0 oy
2,038 göst.
Aile kategorisinde (568 puan) tarafından
Kızlar evlenmek için o kadar badireler atlattikki kendi kendimize herseyimizi yaptık ve şuan düzeltilmiş 3 aylık bebeğimiz var eşim ayrılmak istiyo bana 10 gün süre verdi bebeği sütten kesmem için napcam ben nasıl dayancam kokusuna çok alıştım alıp gitsem gidecek yerim yok nasıl bakicam kalsam adam evi boşaltacam dio ayrılmak istiyo aylardır alışveriş filan yapmio meğer derdi belliymiş sürekli hakaret küfür çok çaresizim nasıl sütten kescem ben ya herkes al çocuğu dicek ama ailem kabul etmio hamileyken de istemedi bebeği ben kıyamadım aldırmadım eşime biri biseh yapmış gibi ya ben onun sevgisi için evlendim beş sene peşimde gezdi benim ben sevmeden evledim sonra sevdim ama şimdi adam beni dusmani gibi görüyor 

63 Cevaplar

0 oy
tarafından
Erkekleri çok citiye alıyorsunuz ya 
(7,935 puan) tarafından
evine aylardır alışveriş yapmıyormuş ayrılacam diye canım .Kız annesinin evinde yemek yiyormuş :(
tarafından
Allah kahretsin ya bukadarda olmax ya hiç vicdan yok bu erkeklerde ya
-Reklam-
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Ne olursa olsun es dost abla abi teyze  amca kim olursa gideceksin ama o cocugu ne olursa olsun birakma lutfen onun sana ihtiyaci var kovuyor ise de cocugunsuz gitme  madem bosanmak istiyor tazminat ve nafaka belirle anlasmali sekilde olsun de keske bosanmasan ama gerekirse mafdi acidan sikintiya sok onu bin sana 600 çocuğa vs baglansa gene iyi kotu gerekirse tanimadigin insanalr bile yardim eder asla kendini caresiz hissetme ve   çocuğu da vermem de kades uygulamasi indir zorla alirsa polisi cagir o zaman pandemi vs  de olsa seni devlet bi yere yerleştirir ama birakip gideyim sonra gene alırım cocugu der isen baya zor once kocana sinra seni çocuğun la boyle kabul etmeyen aileni allah islah etsin
(568 puan) tarafından
Hayatımda hiç bu kadar çaresiz hissetmedim
(12,773 puan) tarafından
Cok haklisin ama sabret rabbim bir kapiyi kapatiyor ise daha güzelini acar insallah
0 oy
(11,085 puan) tarafından
Bebeğini al polise git onlar yardım eder, seni yerleştirecek bi yer bulurlar. Eşim çocuğumu kaçıracak benden de. Ki önce aldır dediği bebeği şimdi napcakmış acaba o şrfsiz. Devlet her türlü sana verir çocuğu ama senin direnmen gerek zorla alacaklarsa elinden
0 oy
(350 puan) tarafından
Canını ver bebeğini verme canım olurmu öyle sey daha ana kuzusu kiyilirmi bir vicdansız adam için.diyorsun ki bişey almıyor eve ödemiyor falan filan bebeği bırakınca ödeyecekmi bebeğe bakacakmi sanki allah aşkına aklına başına topla kuzum 
(568 puan) tarafından
Bakamaz biliyorum ama ben nasıl bakcam onu bilmiyorum
(350 puan) tarafından
Rabbim her derdin dermanini elbet veriyor kuzum canını sıkma güzel düşün ve sütten kesipte bebişinin günahına girme
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Canim ailenle konuş  durumu anlat elbet insafa geleceklerdir. Gerekirse siz bebeğime bakin ben calisirim de birkac sene celis para biriktir o öküz kocandam da al nadakanı bebegin biraz buyunce de evini de ayirirsin. Bu ne arkadaş  kadınların çektiği.  Birsey deyim mi arkanda ailen olsa böyle yapamaz godecek yerin olmadığını biliyor öküz. 
(568 puan) tarafından
Annem ben kimsenin çocuğuna bakamam vur tekmeyi yolla babasına büyüyünce seni bulur dedi :(
(2,241 puan) tarafından
durumuna ayri uzuldum annenin bu lafina ise oyle sinirlendim ki Allah islah etsin . al cocugunu annene de gitme kocana da vur tekmeyi illaki mahkeme senden yana olacak hic korkma . kendi defolsun gitsin evden mahkeme bitene kadar bi bk yiyemez
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım durumuna çok üzüldüm.Eşine de bir o kadar öfkelendim.Asla ve asla bebeğini bırakma .Bebeğini bırakırsan yüreğinde yara olurToparlanamazsın.Sağlık sorunları olan bir bebekmiş ama kocan da bebeğini o köhne köyüne götürür anasının eline verir bebeğin orda helak olur gider.Bebeğini al ailenin yanına dön bebeğini görünce ailen kıyyamaz 2söylenir 3söylenir kabullenirler.Bebeğin biraz büyüyünce iş bulur çalışırsın kendine yeni bir hayat kurarsın.Gerçekten yazdıklarını okuyunca yüreğim dağlandı .Allah gani gani yardımcı olsun.O kocanı da Allah ıslah etsin.
(568 puan) tarafından
Gittim aileme bugün annem zaten emekli maaşı ile zor geciniyoz bebeğe nasıl bakcaz ver babasına gitsin dedi
(7,935 puan) tarafından
Ne yani annen siz küçükken aynı konuma düşse seni babana bırakıp varıp gidecekmiymiş.Hakim bebeği sana verir .Eşine de bebek için şu kadar nafaka vereceksin der sadece babanın maaşına muhüaç kalmazsın kuzum .Kaymakamlığa gider yardım alırsın.Annen çocuğa bakar sen çalışırsın.Annen hiç yapıcı olmamış kuzum.Keşke maddi durumum çok iyi olsaydı sana kardeşim gibi kol kanat germek isterdim .2bucuk -3yıldır bu uygulamadayım.Bir çok insanın yazdıklarını okudum , onlarla üzüldüm , üzüntülerini paylaşmaya çalıştım.Ama senin durumuna daha çok etkilendim canım resmen kahroldum yaa .
Bu kocana sözünü geçiren yola getiren hiç aile büyüğü falan yok mu .Ailesi bunun bu yaptıklarına nasıl göz yumuyor.
(568 puan) tarafından
Babasını aradım ben sana bakarım dedi olmadı daha küçük bir ev bulup bebeğim buyuynee kadar o bakar sonra ben çalışırım inşallah Allah işimi gücümü yoluna koyar
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Sacmalıyorsun farkında mısın anlasın sen evlat verilir mi öldürürüm ben o adamı dograrım. Ligme Ligme ederim paşa paşa da cocuguma bakarım hapiste. O kim kopekte cocugu bırakacaksın. Kaynananı kayınpeder ini cümlesini ara cagır konusacagım de. Anlat herseyi bakalım ne olacak ne diyecekler. Ailene de pesin peşin istemezler vs deme onlara da ara anlat
(568 puan) tarafından
Aradım babasını az önce yarın gelicem dedi kim yüzünden yapio senin gibi esi BK bulur dedi ben arkandayım korkma dio ailesi
(10,567 puan) tarafından
Heh işte bacım onlara sıgın onlara. Gelsin bakalım babası kapan ayaklarına adamın agla evlat bu nasıl ayrılalım hasta zaten de. Bana buyugu velayetini vereceksin dedi de vururum seni de vermem yine evladımı dedim bak buyuk diyorum 7 yasına giriyor sen 3 aylık bebeden bahsediyorsun. Kucıgımu alıp wc gidemez babası wc ye birde ona bırakıcam. Anlat ne varsa say kayınbabana.
0 oy
(98 puan) tarafından
Bebeginide al kadın sığınma evine git bebek biraz büyüsün kendini hazır hissettinde düzenini kurarsın devlete sigin en güvenli orası devlet bebeğin bütün bakım masraflarını da karşılar el kadar bebeği verme onun sana ihtiyacı var hiç kimse ona sen gibi bakmaz arkanda ana baban durmuosa onların da yüzüne bakma başlarım öyle ana babaya sen bebeğini birakirsan ananlardan bı farkin  kalmaz dediğimi yap kimseye bişey demeden bebeginide al git kadın sığınmaya en mantıklı ve guvenlisi bu 
0 oy
(48,090 puan) tarafından
al bebeğini kadin sığınmaya git. normalde bunu demek kokay degil oranin nasil oldugu belli degil evladindan ayrilacagina onunla sürün daha iyi ailenide Allah islah etsin kocanida
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Sokakta aç yatarim ama çocuğumu da kimseye vermem kusura bakma 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Sen bu çocuğu tek başınada büyüte bilirsin  beyfendi gidiyorsa buyırsun gitsin o çocugun anne sütünden mahrım kalmaya hakkı yok sırf sizin istekleriniz doğrutulsunda hareket etmeyin boşanıyorsada buyur boşan ama çekişmeli de ben herşeyi aitiyorum başta evladım de madi ihtiyacın yoksa devletten talep et  nerde yaşıyorsun 
0 oy
(72 puan) tarafından
Bana suan için en mantıklı ailenin yani geliyor bi şekilde kabul ettir kendini ikna et.ve düzenli bir ise girip eve destek ol bence ozmn kabul ederler bebeğine sen yokken annen bakar ama sakin bebegi bırakma o daha sudan çıkmış bir balik çaresiz bırakma allah sana eminim yardim edecek cuma gecesi bugun butun kalbimle diliyorum bir yol çıksın karsina.bir an kendimi koydum yerine kızımı düşündüm gözlerim doldu hangi şehirdesiniz
0 oy
tarafından
Bebeğini bırakma boşanmayı da kabul etme evden cikma nereye giderseler peşlerinden git kaynana kayinbabaya sığın dereyi geçene kadar her şeye göz yum 
tarafından
Bak kayınpeder beni kabul ediyo demişsin git onların yanında kal kocan olmasa da ayağa kalkana kadar onlarda kal, bı de olanlardan haberdar eder misin ? Senin için çok üzüldüm gece gece
(568 puan) tarafından
Kayinbabam otur evinde dio essek gibi sana bakacak dio boşanma o fırsatı verme dio gerekirse o kadının babasının evine giderim onları rezil ederim dio inşallah sözünde durur
0 oy
(25 puan) tarafından

