
(5,311 puan) tarafından
Bak bakalım  yanlız rahat olki karşındaki daha çok sinirlensin iatediğini alamadığı için
(12,264 puan) tarafından
İşte ben çubuk köpürür um ona koz vermemek için direndi engelledim ama. Şimdi sakinim ;))☺️ gelsin bakalım
(5,311 puan) tarafından
Köpürme kız baktın o konuşmaya başlafı sende başka işe dikattini ver hımm tamam he de tam kapatacak lafını söyle direk kapa
+1 oy
(3,034 puan) tarafından
Babam 10 yıl önce vefat etti. 3 kardeş 15-17-19 yaşında yetim kaldık. Ayni şeyleri yaşadım. Biraz safdım o zamanlar pek sesimi çıkarmadım. Sonra birden büyüdüm nasıl olduysa. Babaannem amcam ve amcamın karısıyla görüşmüyorum. Annem köyde babaannemle evleri arkalı önlü. Gittiğimde yüzüne bile bakmam. Bebeğim oldu göstermedim. Daha da görüşmeyi düşünmüyorum. Allah affetsin annem aradığında bana verecek güzel haberin varmı ölen var mı diyorum onları kast ederek. 
(12,264 puan) tarafından
Vallaha aynı yeminle ben bu Kelime yi kullandım
Anlatılmayan o kadar çok acı yaşattılar ki bize anneme hiç tahammül edemez haldeydim birde sürekli babamın bizimle çekilmiş fotoğrafları ni paylaşıp duruyur lar günah çıkartıyor lar kendilerin ce
(3,034 puan) tarafından
Bizim de öyle canim neler yaşadık neler. Şimdi düşünüyorum da ben bunları nasıl oldu da öldürmedim diye. Onlar yuzunden şimdi en ufak haksızlıga tahammülüm yok. Hiç bir şeye sessiz kalamiyorum. 17 yaşındayım. Yengem kardeşiyle konuşuyor başlarında baba yok bizim oğlana Kandıralım dedi. Oğlu da serseri içkicinin teki. Babaannem babamın ölümünden bir ay sonra babamdan kalan maaşdan kredi çektirdi. Miras traktör vardı. Amcamla ortak kullanıyoruz. Geldi traktörü ya satın yada benim paramı verin paramı istiyorum dedi. Babama hayır yapacaktık tüm malzemeler alındı. Geldi sevmediği bir kadın var köyden onu hayıra çağırmayacaksınız buraya gelmeyecek dedi. Hayır onlar yüzünden iptal oldu. Babamın ardindan bir hayır bile yapamadık. Yengem üstümüze kapı kilitlemeye kalktı. Köyden biri beni oğluna istiyormuş. Yarin onların tarlasina gideceksin ben söz verdim yarın ordasın dedi. Tabi gitmedim o ayrı. Okuyordum okuyup napacaksın evlen okuyacan da ne *** olacak dediler. O sevmeyip istemediklerini kadını da size koca bulacak o.  o yüzden istemiyoruz dediler. Amcam dedemden kalan tapulu tarlaları kendi üstüne yaptı bize de tapusuz yerleri verdi. Sonra gelip ben akıl parası verdim tapuda masraf yaptım aldım dedi. Babam daha olmeden nasılsa ölecek kredi çektirelim hayat sigortası krediyi öder dediler. Babam kabul etmedi kul hakkı diye. Babam öldü amcam geldi anneme küçükleri yetimhaneye ver bakamıyorum de dedi. Tabi annem dinlemedi. Ben varken evlatlarımın orda ne işi var diye. Daha yazsam cok da zaten uzun oldu kusura bakma. Benim de kanayan yaram bu.
tarafından
Ne biçim insanlar bunlar ya
(3,034 puan) tarafından
İnsan desen insana hakaret. Hay.van desen hay.vana hakaret öyle yani. Allahtan o zaman safmışım biraz şimdiki aklım varken yapacaklar kesin katil olurdum. Allah bildiği gibi yapsın onları.
