+1 oy
210 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Merhaba anneler evleneli 2 yıl olmak üzere evimi  kayinbabamın sırf parası gitmesin diye ayırdım emeklisi yoktur bankada bı 60 binlira para var vermedi kendisine ev çıktı TOKİ'den adam hiçbir çocuğuna gelecek yapmıyor 2 kızı var biri kaçmış biri çeyiz yapamadığı için beraber e gitti eşim kendi cabalari ile evlendi borcun altına girdi  bir bekar oğlu var onunda 20 tane çeyrek altını bozdu ev için çocuk onunla belki de evlenecekti gelelim benim konuma ben yeni evlenmiştim toki çıktı o zamanlar kayinbabam 20 binlira kayinım ise 20 çeyreğini verdi bize de evi alıp götürmeniz için çok ısrar ettiler ben hayır dedim ama eşim hergun üzülüyor trip yapiyordu bana ha ben ise hamileydim neyse mecburen evimi götürdüm birlikteliğe kaynanam hiçbirsey yapmadı o evi ben temizledim ve dizdim mi 28 haftalık hamileyim kadın bana demesin mi kapıda silelim tuvaletleride yıkalyalim tabi kendisi yapmıyor bende silmedim yikamadim şimdi ise hiç memnun değilim eşyalarım gitti 2 sene sonra çıkacağıma onlara para vererek 10 binlira verip çıkacağım ha tabi kiraya ☹️

4 Cevaplar

0 oy
(38 puan) tarafından
Çok karışık yazmışsınız pek bisey anlaşılmıyor açıkçası yazdiklarinizdan ama anladigim kadariyla ayni eve gecirmisler sizi en basinda kabul etmissiniz sabredin geçici süre biter 
(42 puan) tarafından
Yani benim zorla evimi ayırdılar eşimin bana aldığı herşeyi kaynanam kullanıyor kabul etmedim direndim ama o sırada hamileydim herşeyi kendim yaptım kendisinin evini dizdim bana kapıyı silmeye kadar yaptırmaya çalıştırdı yapmadım ben evlenince kendi evimi eşimle temizledim kaynanam gorumcelerim yaninmda değildi
-Reklam-
0 oy
(72 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun birlik cok zor bende birlik oturuyorum her gunum pismanlik
(42 puan) tarafından
Valla aynen benimde öyle
(72 puan) tarafından
Insallah her sey yoluna girer canim ben kafaya takmamaya calisiyorum
(42 puan) tarafından
İnsan yapamıyor ki canım kadın bütün eşyalarımı kullanıyor eşyalarımı kullanmayı özledim doya doya
0 oy
(136 puan) tarafından
şimdi ayrı eve cıksan eşyan yok mecbur beklicen yada eşyalı eve cıkcan
(42 puan) tarafından
Yok canım eşyam var alırım
(136 puan) tarafından
kullanmıs ya kaynanan belki vermek istemez omdan dedm cnm nerde yasıyosunuz
(42 puan) tarafından
İşte kuzum borcun altına giremem çünkü şu anda çok pahalılar bir beyaz eşya
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Gelecek dusunmek zorunda degil benimde esimin babasi oyle dusmus 100 binliralik araba derdine alin da alin .. bize hayri yok biz kendimiz yaptik herseyimizi .. bence bisekilde ayri eve cikin ve gidim gidim biriktirin bi sekilde toparlayin ne anaya ne babaya bel baglamayin bundan sonra hayrida olmasin zararida biz oyle yaptik. Birlik oturuyorduk ust katta mutfak yoktu ben yaptirdim mutfagi ama yine olmadi ayrildik .. ama nasil ayrildik bodrum katta kiraya ciktik  spotcuya hgittik 2. El aldik a dan zye herseyi sonrada yillar icersinde yeniledik . Cok sukur duzeldi maddi durumumuz
(42 puan) tarafından
İşte benim eşim de sorun var önce evin ayrıydı birikim yapıyordum şimdi birlikteyiz yapamıyorsam ben neden gittim o eve ana baba da bir yere kadar ben demiyorum sokağa at ama bu şekilde de ailesine zarar veriyor adam anne ve babasını bırakmam diyor bakacam onlara ayrı evde olsak bu sefer yanıma alacam diyor Allah aşkına bir tane bekarı var onun bakması gerekmiyor mu büyük mü bakar küçük mü
(1,737 puan) tarafından
Elden ayaktan düsmedgi surece herkez kendine bakar canim benim babamnem 80 kusur yasinda dedemle bakiyorlar birbirine kaynanam desen kayinpederim bakiyor memlekette.. elden ayaktan dusersede sorumlulugu kim almak isterse o bakar. Ama eşi razi gelen almali yoksa eşe zülum ..  ayrica evlatlar bakmak zorunda ama kosullari kendilerine kalmiş. Gelin ve damatlar mecbur degil dinende zorlama yoktur. Eve getirecekse kendi bakar. İşine geliyorsa .
(42 puan) tarafından
Haklısın vallahi canım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 450 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (272 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.
0 oy
3 cevap 138 göst.
0 oy
4 cevap 381 göst.