+1 oy
316 göst.
Diğer kategorisinde (5,366 puan) tarafından
19 buçuk aylık bebemi sütten kesmeyi düşünüyorum.. Salça sürdüm görünce kızım panik oldu emmek istedi ama ememedi ondan sonrada emecek emecek diyip mızmızlanıp durdu. Bende daha fazla dayanamadım sildim verdim memeyi. Uf napcam ya ne zormuş şimdide doya doya emio

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benim kizimda 3 yasina kadar emdi valla en son aci biber surdum bir kez agzini vurdu bir gece mizmizlandi bidaha istemedi;))
(5,366 puan) tarafından
Ne zormuş ya 5 dakikada hasta gibi oldu ya Bi anda mı huyu değişir
tarafından
Valla benimki buyuktu ondan zorlanmadim heralde seninki biraz daha emsin bir sıkıntı yoksa eger
(5,366 puan) tarafından
Belkide ondandır yemeği reddetmesi kesmezdim
tarafından
Evet memeye güveniyorlar canim maalesef ya Allah yardımcın olsun
(5,366 puan) tarafından
Amin canım sagol
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım iki yaşını doldursun öyle memeden kes bence :)
(5,366 puan) tarafından
Doktora sordum kesebilirsiniz dedi memeye güveniyor yemeği yemio
tarafından
Anladım canım sende haklısın
+1 oy
tarafından
21 aylık oğlum aynı sorun bendede var bırakmak istemiyor 

Ama salça vb şeyler sürmek güven duygusunu zedeliyormuş
(5,366 puan) tarafından
Onuda sordum doktor bişe olmaz dedi
tarafından
Çocuk doktoru ayrı pedagog ayrı. O kendi düşüncesine ve tecrübesine göre yonlendirmis bence sizi. Bence bir daha bu tarz şeyler denemeyin.  Yaşı kucuk değil anlatın, bıkmadan sinirlenmeden anlatın. Tabi ki zor olacak ama ruhsal olarak incinmesin yavru
(5,366 puan) tarafından
Bilmiyorum çok zorlanıcam kesin
0 oy
tarafından
Ben de 20 buçuk aylıkken kestim..tavsiyem mecbur değilsen 2 yaşa kadar emzir cnm
(5,366 puan) tarafından
Doktor birden kes dedi nasıl yapcam o zaman
tarafından
Ben iki kızımda da pul biber sürdüm her gördüğünde istediğinde ıyy gibi kelimeler söylüyordum..acıktığında hep ekmek yemek çorba yoğurt verdim..gece olunca başladı asıl sıkıntı emmek istedi süt vereyim dedim içmedi uyanık kaldı o gece yemek de yemedi..salladım 2 saat arayla hep kalktı..sabah kahvaltı yaptı ama gün içinde yine istedi vermedim göğüslerim şişti ağrı başladı parol içtim sadece.gece biraz uyudu bir iki kere salladım uyudu 3.gün göğüs ağrım çok arttı biraz sağdım lahana yapraklarını buzluğa koymuştum göğüse koyup ağrısını ve sütünü kesti..öyle öyle derken 2 ayı olacak bırakalı
(5,366 puan) tarafından
Lahana yaprağını haşlayıp mı koyuyorsun
tarafından
Yok cnm yaprakları olduğu gibi koydun kestim..sulandıkça değiştirdim yenisini koydum..inşallah sende o kadar ağrılı olmaz..bazen dayanılmaz ağrı oluyor
(5,366 puan) tarafından
İnşallah olmaz sagol canım
0 oy
(3,729 puan) tarafından
22 aylık olmak üzere kızım bu virüsten dolayı bu sene kesmeyi düşünmüyorum benimkide aşırı memeye düşkün bir bebek sadece saatleri azalttım ama kesmeyevegim dediğim gibi
(5,366 puan) tarafından
Memeye güveniyor yemeği reddedio o yüzden yoksa kesmezdim
(3,729 puan) tarafından
Benimkide iştahsız ama kesersemde yiyeceğinin garantisi yok o yüzden benim fikrim bu yönde
(5,366 puan) tarafından
Benimki normalde yiyo ama memede az Bi süt olsun onunla geçiştiriyo süt olmadığında yemeği yiyo
(3,729 puan) tarafından
Anladım Allah kolaylık versin
(5,366 puan) tarafından
Amin sagol
0 oy
(1,161 puan) tarafından
benim kizda  yemiyor  canim. benim kzida  devam sutu iciyor.   emzirmiyorum ben. bence  yemek yemiyorsa    emzir ac kalmasindan iyi bence. ben dua ediyordumki  cok sukir   mama iciyor  yoksa  ac susuz ne  olurdu halimiz
(5,366 puan) tarafından
Benimki mamada içmedi hiç inek sütüde sevmio. Ayran yoğurt yediği için zorlamadım normalde yiyo ama yemek öncesi emmek istio ondan sonrada yemeği az yiyo eger süt yoksa yemeği yiyo
(1,161 puan) tarafından
ah bu bebekler  annelik cok zor
(5,366 puan) tarafından
Hemde nasıl

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 451 göst.
26 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,833 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 537 göst.
7 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy