0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar oğlum 20 aylık artık bezden cikarmak istiyor um  ilerde zorlanirim çünkü 21 haftalık hamileyim ondan denim diyorum ama ne yapcam nasıl yapcam ne almam gerek hangi tür lazimlik ve akşam altına ne koysam hiç bilmiyorum bana yardimci olurmusunuz  ilk çocuk tecrubesizim biraz :(  erkenmi sizce 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Iki yaşından önce olmamalı bence çocuk için.  Iki yaşına geldiğinde ise önemli olan iki şey vardır birincisi hani çocuğunuz yemek yemek istemez ve siz ısrar etmezsiniz sonra yesin dersiniz bu iş o şekilde olmuyor çok ısrarcı bir anne olmalısınız ve sabretmelisiniz ilk bir hafta çok yorulcaksiniz ama sonrası çok güzel sonuçlar alacaksınız çocuğunuz lazimliga yada tuvalete çiş yaptığı zaman onu ödüllendirmeyi unutmamalısınız ikinci şey ise asla çocuğunuza kızmamalısınız 
tarafından
Çok haklısın canım ya zaten böyle bir karar verdiysem senin dediğin gibi olmalı ona kizip azarlarsam zaten hiç bir yol alamam ama mesela bişey istediğimde getiriyor yapiyor herşeyi biliyor bezide istemiyor ondan artık zamani diye düşünüyorum  yorulmak valan benim için önemli değil yorulim yapim   onlara  pek takılıyorum aslinda  o bişey yaptığında taktir ediyorum ve hoşuna gidiyor bana hazır mis gibi geldi  
-Reklam-
0 oy
tarafından
Askım geçen ay denedim ara verdim şu an 23 aylık bir haftaya tekrar denicem tuvalet oturağı aldım ben lazımlık almadım uğraştırıypr diye 
tarafından
Bende kilozet yok canım ya ondan lazimlik alım diyom
0 oy
tarafından
Tuvalet eğitiminde yaş yoktur..çocuğun ne zaman hazır olduğuna bağlı..kasları gelişmiş olması lazım..yani ben 3 yaşına.kadar bekledim..3 yaşında bir haftda öğrendi ..direk tuvalete oturtdum.lazimlik.kullanmadim..cocugunu.sen.taniyosan.her yöntem sende.ise yaramayabilir.kendi yöntemleri deneyerek bulabilirsin cnmm
0 oy
(964 puan) tarafından
Yasla alakasi yok ben 1 bucuk yasinda cis demeye baslamisim annemde o zaman alistirmis bebek ne zaman hazirsa
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Başlama canım bırak bebek doğsun o aylarda abla abi olan çocuklar beze geri dönüş yapıyorlar ben bekledim kardeşi 6 aylık oldu bir günde bıraktı elhamdülillah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 68 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Dolunay65 (722 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
9 Haziran 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
23 Mart 2023 Diğer kategorisinde Selda41 (438 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.