0 oy
2,040 göst.
Aile kategorisinde (568 puan) tarafından
Kızlar evlenmek için o kadar badireler atlattikki kendi kendimize herseyimizi yaptık ve şuan düzeltilmiş 3 aylık bebeğimiz var eşim ayrılmak istiyo bana 10 gün süre verdi bebeği sütten kesmem için napcam ben nasıl dayancam kokusuna çok alıştım alıp gitsem gidecek yerim yok nasıl bakicam kalsam adam evi boşaltacam dio ayrılmak istiyo aylardır alışveriş filan yapmio meğer derdi belliymiş sürekli hakaret küfür çok çaresizim nasıl sütten kescem ben ya herkes al çocuğu dicek ama ailem kabul etmio hamileyken de istemedi bebeği ben kıyamadım aldırmadım eşime biri biseh yapmış gibi ya ben onun sevgisi için evlendim beş sene peşimde gezdi benim ben sevmeden evledim sonra sevdim ama şimdi adam beni dusmani gibi görüyor 

63 Cevaplar

0 oy
tarafından
Merhametsiz vicdansız 3 aylik bebe sütten mi kesilirmis
(568 puan) tarafından
Merhamet ne senin nezdinde çok merak ediyorum sinanmadigin birşeyin merhametini savunmak ne Allah aşkına
tarafından
Eşine demiştir canım
tarafından
Ben sana demedim merhameti olan bi insan 3 aylık bebeği anneden ayırmaz ne demek sutten kes 10 gün izin
-Reklam-
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Devlet boşanma davalarında eğer annenin sağlık dengesi yerinde değilse, o... Luk yapıyor ise o zaman babaya veriliyor.

Siz ister sütten kesin ister kesmeyin o bebek sizinle kalacak. Ki kaldı ki kalmalı da zaten.

Bezi maması dert değil. Eskiden bez mi varmış mama mı varmış?

Siz bakmak istedikten sonra devlet üç kuruş beş kuruş yardım eder. Kolu komşu yardım eder.

Ya nasıl bırakmayı düşünüyorsunuz nasıl bir vicdan bu? 
(568 puan) tarafından
Hangi devlet Allah aşkına ya biz aylarca ilaçlarımizi alamadık ben kanseri yendim kimse beş kuruş destek vermedi neden on yarginiz tavan
0 oy
tarafından
Al çocuğunu kadın sığınmaya git kimseyede bırakma kimseye de muhtaç olma
0 oy
(492 puan) tarafından
Sakin ama sakin evladini birakma sakin bak eger sen zor yola girersen rabbim sana yardim eder ac ellerini rabbime deki senden başka gidecek kapım yok bana yol ac de duayla kader değişir ağlamakla degil sen annesin güçlü  olmak zorundasın madem doğurdun bırakmayacaksın tamammi birakirsan o çocuk ömür boyu yakana yapışır ama egee sahip çıkarsan büyüdüğünde sana bakar hayirli evlat olur herkes imtihanda bu dünyada neleri var sakin sakin evladini birakma sakin 
(568 puan) tarafından
Canım bırakamam zaten lafdaki gibi değil bu işler
0 oy
(274 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun öncelikle.hayirlisiyla  düzene girer inşallah hayatın ama 

Ben ANLAMIYORUM COCUGUMU NASIL BIRAKACAM COCUGUMA NASIL BAKACAM LAFINI GERCEKTEN ANLAMIYORUM . YA KIMSE SENI ZORLA AYIRAMAZ BEN YIKARIM DUNYAYI BENI ÇOCUĞUMDAN AYIRACAK OLSUNLAR NE DEMEK O BENIM BANA AIT ONA BIDSEY OLSA BNM CANIM YANAR SADECE . 

