0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (193 puan) tarafından
oldum 90 kilo resmen veremiyorum 11 ay arayla iki cocuk sezaryan dogum yaptim zor sureclerden gectim piskolojik olarakta da cok comtum fiziksel olarakta kotu durumdayim kim gorse Allab sana yardim etsin iki cocukla diyor daha cok deli ediyolar beni bide kilo cabasi napsam kizlar bi kilo sorununu nasil zayiflayabilirim hedefim 60 daha adet bile olamadim dogum yapali 6 ay du oda teteikliyor siskinlik yapiyor lohusalik haric 24 aydir adet olamadim ust uste hamile kalinca

13 Cevaplar

+1 oy
(1,433 puan) tarafından
Canım gebelik hormonlar doğum vs insanı çok yıpratıyor hem fiziksel hem psikolojik, öncelikle psikolojimi toparlaman lazım kendini sev kilolu da olsan sen sensin ve o kilolar ömür boyu kalmayacak sende.stres yapma ve kendini diyete egzersize başlamaya hazır hissettiğinde bir uzmandan destek almanı tavsiye ederim 
(193 puan) tarafından
Cpk saol destek olman bile motive etti beni
(1,433 puan) tarafından
Rica ederim canim inşallah bir an önce hayirlisiyla istediğin bedene ve düzene kavusursun
(193 puan) tarafından
InsaAllah
-Reklam-
0 oy
(10,039 puan) tarafından

Ben 7ayda 21 kilo verdin tek bebeyle. 2 tane olsa demekki kaybolcaktim :D

(193 puan) tarafından
Senin verdogin kilo dpgum kilosu ve ESki halin ya zayiftir uada bunyen vermeye alisik. Ama ben zaten ilk gebeligimde 68le hamile kaldim ikincisine 2 ay arayla daha kilo veremeden yine hamile kaldim 84 kiloyla 94 le doguma girdim hizli aliyorum yani
(10,039 puan) tarafından
Dogum kilosu evet 18 kilo alip 21 kilo verdim. Şuam 53 kiloyum ama yeme icmeme dikkat ediyorum. Hamurisi kizartma fastfood paketli gida şeker makarna pilav ekmek falan tuketmiyorum hic
0 oy
(530 puan) tarafından
Başla bi yerden ilk olarak ödemlerini at limonlu su ic surekli su ic canm
0 oy
tarafından
Bence hormonal test yapılmalı, kilo alınamıyor ya da verilemiyorsa bunun hormon bozukluğu ile alakası var bence. Bende 87 kilo idim sakal ve göğüslerimde kıllanma olmuştu annem kadın doğuma götürdü o zaman bekardım hormon bozukluğu varmış bana bi ilaç verdi 6 ayın sonunda Yavaş yavaş kilolarım gitti hemde diyet yapmadan. Sık doğum ve psikolojik baskılar bu duruma getirmiş. Ama pes etmeyin nedenini arayın eminim vereceksiniz kilolarınızı 
(193 puan) tarafından
Yok hormonol sikintim yok adet duzensizligimde hic olmadi zaten. Ben veremiyorum derlen lendimi tutamihorum anlaminda dedim kendimi titsam tabiki veriyorum insan iki gunde bile bunu alniyor aynen birazda piskolojik sanirim emzirmede tetikliyor bunu tabi
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Cok kilon canim ya istahin nasil peki 
(193 puan) tarafından
saat basi oturuyp yemiyorum bu hep hamileleiklerimde yiyip oturmaktan kaynaklaniyor
(22,070 puan) tarafından
Insalah verirsin kuzum
(193 puan) tarafından
Col saol insaAllah
0 oy
tarafından

