0 oy
259 göst.
Diğer kategorisinde (866 puan) tarafından
Ailenizden uzakta ayrı şehirde olan arkadaşlar, sizde memlekete gitmek istediğinizde eşiniz sensiz yapamam evi pislik götürür ben ne yiyicem napacam tek başıma diyip bahane üretiyor mu kendi ailesi yakın ama onlara gitmek olursa bütün işi gücü bırakıyor, ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. 

18 Cevaplar

0 oy
(10,947 puan) tarafından
Benimkide aynıydı en son kavgamızda bana dedi ki ben senin anneni sık görüyorum dedim ki 4 ay once doguma geldi bir daha ne gördün bana sık o dedi. Bende o zaman ben niye ablanı haftada 2 3 görüyorum o da bana sık dedim sustu. Adamlar boyle bacım evlenirken istiyorlar ki seninki gelmesin sen gitme ama her gün onun ailesiyle olalım 
(2,244 puan) tarafından
Aynı benimki de öyle sinir oluyorum
(10,947 puan) tarafından
Simdi ayrılıyoruz bana diyor ki cok sıkıldın ondan oldu boyle istersen annene gidelim biraz
(866 puan) tarafından
Bekarken ailelerini tınlamayanlar evlendikten sonra ana kuzusu oluyorlar niyeyse
(10,947 puan) tarafından
Aynen ya
-Reklam-
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Ben eşimi bırakıp gitmem ki Ailemle aramızda 10 saat var ama Allah razı olsun izinlerinden hep götürür bende onu bırakıp hiç ailemin yanjna gelmedim. O nereye ben oraya ben sevmiyorum evden eşinden uzak  bı yere gitmeyi. Ama herkes eşim gibi anlayışlı olamıyor götürmeyenlerde var kendi gitmeyenlerde
(866 puan) tarafından
Bizimde mesafe 10 saat, 2 yıl oldu gitmedim eşim götürdü sagolsn 2 sene ama kalmama izin vermedi hiç 3 gün içinde döndük her seferinde, bnde eşimi tek bırakmayı sevmiyorum ama özlesin biraz kıymet bilsin diye uzaklaşmak iyi oluck diye düşünüyorum
(2,529 puan) tarafından
Ha o anlamda diyosan bilmiyorim canım
(866 puan) tarafından
Öyle :)
0 oy
tarafından
Bilmiyorum benim ailem suanlik yanımda ama burdan gidecekler inşallah eşim izin verir bana
0 oy
(545 puan) tarafından
Ne yapmaya çalıştığı belli sizinkilere gidilmiyorsa onun ailesine de gidilmesin eşinin de eli hiç mi iş tutmuyor karnını doyuramicak mi koca adam bence böyle bı konudan dolayı ailene gitmemezlik yapma 
(866 puan) tarafından
Kendi işi olunca onlarn bir tlefnuna bakıyor soluğu orda alır, ben gidwmiyorsam snde gitmiyceksinndiye çok kavgalar ettik olan bize oldu valla, gidicem gidicem ama herşey in gönüllü olması gerek huzurla gidip gelmek
(545 puan) tarafından
Ozaman ben senin yerinde olsam kaynanama söylerim çağırmayın eşimi beni aileme götürmüyor diye madem öyle iyice ortalığı karıştırırm ama sen öyle yapma genede :)
(866 puan) tarafından
Kaynanam iyi görünen şeytan hiç sevmiyorum, Bi rahat vermedi eşimle bana zırt bırt dibimizde yüzünede diyorum rahat bırak bizi diye sanki köpe demişim hıç oralı olmuyor
(545 puan) tarafından
Aaaa ne kadar yüzsüz kadınmis oda çağırma eşimi desen de oralı olmaz o ozaman
0 oy
(119 puan) tarafından

