0 oy
239 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Askitolar günlerdir aklıma biseyler takılıyor nedenini bilmiyorum. İkinci sezaryenim olucak Allahım nasip ederse ama ben de bu aralar korku başladı nedenjni bilmiyorum vallaha bı kızım var 4 yaşında şimdi Rabbim nssip ederse birde oğlum olucak daha 26 haftalık olduk ama bu tiktokda falan karşıma doğuma giden insanları gördükçe burda okudukça ne yapacağımı şaşırdım :(( Bile bile ameliyathaneye giricek olmam beni biraz ürkütüyor sanırım yada doğum sonrası nasıl olucagini bilmem yada bilmiyorum ya tuhaf saçma sapan duygular içindeyim :(( ne yapsam bilemedim ki yarın da kontrolum var acaba bana sezaryen icinn ne zaman gün verirler zaten 60 kilo olmuşum hiç doymuyorum vallaha deliricem :((

10 Cevaplar

0 oy
(4,662 puan) tarafından
38 ve üstü normal gebelikte hiç takma canim birde kucağına alacagin ani düşün her insanin dogumu kendine özel 
tarafından
Ya tabikide kızımda 41 de doğum yaptım hemde 4 gün normal doğum sancısı çektikten sonra 7,5 cm açılmam olduğu halde birde öyle oldu yani ama şimdi kız inan Allah'a çok tuhafim :(
(4,662 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorum benimde 3 tane var güler misin ağlar mısın belli degil her türlü duygu bir arada ikincide bide diger çocuğunda akli kaliyor insanin dahada bir elham oluyor insan.
tarafından
Vallaha öyle
-Reklam-
0 oy
(485 puan) tarafından
Ssvd yapabilirsin ❤️
tarafından
Korkudan yapamam :(( hemde Düzce'de oturuyorum ve Düzce'de yapabilen iyi bı yer yok bilindik bı doktor bilee yok
0 oy
(3,667 puan) tarafından
Korkma canim bende seni gibi olmuştum hatta kızım evde diye kötü olmuştum çok tedirgindim ordaki hemşireler falan niyee bu kadar tedirginsin rahat ol 2.sezeryan ilk degil ki demiştiler hemen olup bitmişti şimdi kızım 3 aylık çok şükür 38+5 ye doğum olmuştu
tarafından
Vallaha oda var inanki hamile kaldığımı ogrendigim ilk günden beri ben hastahane de yatarken Betül benden ayrı asla uyumuyor gece nssil uyur korkusu var ben ondan bu zamana kadsr hiç ayrı yatmadım Allahım da göstermesin kokuksuna bile öyle alismisim ki nasıl yapcam bilmiyorm
(3,667 puan) tarafından
Sıkma canını hemen geçiyor zaten sonraki gün çıkıyorsun hastaneden hastane yakın olunca eşim getirip götürdü sürekli gecede görüntülu konuştuk sabah gel dedim o da tamam diyip uyumuş kuzum ama geçiyor hepsi rabbim sağlık versin gerisi
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Şeytan vesvesesi canım bunlar canım başka bişey değil bol bol dua et kendini rahatlat
tarafından
Ayy çok haklısın bAcim gerçekten
0 oy
(601 puan) tarafından
ilk sezaryen ilk tecrübe bilmedigimizden birde heyecandan  fazla korkmuyoruz ikinci de ise bu süreci  öncesi ve sonrasi ni biliyoruz o yüzden daha tırsıyoruz ben ikinci sezaryana giderken agliyordum arabada eşimde ne oluyo niye korkuyosun uyuyosun uyaniyosun okadar diyo du sözde moral verecek ama 

benim de simdi 29 haftalik doktor 10 agustos ve sonrasi olabiilir durumuna bagli dedi 
tarafından
Bende 26 haftamdayim belirttiğim gibi evdekilr Allah var hiç öyle korkutcam bişey falan asla demezler eşimde o konudan asla demez aksine öyle konuyu açınca kayinpederim kızar kızım biz senin yavruna iki gün emanet bakicaz sen sonra yavrularınla bakicaksin korkulucaj bişey yok der kayınpederimle bir duruyorum 5 senedir Allah var beni de betulde kendi çocuklarından hep üstün tutar betül'ün bır dediğini iki etmezler kaynanam olsun evde gorumcemler var ama gel de sen bana anlat işte simdieen ağlıyorum inanki ben aynı odada ayiramiyorum kendimden çocuğumu
(601 puan) tarafından
bende ilkinde üzülüyordum kizim evde kalacak bensiz falan yine senin bakanlarin varmis kızına kaynanan falan benim kimse yoktu eltimde kaldı ama bu sefer bir degil iki cocuk birakiyorum ki küçügüm daha 1 buçuk yaşında hic kıyamıyorum nasil olur bakarlar mi poposunu bezine bakarlar mi pisik olur mu ac kalir mi onun dilinden anlarlar mi =(((
tarafından
Ben sırf bu yüzden birazdan iki çocuk arasını 4 buçuk yss yaptım kızım şimdi asla aç kalmsz hiç bişey yapmasa bile kendi gidip dolaptan biseyler alıp yer kimseye muhtaç değil şükür Allah'a
(601 puan) tarafından
benimki istemeden oldu yoksa hic 3ncu cocuk dusunmuyodum
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Valla canim 1. Sezeryanimda ne olacagi belli olmadigi icin sacma sapan bir süreç  sonucu sezeryane alındım  belden uyusmadim genel anestezi oldum. Uyandigimda agri kesicilerin etkisi geçmişti  ve ben cok fena uyandım  hatırlamak  daha istemiyorum..ama 2.nin sezeryan olacagii belliydi. Mis gibi hazırlandım  gittim girdim temiz temiz belden uyusturmay güle  oynaya oldum bebegimi gördüm  doktorla sohbet havasında  ohhhh... gülerek  de çıktım  eşim  şaşırdı  hatta:) odaya geçince  de gayet iyiydim agri kesicilerin etkisi az gecmeye baslayinca hemen  hemsirelere dedim tekrar yaptılar.  Her arayanı  ben actim şaşırdılar  sesin ne kadar canli geliyor diye :) vel hasili kelam harikaydi kendini  strese sokma anın  güzelliğini  yaşa  düşünme  gerisini. Ve sana tavsiyem spinal anesteziyle ol ki o uyunma sürecini  yaşama. 
tarafından
Ben ilkinde tam oldum ikincieede tam olucam Allah nasip ederse çünkü panik atagim var belden yaptırırken biseyler hissederjm diye korkuyorum :((
0 oy
(874 puan) tarafından
Haklısın aklına kızın gelir ameliyat riskleri gelir sensiz gece geçirecek olması gelir. Aklım kalacak dersin pandemi dönemi oluşu vs herşey olabilir canım ama bu ihtimal var diye de hayatı kendimize zindan edemeyiz ben ilk gebeligimde normal diye başlayıp senin gibi sezeryana döndüm sancılar çekip 6 cm açıkla. Lohusa dönemi bile kabus gibiydi 2. Gebeligimde tamamen sakin olmaya çalıştım doğuma da öyle dualar edip herkesle helallesip evde kalan çocuğumun her detayını ayarlayıp girdim ama sakin olmak için büyük çaba harcadım korktum tabi ameliyat sonuçta  ama hem oğlum hem kızım için kendime bile nazlanmadim sezeryan olduğum günün devamında ki gece  bebeğime kendim baktım güçlü olmak zorundayım düşün sezeryan ameliyatliyim oğlumun ayak kemiği çıktı o halde yalnız kalmasın korkmasın diye bebeğimi eve emanet edip oğlumla cikikciya gittim yani anneler çok güçlü yapabilir herşeyle baş edebilir sende yaparsın senin benden bir başkasından eksiğin yok çünkü iyi bir anne olduğun için bu ruh halindesin fakat kendini hep iyiye odaklarsan bunlarla baş edebilirsin 
tarafından
Ayy öncelikle çok geçmiş olsun dediğinde çok çok haklısın ama işte ne yapcam nasıl yapcam Bilmiyorum olmadı artık her gün bı yasin okumayı düşünüyorum sırf rahatlayım diye
0 oy
(561 puan) tarafından
Canim ilkini normal yapmışsın daha zorunu başarmışsin ben sezeryan yaptim valla oyle bi igne yapiyolarki hastaneye oglen 2 bucukta gittim ertesi gun sabah saat 9 da evdeydim  eve gidince 1-2 gun agri kesici kullandim onuda oylesine yani o igne nasilsa valla hic hissetmiyosun yani ayaga kalkarken zor oluyor bol bol evde yürümeye calis her kalktığında zor gelecek ama yurudukce acilcaksin sakin ha sakin kabiz olma o yüzden hafif seyler ye. Gaz yapacak veya aci besinlerden uzak dur. Hastaneye mutlaka aci kahve sütsüz nescafe gibi olanlardan mutlaka al anestezinin etkisini azaltiyor. Mutlaka ve mutlaka biberon götür hemsireler mamayi hazirlayip getiriyor 
tarafından
Aşkım sezaryen oldum ilkindede açılmam vardı ama bende artık derman kalmamıştı bayılma derecesine geldim dihr doktorlar riske gitmek istemedi
(561 puan) tarafından
Madem öyle keske sanci cekmeden olsaydin ama eger sezeryan kesinse böyle olmazsin ben sanci cekmedim ilki gibi olmaz emin ol
tarafından
Vallaha ilk doğum diye 72 saat beklemek zorundayız dedi doktorlar
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Daha gün vermeleri için çookkk erken :) 38 hafta bitince sezeryan yaparlar yüksek ihtimalle. Vala korkulacak da bişi yok bence. İnsan bilmediği şeye hazırlıklı olamayacağından daha çok korkar. Bu öyle mi biliyorsun ne yaşayacağını en azından ameliyat sürecini. Korkuyorsan da öyle artık doğum videosu falan izleme bilinçaltını doldurma bunlarla. Çokça dua et daha vakit var düşünme doğumu. Hamileliğin tadını çıkar canım
tarafından
Sen ne kadar güzel bı insansin yorumunu okudum öylesine içim rahatladı ki gerçekten :))
(11,093 puan) tarafından
O senin kalbinin güzelliği :) yüzünü güldürebildiysem ne mutlu bana :)
tarafından
Seninle konuşup da giricem doğuma karar verdim :D
(11,093 puan) tarafından
Tamam inşallah ben burdayım:D her daim sohbete beklerim:D
tarafından
Favorime ekledim seni :D

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 187 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 266 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 108 göst.
25 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bengii (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 199 göst.
26 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde boncuğum♥️‍‍♥️ (1,134 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...