Beni görseler demekki hepsi benim yerime kafayı yiyecek 3 çocukla bende Termal korse sipariş ettim aha şimdi annemle bana birde youtu.be den izledim adamın birisi 1 ayda baya kg vermiş üstelik 1 ay boyunca da Şekeri çıkarmış hayatından sürekli protein ve lifli gıdalar yemiş bende başlıyorum dayanamıyorum ama çaresiz yapmak zorundayım 7 kg almışım boyum kısa olduğu için çok kgli duruyorum 

(193 puan) tarafından
Bwnim boyum 1.69 ama asiri kptu durmuyor bacak boyumda uzun .aynen dedigin gibi bi sekilde vermemeiz lazim
tarafından
Bakalım korse aldık arkadaşım 3 beden zayıflamış onunla banada dedi birde buraya sordum yorumlara bakdım herkes memnun
(193 puan) tarafından
Ay insaAllah sende ietedigin kiloya kavusursun bendee
tarafından
Umarım inşallah
0 oy
(710 puan) tarafından
Bnde aynıyım canm veremyiyroum daha doğrusu boğazımı tutamıyorum allah yardımcımız olsun inşallah en yakın zamanda ikimizde kurtuluruz bu kilolardan 
(193 puan) tarafından
Bogaizimi titamiyoruz bode emziriken daha cok istahim aciliyor elimde degil .
(710 puan) tarafından
Benimde cnm bakalım 2 gündür dikkat etmeye çalışıyorum inşallah sonuç alırım
0 oy
tarafından
Yiyosundır ondan veremiyosundr canım yemiceksin istikrarlı olacaksın kendini odaklicaksın vermeye o zaman verirsin hemde dha kolay verirsin kilon yüksek çünkü. Sağlığın içinde vermelisin 
(193 puan) tarafından
aynen versem biliyorum zaten ayda 8 9 kilo giderde bogazimi tutamiyorum ben kizim 6 aylik olsun emziriyorum ya baslicam diyordum sanirim baslama vakti geldi artik
tarafından
Bnde emziriyorum doğuma 83 ile girdim şuan 63üm dha da veriyorum canım 1 sene oldu doğum yapalı. Su iç bol bol kilon çok günlük en az 3 litre su içmen lazım ki vermeye başlayasın.
0 oy
tarafından
Cnm şeker kullaniyosn önce inu birak garanti 5 kilo gidiyo sonra odem attırıcı detoks sulari yap dukan birası cok iyi sonrada spor yap 
0 oy
(968 puan) tarafından
Ablam yogurt ve hurma diyeti yapiyor ama sadece onlari yiyor dayanabilitsen dene baya ise yaradi
0 oy
(597 puan) tarafından
Bacom ben amaliyat olduguma ragmen veremiom daha ne diyim, hayir kus kadar yiyom yeminke :D
0 oy
(736 puan) tarafından
Bende doğum yapali 6 ay oldu bende 90 kiloyum en başta şunu söyliyim kilon çok falan diyenleri umursama benim annem bana daha dün dedi ki çok şişmansın biraz zayifla ben gibi ol dedi 10 yaş büyük gösteriyorsun dedi ben çok üzüldüm sinirlendim ama sonra dedim ki neden kendimi üzücem bütün bu laflara rağmen zayiflayacagim insanlar bana çok kilolusun diyemeyecekler. Araştırdım baya bi kür buldum lahana maydanoz limon yarın yapacağım istersen sende araştır ama ben emzirmiyorum emzirirken yapiliyormu yapılmıyor mu bi araştır insallah faydasını görürüz gerçi iyice saldık kendimizi bugün kafaya koyuyoruz yarın dünyaları yiyoruz kesin yarın da yarından sonraya ertelerim 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
adet olunca şişmik iniyor canım .Metabolizman hızlanıyor.Ben doğumdan 17ay sonra adet oldum.Hiç kimsenin dediğine bakma önemli olan evlatlarımızın sağlığı...

Yemekten sonra yada yatmadan önce kimyon iç hem kilo verdiriyor hem de bebeklerdeki gaza faydası oluyor.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 499 göst.
13 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,383 göst.
25 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı