0 oy
225 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (274 puan) tarafından

Kızlar 7 yıldır eşimle Karadenize gitmek istiyoruz, Sakarya da oturuyoruz.

Kurban Bayramı tatilinde inşallah gidicez

Trabzon Giresun Ordu Rize Samsun öncelik, sizce nasıl bir rota belirlemeliyız.

İki veya 3 şehirde konaklama düşünüyoruz, gün içinde gezmek istiyoruz.

Mesela Trabzonda buraları gezin, orduda buraları gezin gibi tavsiye edeceğiniz cidden görmeye değer farklı bir yerdeymişiz gibi hissettirecek yerleri yazarmısınız 

11 Cevaplar

0 oy
(1,238 puan) tarafından
Ilk once ordudan geciceksiniz zaten saydiklarin icinde .Orduda bir yer bilmiyorum valla ne desem yalan olur.  Giresun kümbet yaylasına gidin guzeldir.

Sonra trabzon.  Uzungöl  sultanmurat yaylası sumela manastıri buralara gidin. 

Rize de ayder yaylası zil kalesi 

Buralara gidebilirsiniz. Benim gidip gordugum yerler buralar.

Bir trabzonlu olarak
(1,238 puan) tarafından
Trabzonda sis dagı da olabilir. Hele birde serin yagmurlu gibi havaya denk gelirseniz o bulutlarin sislerin guzelligine doyamazsin.
tarafından
Sümela manastırında restorasyon çalışması vardı. Açıldı mı orası? Bir de oranın yolları baya kötü bunu göz önünde bulundursun post sahibi
(1,238 puan) tarafından
Gecen yaz gittim yolları kötü derken asfalt tek gidis gelis bir yol yani virajlı sadece karadenizde virajli olmayan yol yokki canım.
Iceri aliyorlardı restorasyon calismasi ufak tefek yerlerde devam ediyordu ama cogu yerini gorebildik biz resim felan cekildik
-Reklam-
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Canım ordu da boztepe var teleferikle oraya bi çıkın derim. Giresun da yaylaya gidin paşakonağı kümbet Bektaş hepsi çok güzel. Bide Giresun kalesi var orayı da tavsiye ederim. Trabzon da boztepe var akşam manzarası muazzam 
(1,066 puan) tarafından
O haliç sahili hala kokuyor mı kız eskiden çok kokardı :)
(25,224 puan) tarafından
Yok kız mis gibi tertemiz şuan :D
(1,066 puan) tarafından
İyi iyi tadını çıkar o zaman :))
(25,224 puan) tarafından
Çıkardık bıktık bile yaa karadenize yerleşmek istiyom ben :D
(1,066 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım ya :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ordu Boztepe, Trabzon boztepe, uzun göl, hapşiyas köprüsünde foto çekilin çok güzel, sümela manastırını hen hiç begrnmedim taştan kale resmen gitmeye değmez onca yolu, zigana dağı çok güzel orda konaklayabilirsiniz bence, hamsiköy güzel sütlaç yiyin orda harika, uzun göle giderken bi şelale var adını unuttum dehşet biyer tarif edilemez güzelliği, sürmene çok güzel, çaykara da çay üretim fabrikasında mutlaka çay için, giresunda giresun kalesi çok güzel eşim giresunlu hergün gidiyoduk resmen harika biyer, giresun dereli de kuzalan şelalesi var dillere destan bir güzelliği var resmen kesin görmelisin. Giresunda yine kümbet ve Bektaş yaylası var çok güzel biyer. Benim gidip gördüklerim bunlar. Rizeye henüz gitmedik ama ayder yaylası harika. 
0 oy
tarafından
Biz Karadeniz gezisi yapmıştık 2 sene önce çok güzeldi. Google haritalardan seçtiğin yerleri hep işaretle ona göre rotanızı belirleyin sırayla uğrayarak gidin navigasyondan.
Samsunda kuş cennetini görün
Orduda yason burnuna falan gidersiniz muhakkak zaten. Perşembe yaylasına biz bayılmış tık.

Giresun da tirebolu kalesine çıkarsınız harika manzarası var tirebolunun.

Sis dağına gidebilirsiniz

Trabzonda hamsiköye mutlaka gidin guymağını sütlacını yeyin. Mükemmel bir yer orası. Uzungöle gidebilirsiniz

Rizede ayder yaylasını görün

O kadar gitmişken Artvine de uğrayın. Çifte köprüye gidin ve Mençuna şelalesini mutlaka görün derim.
tarafından
Bir de sakaryadan direk sahil yoluna çıkmanızı önermem. Zonguldak veya bartına kadar sanırım pek yerleşim yeri yoktu. Yolda durup dinlenebileceğin bir yer ve petrol ist. Falan da yoktu. Biraz içerden gitseniz iyi olur. En azından Zonguldaka kadar. Sonra çıkarsınız sahil yoluna
0 oy
tarafından
düzenlendi
Bir karadenizli olarak önce Samsun'a gidin alış veriş için gayet uygun bir yer Samsun'da candal alabalik tesislerine mutlaka uğrayın atlar vs herşey var  vaktiniz var sahinkyaa kanyonuna da gidin harika bir deniz türü var Ordu'da Boztepe veya yayla tercih edebilirsiniz Trabzon'da uzun göl  ve sera gölüne bakın derim Rize de de ayla tercih edebilirsiniz samsunluyim Trabzon'da yaşıyorum bende
0 oy
(9,869 puan) tarafından
Ben rota belirlemistim cok guzel gezdik gumushaneden rizeye bulursam atiyim sana
0 oy
tarafından
Benim hayalim resmen benim yerime de gez olur mu
0 oy
(356 puan) tarafından
Bizimde niyetimiz var canım bakalım ne zmn kısmet olacak:))(
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kendi aracınızla gidiyorsanız eğer yaylalara çıkın araç yoksa günlük turlara katilin 
0 oy
tarafından

Sakarya yanin neresinde sın cnm 

0 oy
(261 puan) tarafından
Karadeniz gezisi için kesinlikle turla gitmenizi tavsiye ederim kendiniz gittiğiniz de arabayı kullanan kiside ve sizde de yorgunluk oluyor bir çok yeri es geçiyorsunuz ama tur en güzel yerlere götürüyor fiyat olarak da daha uygun geliyor 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 90 göst.
13 Ağustos 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Ruya123 (469 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.
14 Mayıs 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Serpilll (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 175 göst.
23 Haziran 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Yv (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 124 göst.
8 Haziran 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu

376,800 soru

11,276,408 cevap

34,666 kullanıcı

...