BEN COCUGUMA NASIL BAKACAM LAFI SEN ONA BAKMAK ISTE YETER KI RABBIM HER TÜRLÜ KAPI ACAR DEVLETIMIZ VAR SEN YETER KI ISTE YANI BILMIYORUM BN GERÇEKTEN BAZI KADINLARI ANLAYAMIYORUM 
(568 puan) tarafından
Hiç çaresiz kaldınız mı
(274 puan) tarafından
Tabi çaresizlik zor Allah düşürmesin ama rabbim diyorki oturduğun yerden benden yardim isteme biraz çabala ondan sonra tevekkül işte bilmiyorum ben böyle düşünüyorum
Çocuğunu bırakmamak için uğraş yani git heryere polise devlete bilmiyorum çalmadık kapi bırakma
0 oy
(894 puan) tarafından
Bir çocuğun daha var sanırım o nerde şu an
(568 puan) tarafından
Ailemde kalio o büyük annem vermedi onu
(894 puan) tarafından
Küçüğü niye kabul etmiyorlar masrafı çok diye mi oysa sen çalışıp bakabilirsin
(568 puan) tarafından
Masrafından değil eşimi ailem sevmedi hiç evleniorm die hep kızdılar ama onlar yaslandı artık aile olmak istedim bende ortada kalmayim dedim başımda bir ev olsun ailem olsun eşim yoldaşım olsun istedim daha 34 yasindayim tekrar denemek istedim oğlum 12 yasinda şuan ona hamileyken ayrıldık babasından tek başıma büyüttüm ama ailem o eşimi çok sevio hala onunla görüşüyor adam evlendi ama beni ona yollamak için çok uğraştılar bende kurtulmak istedim ordan oğlum gelmek istemedi annemi birakamadi kopamadi bende düzeni bozulmasın zamanla gelir dedim
0 oy
tarafından
Sen.bugun onu birakrisan  o ömür boyu nefret eder senden bırakma çocuklar babasizligi  kabil ediyo  ama anlamsızlığı asla 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
İnsan canından vazgeçer evladından vazgecmez.. karakolun önünde sabahla gerekirse  evden bebeğinle çıkarken zorbalık yaparsa kades indir yardım iste
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Valla kimseyi takma hemn karakolu ara kadın sığınmaya git canım ne bebgi sütten kes şimdi ağır konuşurum da ortamı değil kim lan o babaya babaligini bilsin ve bacım böyle biri maden niye çocuk yaptın sen o çocuğu mahkeme sna vericek zatn büroda ücretsiz avukatlar var tut donuna kadr al nafaka da bağlanır hersey olur 6 ay kadın sığınmaya kal para biriktir yani nafakayi ne vercen çocuğu ya ne yapca ne karakolu ara zorla çocuğumu ayırmaya çalışıyor de ikinizde bakar devlet saçmala bırakma çocuğu ya
(568 puan) tarafından
Eşim böyle biri değildi senelerce peşimde kostu inanılmaz aşıktı bana bir orosbu kanına girdi tahminim ve şuan oda ayrılmış baba evine dönmüş bununda başta cikariyor
(4,061 puan) tarafından
Yakalayan bilirsen yakala tazminat alırsın istedin parayı canım bırak al çocuğu kadın sığınmaya git ondan yapıyordur terbiyesiz kadın ya
(568 puan) tarafından
Evde kadının aldığı tesbihi buldum elif yazio birde eşim bütün şifreleri değiştirmiş telefondan zaten bana dokunmuo filan anlamıştım birşeyler olduğunu meğer oda ayrılmış gelmiş
(4,061 puan) tarafından
Teapihin fotoğrafı var mı peki yada şahit olabilicek birileri sana canım
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Bebeğini ailen kabul etmez ise devlet kabul eder 3 aylık bebe bırakılmaz devlet bir kere her türlü sana verir. Ailene de ne diyeceğimi şaşırdım valla 
0 oy
(1,359 puan) tarafından
Valla sana köpek gibi nafaka vermek zorunda . Hem bebeğine hem sana yetecek şekilde . Ayrıca kadın sığınma evlerinii daha iyi araştır pandemi dolayısıyla almiyo demişsin ama o kadar yardıma muhtaç kadınlari napiyolar. Bence başlarından savmak için öyle demişlerdir sen durumunu anlat.

O bebeği sana düşman buyuturler benden söylemesi pis eşinin aklında başka karı varsa onuda anası belletirler. 
(568 puan) tarafından
Allah belasını versin onun kendi ayrılmış gelmiş bunlar ayrılalı tam 15 sene olmuş çocukluk askiymis benim ne suçum vardı o zaman şimdi o boşanmış sıra bunda galiba
0 oy
tarafından
Kusura bakma kendin yatacak yerini düşünüyorsn durumun çok zor olabilir rabbim yardım etsin asla yadırgamiyorm ben senin yerinde değilim ama evladımı sütten kesip elalemin merhametine muhtaç ettirmem bu çocuğa babası merhamet edip bakmıyor sütten kestiriyor sen bırakınca kim bakacak yapma Allah aşkına ya sen annesin bunu nasıl düşünüyorsn bir kere senin bunu düşünmen bile haksızlık sokakta yatarim sütümden mahrum etmem kendinizi düşünmeyi bırakın buradaki insanlar çocukları için binbir zorluğa katlanıyor okuyoruz çocuğunu bırakıp ailene sığınacaksan yazıklar olsun
(568 puan) tarafından
Ya valla ne değişik kadınlar var iyi okuyun yorumları ben dr ölürsün doğurma demesine rağmen ben doğurdum 11 gün komada kaldım ama doğurdum bir ameliyat oldum bağırsakların kesildi daha önce kanserdim yendim ve evledim oldu çok istedim dua ettim ön yargı yapmayın ben nasıl yaparım diorm napcam diorm
0 oy
tarafından
Yorumlarınızı okuyorum da pes diyorum yeminle ya canım anlaşılan sen vicdan rahatlatmaya çalışıyorsun bırak git desek birakacaksin resmen bir anne evladından nasıl geçer ya aklım almıyor benim annem neler yaşamış kış günü kurtların indiği köyden bizi alıp kaçırmış babam vermeyecek ona diye erkeklerin beceremedigi işleri yaptı bir gün sunumuz yok dedirtmedi beni de kardeşimi de evlendirdi şimdi de torunu için mücadele veriyor her gün bizi mutlu etme peşinde Allah razı olsun