sen temzlikçi misn eş msn cnm :D

(866 puan) tarafından
Bahanesi, işte normalde umursamaz kapiş
0 oy
tarafından
Yok demiyo hatta 2 ay annemde kaldım biz gelmeden evi temizlemiş filan hatta çorba pilav yapmış ben sulu yemek yaptım sadece istediğim zaman gönderir sağolsun 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yok canım daha iki gün önce pazartesi İstanbul'a gidecem dedim tmm dedi izin almam gidiyorum derim. Ewide pisletirmi bilmem ama geçen sefer geldiğimde silmiş supurmutu
0 oy
tarafından
Temizlikten değilde sizi özlerim diyor eşim. Zaten evlendiğimden beri bir gün bile ayrı geçirmedim bende gidemem muhtemelen 
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Ben gitmek istiyorum diyince tamam bakarız der aradan zman geçer bilet bakalım der hiç öyle bahane bulmaz Allah razı olsun bu bayramdada yollugacak bizi 1 hafta onden gonderecek kendi arefe gunu gelecek işinden dolayi 
(866 puan) tarafından
Ben önce evliliğe adepte olsn diye hiç ısrar etmedim kendi bir kaç kez götürdü, şimdi Bn gitmek isteyince tamam dedi hani ıtirazı yok ama bahaneler sunuyor
(1,054 puan) tarafından
Gül geç şakayla kaşırık bişeler de
İstikararlı ol vaz geçer oyle demekten işin ciddiyetini anlar ve yollar canım boş ver onun oyle demesini
0 oy
(127 puan) tarafından
Valla benim eşim de öyle yapıyordu en son dedim ki ben senden Allah'ın razı olmadığı bişey istemiyorum, annemle babam benim var olma sebebim. Senin de kızın var bak.  Ben sana söyledim artık gerisi vicdanına kalmış dedim. Ve geldim :))
0 oy
tarafından
Benimki öyle demiyor, sadece bebeğimi özleyeceğim diyor bir kere gittim bebeğim doğunca ocak ayında, çok özledi, yine aynısını diyor ama gidicem valla annemgilde özlüyor,bir de ben haftalık annesigile gidiyorum torun sevsinler diye, zoruma gidiyor vallahi böyle olması, şimdi gidip 1 ay kalacağım zaten sonra kış gelecek anca yine yaza gidebilirim 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Ailem başka şehirde kaynanalarla aynı binadayız. Ben memlekete gidince özledim der durur. Kayınvalidem her şeyiyle ilgilendir çoğunluk onlarda kalır ben yokken. Eşimin gezmesi arkadaşlarıyla görüşme huyu falan yoktur. Bir birimizin arkadaşı olduk. Evlenince bıraktı arkadaş ortamını. O yüzden ben yokken sıkılıyor hak veriyorum. Ama oda bana hak verir ailemi özlüyorum. Çocuk oldugundan beri biraz daha zorluyor hem cocukdan hem benden ayrı kalmak istemiyor. İşinden dolayı beraber de gidemiyoruz. Nasıl olacak hiç bilmiyorum. 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Bende gurbetteyım eşim yılda bır kez gönderiyor Allah razı olsun izni olursa oda gelıyo ama olmasa ben gıderim en az bir ay kalırım. Hatta bu sene aralıkta gittim martta geldım baya kaldım ailem bırakmadı torunları göremiyorlar diye eşimde vakit geçir ailenle dedı onun babası vefat etti annesi yaşlı senınkıler gençken doya doya kal dedı Rabbım ondan razı olsun. Ama eşim aşçı yemek derdi olmuyor çamasır yıkatır asar katlar yerıne koyar. Hatta geçen sene annemden bı geldım evde resmen bayram temizliği yapmıştı dolaplar silinmiş halılar yıkamaya verilmiş perdeleri yıkamıştı çok istedıgım bi süpürge vardı onu da almış kenara koymuştu çok sevinmiştim . Ya biraz da bahane olmuş senin eşine isterse herseyıni halleder 
0 oy
(119,338 puan) tarafından
Beni yazmissin yaaa
0 oy
tarafından
Asla canım eve geldiğim de mutfak dolabına kadar silip her yeri temizlemiş olur sukir
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yok asla öyle demezdi çamaşırına kadar yıkar siler süpürürdü yemek annesinde yerdi ama yemediği zamanlarda idare edebildi. 
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Benim eşim götürür ne zaman istesem en son gittim 1.5 ay kaldım almaya geldi evi de kendince temizlemiş :)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 972 göst.
2 Nisan 2021 Aile kategorisinde Elifatihhh (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gulcan58_59 (231 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 199 göst.
14 Ağustos 2023 Aile kategorisinde orbanesara (876 puan) tarafından soruldu

380,032 soru

11,376,004 cevap