+1 oy
(181 puan) tarafından
Benim hayat hikayem diyebilirim.babam ben 3 yaşındayken vefat etti kimse ondan sonra arayıp sormadı..ben 16 yaşındayken bı ara yine bağ kurayim dedim ..yine onlar tarafından bi adım gelmeyince bıraktım gitti..en son baba tarafimla 11 sene önce görüştüm..hayırlısı böyle.kafam rahat napalim
0 oy
(678 puan) tarafından
Hayır gorusmem tabiki 
0 oy
tarafından
Hayır tabiki...
0 oy
(3,833 puan) tarafından
Görüşmem kesinlikle.  
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Kendim görüşmem fakat çocuklarımın akli erdiği zaman olanı biteni uygun bir dille anlatıp görüşüp görüşmeme kararını onlara bırakırım..
(2,211 puan) tarafından
Ben mesela 5 senedir evliyim eşimin ailesini en son düğünde gördüm. Şuan oğlum 19 aylık kendim görüşmüyorum eşimde 2 yıl öncesine kadar görüşürdü bakti gerçekten aile aile değil oda kesti bağlantıyı sadece bayramlar da arar.. oğlumda büyüyünce ona olani biteni anlatırım görüşüp gorusmemesi ona kalmış. Ama benim oğlumsa zaten görüşmez:)))
(12,264 puan) tarafından
Benim oğlum ölümden döndü ağır ameliyat geçirdi kimse aramadı birde babaanne olacak kadın
Ben izin vermedim kimsenin arayıp sormasina demiş
Bende durummda paylaştım babamın toprağına kurban olsun lar diye yarım saat sonra aradı açmadım
(2,211 puan) tarafından
Aman bosver insan olsa zaten torun yani kendi çocuğunun çocuğu. Insanın içi rahat edemez. Bide övünmüş ben istemedim diye.. bravo ne güzel birşey yapmışsın, numaralari bende yok hiç birinin bence sende sil engelle canını böyle gereksiz şeylere sıkmaya değmez.
(12,264 puan) tarafından
Birinin numarası var bir tek o aramıştı oğlumda
Aramız çok iyidu ama sonradan onlada soğuk olduk bizi tutucak hali yok bacilarin i anasını tuttu o gördü
Durumu diğerlerine haber vermiş
(2,211 puan) tarafından
Ayyy seytan sofrası resmen.. allah yardım etsin vallahi
0 oy
tarafından
Yol veririm görüşmem 
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Asla görüşmem 
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Asla görüşmem
0 oy
(530 puan) tarafından
Gorüsmem asla
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Hayir. Hatta gorusmuyorum da baba tarafindan babam hariç hepsiyle bağlantımi kopardım. Canım babam sanki hiç o aileden değil gibi. Bir tanecik..
(12,264 puan) tarafından
Oyy Benim babam da kız inci gibiydi içlerinde oda vefat etti
(6,047 puan) tarafından
Mekanı cennet olsun.
(12,264 puan) tarafından
Amin canım benim ❤️ Allah razı olsun inşallah ❣️
0 oy
tarafından
Görüşmem helede namusa laf edilmişse hiç mümkünü yok 
(12,264 puan) tarafından
Oyoe değil canım namusa laf edemezler bir yerlerini yırtarım valla hele viiii hele biii
tarafından
Benim halamın biride öyle çok gereksiz bende görüşmüyorum diğer pamuk yüreklim rahmetli oldu rabbimin gücüne gitmesin o dursaydı da ötekini alsaydı iyiler i hep topladı yanına bıraktı bizi yapayalnız
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Yok canım görüşmem mümkün değil.
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Görüşmem. Babamla annem babamın gizli gizli borc yapmasından bosandılar babaannem ne vardı karı olsaydı öderdi kocasının borcunu demiş duydum da bir daha görüşmedim 
0 oy
tarafından
Kesinlikle görüşmem babam vefat ettikten sonra annem bizi tek başına buyutse kesinlikle onları aramam telefonlarını bile açmam 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yaşadıkların ağır.asla görüşmem ... Bende amca ve halamla görüşmek için elimden geleni yaptım gorusmuyrum
0 oy
tarafından
Ne görüşcem be anama laf eden kim olursa olsun alnını karışlarım
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Asla  görüşmem  hayatımdan silerim  olmamıştır gibi yaşarım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 448 göst.
8 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Ozme5753 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 147 göst.