Lütfen lütfen yapma yapıcı ol yıkıcı olma ha yikildiysa al yavrunu karakola git öyle bir dünya yok devletimiz kimseyi ortada bırakmaz 
(568 puan) tarafından
Ben birakicak olsam ***** mıyım bayan buraya yazıyım bakın şuan dünya bitmiş durumda salgindan dolayı herkes işsiz aç açıkta cidden durumun farkına varın ben asciyim dünya kadar belgem var ama restoranlar kapalı açık olduğu için üç beş kişi ile çeviriyor işlerini benim bir çocuğum daha var ilk esimden ve ona hamileyken ayrıldık ben büyüttüm ben çocuklarını bırakacak bir kadın değilim
0 oy
(597 puan) tarafından

Bende esimle cok zor evlendim ve evet esim benimde dunden razi ayrilmaya. Ben ayrilmamak icin cirpiniom bana yaptigi onca seye ragmen. 

Evliligine sahip cikmaya calis, yedigi ictigi herseye dua oku !!! Esma hüsnalar ile dua et cnn. Dua dua dua baska bi cozum yok ! Ve ustune gitme ne derse he de gec. 

Ise yarar demiom ama zaman kazanirsin. Ha ama. Nolursa olsun sakin ckocugunu verme!!!!  Ailenden sanane, sen artik bir anasin !!! Senin ailen o cocuk !!! 
Bakarsin hemde aslanlar gibi !! Ailen clcugunu istemiosa gidersin kadij siginma evine verirsin xocugunu krese girersjn bir ise yine bakarsin !!! Sütten kesmek ne ya. Keske benim sutum gelseydide ogluma hic mama vermeseydim
(568 puan) tarafından
Ya ben eşimi seviorm zaten ayrılmak istemiorm ama sürekli hakaret edio dayanamiorm bebeğimi bırakamam gerekirse kayinababamla yaşarım ona sığınırım arkandayım dio eğer sözünde durursa
(597 puan) tarafından
Sen coktan ayrilma moduna girmissin cnm.
(568 puan) tarafından
Hiç ayrılma modunda değilim ama adam istemio napim Allah aşkına gurursuz gurursuz peşinden mi gidiyim beni kadın gözüyle gormuo ki istemio napiyim ya
(597 puan) tarafından
Benimkide oyle !! Benimki bana neler yalti bi bilsen.... Ama malesef burdaki herkez lincledi beni kocami birakmiom, gururumu bir kenara attim diye. Ama bu bir evlilik. Kurtarmak icin gururda kenara atiliomus... Hic bir yere gitme kal clcugunla evde !!! Otur oturdugun yerde!!! Kovacak hali yok. Ha baktin kovuyormu derhal polisi ara sana sahio cikarlar clcugunuda al devlete sigin !!! Ama o ckcugu birakma !!!!! Oglumun b.kunu yedirrim babasina. Ne akdar evluligimi kirtarmaya calisiraam calisayim hic kimse oglumu benden alamaz !!! Dunya bir yana evladim bir yana ! Tas kaynatir yemek yaparim yine bakarim ogluma
0 oy
(19 puan) tarafından
Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
0 oy
(5,269 puan) tarafından
Esra Erola çıkın bence çok yarıdmcı olıyrolar Allah yar ve yardımcınız olsun madem boşanacak nye evlemiş neyıne guven erek evleniyor çoçuk ypyor pislik adam bnce çoçugunu asla bırkama bak ablamda emzrdırkken bıraktı çoçukları nı görmüyor bile çoöuklar biz büyünce hesap soracaz demiş yazık gunah yaa allah merhametini yağdırsın üzerine hidayet versin inşallah 
0 oy
tarafından
Evlatlarım için can alır can veririm asla bırakmam çocuğumu el kadar bebek sütten nasıl kesilir kimseye ses etmem alor çocuğumu çeker giderim ailende istemiyorsa bebeği sosyal yardıma git muhtara git seni bi kadın sığınma evine yerleştirirler bir şekilde kurarsın hayatını 
0 oy
(964 puan) tarafından
Birden bire boyle adam.olduysa bence bisiler yapilmus.olabilir esine bi hocaya git yada yoksa bisi valla hayatında biri vardir o zaman bende 8 aylik kizimla.bosaniyorum ailem.kabul etmeseydi ben tek basima bakardim kizima.bi sekilde o.kadar devletin imkanlari var ne demek küçücük bebeği birakip gitmem canimi veririm bebefimi.vermem
0 oy
tarafından
Evladını başka kadına nasıl teslim edeceksin yanına al yavrunu o şuan zaten sütle besleniyor 
0 oy
tarafından
Kadın sığınma evleri var al çocuğunu git. Kuş kadar çocuk sütten kesilirmi terk edilermi. Öyle kocanin ağzına s*çarim nasıl benden bebeğimi alacakta bana s*ktir git diyecek. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 181 göst.
9 Mart 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 821 göst.
19 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Berna65 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,067 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,008 göst.