0 oy
339 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
kizimin bir yasi var.  ve  uyutmakda zorlaniyorum. ayakalrim agriyor. yarim saat saliyorum. nasil   kendi kendine  uyumasinu oyrene  bilir. nasil yapdiniz  yardim edermisiniz.

11 Cevaplar

0 oy
(3,548 puan) tarafından
Uyku sinyallerini takip et canım benim oğlanın uykusu gelmediğinde bende yarım saat sallıyorum ve su andada oğlumu uyutuyorum:)
(1,161 puan) tarafından
bende  sallaiyofum uyuyor. ama sallamadan uyutmak istiyorum.  uyku rutinimiz  var. saatlarimiz belli  her  zaaman ayni saatda hep uyuruz.
(3,548 puan) tarafından
Hmm bırakır heralde zamanla her yöntem her çocuğa işlemiyor yukardaki arkadaş anlatsın dene bakalım inşaallah ise yarar
(1,161 puan) tarafından
insAllah ya
-Reklam-
0 oy
(238 puan) tarafından
Benim kızım hep emzirmeyi bırkmadan önce emerek uyurdu emzirmeyi bırakma asamasinda da sırtını kaşıyarak uyumaya başladı canım ama akşam olunca ışıkları kapatıp yataga yanına yatarsam kendı kendine oynayarak uyur . Akşam için ışıgı kapatmayı deneyebilirsin
(238 puan) tarafından
Salamamakda çok zor olur canım ya inşallah çözüm bulursun
(1,161 puan) tarafından
deme  ya. alisti artik.  sallamasam asla  uyumaz. gunduzleri 2 dakikada sallanir uynur  aksamlari ama  bir az inatlasayor
(238 puan) tarafından
Acaba erken mı uyutuyorsun ki canım
(1,161 puan) tarafından
yok canim. ya  gozlerini  ovar. kulagini ceker  uykusu gelince
(238 puan) tarafından
Uyku saati geçincede çok mızmızlanırlar canım benim kızn gecti mi  sinirlenir yatak yatak diye ağlar
0 oy
(2,355 puan) tarafından
ben 2.5yasnda kızını sallamadan uyutmaya alıstırdım ama annem saolsn bi geldi sadece 1gun alt üst etti ayagında salla yazık fln diye kıyamadı.. gunduzleri asırı zor uyutuyorm 1saat ayakta sallyrm yine gece atıyorum besıge uyu bak dondurma alcam fln filan diyerekten uyutuyorum ilkte baktım arabada uyuyakalıypr kendi bu kendi kendi ne uyur dedm içimden ve uyudu da 
0 oy
(149 puan) tarafından
Uyku saatlerini kontrol edip uykusu geldiğini anladigin anda sessiz ve ışıksız bir ortam haline getir uyutacagin odayi..Bir de çocuk şarkıları var onu indir storeden onu dinletip uyut ama her defasında aynı şeyi yap ki düzene otursun uykusu.. Tabi uykusu yoksa eğer ne yaparsan yap zor uyutursun..Uykusunun gelmesini beklemelisin muhakkak.. 
(1,161 puan) tarafından
canim benim kizimin uyku saati var.   her seyi duzenli  aksam odaninin isiklari kapanir.  sarkisi acilir ayagimda sallar oyle uuyuturum. yanima yatsa  asla  uymuyor. ya. arka arkaya emekleyib kaciyor.
(149 puan) tarafından
Inan bak ben de ayakta sallıyordum dedim bu olacak gibi değil çocuğu yanıma aldım ama sürekli aynı şeyi yaptım pes etmedim sonra o da alıştı.. çocuklar neye alisirlarsa öyle devam etmek isterler siz yeter ki inanın.. zor da kalmadığınız sürece ayakta sallamayın.. onunla inatlasmayin sadece sessiz bir odada uyutun , siz de ses etmeyin.. uyuycaz artik diye sarılın ilk başta ona ve alıştırın muhakkak düzelecektir..
(1,161 puan) tarafından
deniycem canim
0 oy
(141 puan) tarafından
Bizde 10 ayligiz keşke ayakta sallamayla uyusa yokkkk uyumuyor beşiksiz o yuzden hicbiyere gidemiyorum uyumuyor cunku :(
(1,161 puan) tarafından
kiyamam ya. bende gitmiyorum canim. hic bir yere.. kizimin 1 yasi var. her zaman onun duzenine gore  davrandim. dugun  gezinti falan hic yok. uyku saaatlarinde  hep eve  gelirim disarda asla  uyutmam. aksam 8 de  evde olurum bir yere gitsem bile.
(141 puan) tarafından
Hic sormaya valla öyle kendi kendine uyuyan bebekleri goruyorum o kadar özeniyorki insan bizimki çok yaramazya
(1,161 puan) tarafından
bizimkide oype  merak etme. asla  bir yerde durmaz  hep arkasindayim.bes dakika ayrikalmiyor.
0 oy
tarafından
Yanina uzanip saclariyla felan oyna ben oyle alistirdim canim ninni soyle alisirr insallah 
(1,161 puan) tarafından
insAllahcanimya
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Malesef canim 21 aylik oldu bacak neyim hissetmiyom salla anam salla oyle rutin haline geldi artik 
(1,161 puan) tarafından
ayaklar  hiss olunmuyor ay bendede oyle  ya
0 oy
(8,954 puan) tarafından
Benim kinin battaniyesi var yanıma gelir ona sarılır oynayarak uyur yada yatağa gireriz öyle yanında oluyum yeter şükür sallama bıraktık 8ayllikken şuan 10 aylik
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Emerek uyuyo benimki çok rahat :D 
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Canm öncelikle kendi uyumak istemeden kesinlikle uyutma eğer ki beni saklamadan asla uyumam huyu yok ise işin çok kolay 

Oncelikle çok yor onu park oyun felan tüm gün sonrasında uyutmadan tıka basa süt beya abur cubur veya yemek yedir ki mayişsin sıcak süt çok mayistirir daha sonra emzik battaniye ne seviyorsa alsın kendiliginden sızar  sa ne ala 

Ha uyumadı seni istedi yanına uzan sırtına pis pis la öyle olmadı ayağına al ama sallama veya minik minik ayağını salla bırak sallama öyle öyle alışır canm
(1,161 puan) tarafından
haklisin canim bakalim alisirmi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 151 göst.
24 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Havva37 (240 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 130 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu