0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (28 puan) tarafından
Ihtiyaç duyduğunuz şeyler nelerdi doğumdan sonra 

13 Cevaplar

0 oy
(74 puan) tarafından

Beşik vs 1.000 tuttu

Kıyafet 2.000 tl (Herseyi dahil bakım malzeme vs.)

Puset 400 tl 

Bayb nest 100 tl 

Tabi bide bunları nerden aldigina bağlı biz e bebek ten aldık.Eksiklerinin çoğu tamam ama hala eksik çıkıyor 

:angel:

tarafından
Bu kadar sa bedava:))
(1,108 puan) tarafından
Daha fazla tutması lazım canım biberon emzik yeni doğan elbiseleri :) bezi bilmem nesi :d
tarafından
Aynen 10 bin gözden cikar.
(74 puan) tarafından
Ben pek aşırıya kaçmadım.Mesela genel kıyafetini 3-6  6-9 ay tercih ettim.Yenidogan fazla almadım bebekler çok hızlı büyüyor çünkü.Kışlık vs bunları da almadım zamanla büyüdükçe alırım diye düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Besik 500

Bebek arabasi 1200

Kiyafet battaniye nevresim vs 500 600 tutmustur cogu lc waikiki

Bez, mama ayda 500

Asiriya kacmadan herseyin guzelini kaliteliaini yapmaya calistim canim
0 oy
tarafından
Doğum masraflarımı kayınpederim karşıladı beşiğimi bebeğimin ilk kıyafetlerini annemle babam aldı onun haricinde bi yakınımızın bebeği 5 aylıktı onun küçülenlerini verdi :D ben bedava doğurmuşum heral shaha:)) bebek arabası Almadım diğer bezdir ufak tefek kıyafettir vs. alıncak şeylere hatrlıyorum bin lira civarında vermiştim sonradan tabi harcanıyo bebek doğduktan sonra akiği mevlüt yaptık ona pirinçtir tavuktur tatlısıdır . bezi maması onlar aylık sonradan alınan şeyler tabi onlsrı saymıyorum ben bebek doğmadan yığım yapma taraftarı olmadım hiçbir zaman her bebek bir olmuyo ihtiyacı doğrultusunda herşeyi de aldım hala da ihtiyaç duydukça alıyorum abartmsya gerek yok şmdi ikinci bebeğimi bekliyorum onda da kızımda neye ihtiyaç duyduysam ona da aldım alıyorum da yavaş yavaş annem her derdi doğsun da hayırlısıyla bi çarşafa sararız yeterki olsun hamdolsn hep de bu kafada oldum ben de sağlık versin  rabbim gerisi oluyo bişekildr :)
0 oy
(749 puan) tarafından
Beşik 100 TL nine gelimisti hemen almıştım çok güzel 

Sünger 200 TLbe

Bebek Arabası pusetle 1000 TL.  

Elbiselerde. 10 takım aldım 10 zıbın. Çünkü aillemiz çok kalablk herkes hediye gtrdii. Baya kullnadim 

Salıncak aldım 300  ama  çok sonradan kessnlikle en baştan sallanan bişey alsan güzel olur işlerini rahat yaparsin
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Hastanede 3000 gitti

Kıyafetlerine 500 harcadık çoğu hediye gelmişti çok bişey almadık

Beşik arkadaşım vermişti

Yani toplam da 4000 filan gitti 
(28 puan) tarafından
Hastane de neden o kadar gitti ki
(3,527 puan) tarafından
Özelde doğum yaptım canım
0 oy
tarafından

Beşiği kendi annemler aldı 

Kiyafetlerini kayinvalidemler aldı 

Bizde bir 200-300 harcamisizdir şampuandi kremdi babynestti falan filan

Sonra bi 500 daha harcadık otomatik ana kucağı aldık 

Doğuma çok para verdik ama ne sen sor ne ben söylim :angel:

tarafından
Bodrum Acıbadem 10 bin sezeryan canım
3 bin de kendi doktorum aldı  (özel doktordu hastane doktoru değil)
13 bin :D
(74 puan) tarafından
Benimki de o fiyatlarda doktorum 7.5 bin TL alıyor geri kalanı hastane.
Kendi kliniği olduğu için biraz maliyetli
tarafından
Aynen canım benim doktorum da öyleydi valla
Bide acıbadem de olunca hepten uçtu fiyat
Ama o paraya değdi mi dersen zerresine kadar helal olsun çok iyi bir bakım ve ilgi vardı.
(74 puan) tarafından
Şimdilik doğurmadım ama bende çok memnun kaldım her gidişimde aşırı şekilde çok ilgileniyorlar.
tarafından
Hayırlı doğumların olsun canım inşallah Sağ salim kavuş yavruna ❣
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Beşik araba setim 1650 tl tuttu

Kıyafetler - 0 tuttu teyzesiyle anneannesi maşallah bana fırsat vermedi ama ıvır zıvır dogum sonrası derken 6000 tl harcamışımdır toplam :)
0 oy
(11,089 puan) tarafından

Helal olsun nasıl hatırlıyorlar vala yaa, ben hep unuturum böyle şeyleri :D ilk oğlan özelde doğdu 1100 tl toplam. Ama eşyası falan ne kadara aldık hatırlamıyorum :) ikinci oğlan hastaneye gidiş geliş yol parası dışında beleşe doğdu ona hiç bişe de almadık vardı abisinden bi de hediyeler geldi. 

Şimdi 3. İçin sağlam alışveriş yapmam lazım çünkü elde olan her şeyi dağıttık bişi kalmadı :) yorumlardan anladığım piyasa uçmuş yandık ki ne yandık :D

(28 puan) tarafından
Vallahi ya :))
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Hamak 250 kıyafetleri 500 doguma da 2.500 falan en aşağı gider bu kadar az olmasının nedeni ise oğlum 22 aylık onun beşiği ve kıyafetleri bir sürü var zaten onları kullanacaz oğlumda da ne kadar gitti bilmiyorum ama en aşağı annem 2 bin civarı harcamisti 
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Ben ilk çocuk hevesinden olsa gerek coştukça coşmuşum. Yorumlara bakınca oglum bana pahalıya patlamış:)) onlar iyi olsun da giden para olsun 
0 oy
tarafından
Ohooo çok para lazım çok ben çok harcadım :)
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Beşik ve hamak salıncak 2.000

Bebek arabası 1.300

Kıyafetler 1,000 ( 0-3 / 3-6 / 6-9 ) 

Ivır zıvır düzenler 1000

Bez ve mama bitmek bilmeyen masrf şuan devm ediyo ( sleepy ve aptamil ) 

Kızım 4 ay 25 günlük

Hepsni bz almadık zaten ama fyatlrını biliyorum kendim seçmştım hep annemler ve kayınvalidem ler almıştı doğm devlette oldu zaten pra vermedk
0 oy
tarafından
Sanırım bız cok fazla harcama yapmısız kzım ıcın :) yaklasık 12 ,  13  bin civarı tuttu bzım  :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 70 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kbrashnn (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 194 göst.
4 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 129 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde Emine91 (615 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 819 göst.