"707  tane ''Yâ Vâris Celle Celalühü"

Ismi şerifini okuyun, abdestli sekilde eşlerinizle sevgi bağınız artacak

Suya.okuyup damacanaya dökün ve sizde bu sudan için. Herkese tavsiye ediyorum. Mutlaka yapin 10 dk almiyor hergun devam edin

Duadan başka yapacak birşey yok.

Ayrica

İnsanların yanında sevilip sayılmak için YA NUR Celle Celaluhu diyerek 256 kere okunur. - Gün İçinde 256 defa okuyanın, veraseti artar sıkıntıdan kurtulur.…

Allah yardımcınız olsun. 

0 oy
(1,763 puan) tarafından
Alamadığım kocanın ailesi çekip kocanı konuşmuyor mu bu nasıl bir vicdansız adammış ağzımı bozmak istemiyorum 3 aylık melek o ya masum hiçbirşeyde haberi yok daha süt kokuyor o bebek nasıl bırakacaksın cnm insan bakmaya kıyamıyor da bırakıp gidemezsin ki
(568 puan) tarafından
Bakın benim dayandigim filan yok zaten üzüntüden ben onu 29 haftalık doğurdum nasıl bırakiyim ben çaresizliğini dile getiren bir kadınım bırakamam zaten dogurursan ölürsün dediler ben yine doğurdum doğumdan sonra 1 ameliyat geçirdim ve 1 tane daha var
(1,763 puan) tarafından
Sana kızmıyorum canm benim sen nerde oturuyorsun gaziantep filanda bir şekilde kadın sığınmaya yerlesmene yardımcı olurum ben eşine kızıyorum ailesi hicmi birşey demiyorum ağzımı eşin hakkinda bozacam bacım seninde Allah yardımcın olsun kimsenin ahı kimsede kalmaz oda Allah 'ın dan bulur
0 oy
tarafından
Sebebi neymiş sordunmu niye boşanmak istiyor 
(568 puan) tarafından
Bir kadinvar
tarafından
Sana söyledimi başka biri var diye
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm. Bebeğini bırakma.  Aileni ikna etmelisin.. kayinvaldenler ne diyor
(568 puan) tarafından
Kayinvalidem görümcem ağlıyor kayinbabam otur evinde ben arkandayım diyor
(6,859 puan) tarafından
İyi bari arkndalar bak cnm yalnız bırakmazlar inşallah seni.. ailen onlar olmuş baksana
0 oy
(1,161 puan) tarafından
nasil bir ailen varki kucucuk cocugunu istemiyorlarki. disarda yatarim yinede  bebeyimi atmam. mahkemeye  bas vurururum.  cocugumu kimese vermem. bir anne asla ama asla  ne olur olsun ucunde  olum yoksa  yavrusunu burakmaz.  sora pisman olursun bunu asla  unutma. oyle  ******** adamin eline  cocuk burakilib gitmez. yani nasil rahat olursun. bebeyin sensiz uyudumu acmi agladimu. kanun diyilen bir sey var. ya. sana  tazminat vermek zorunda bunu yapmak zorunda. bir akraban arkadasindami yok ya. bu dunyada  ne kadar yalniz   ola  bilirsinki kimsende olmasa  bebeyin var.  sacmalik lutfen bir baska  poctunda  yavru.u burakib gitdiyini gormek bile dahi istemem.  cok zorluk cekiyorsun diye bilirsin ama   evladuna  disarda ekmek satib bakan anneler  var.. yani.  gercekdem bir anne  icin  evladini burakmak delirmek  gibi bir sey.
0 oy
(1,569 puan) tarafından
E bebefi niye sutten kesiyorsun  onu anlamdim 
0 oy
tarafından
Birincisi çocuğunu senden alamaz çocuğu almaya kalkarsa direk şikayet et ikincisi kadın sığınma evleri var oraya git üçüncüsü ailen kabul edecek bebeği sende bı ise girip calisacaksin para çok tatlı babanın ananin elini ver parayı bak bakalım ne diyorlar 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 181 göst.
9 Mart 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 819 göst.
19 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Berna65 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,060 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,003 göst.