0 oy
726 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından

Kızlar eşiniz gizlice ailesine para verse yani sizin rizaniz olmadığını bildiği için size demese ve siz bişey alırken kendinizi kısıtlayarak alsanız (sırf o sıkıntıya girmesin diye) sizce günaha girer mi 

Ailesi hiç bir maddi destekte bulunmasa ayrıca hiç bir konuda 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eger eşinin ailesi müşkül durumda değilse tabiki de girer çünkü ailesinden önce sana ve bebesine bakmakla yükümlü sen kisarken onlar keyfi harcaması Allah ta sorar hesabını kulda!
(262 puan) tarafından
Ev boyanması ve yalıtım için 25.000 lira lazımmış acaba eşimden de isteidler mı diye düşünüyorum istediler de bana mı demiyor acaba diye aklıma geldi. Dediğim gibi hiç bir maddi desteği yok bize onların hatta bi önceki postum da anlattım canım
tarafından
Ayy okudum şimdi yuzsuzlerrr tabi kide helal değil sen kendinden kisiyirsun bacim
(262 puan) tarafından
Evet canım kıyafet alamıyorum ne zamandır eşim ekside diye diyemiyorum bile alayım mı diye inşallah vermemiştir onlara birikimimizden
-Reklam-
0 oy
(261 puan) tarafından
Dinen bir günahı yok canim eger senjn geciminden eksik etmiyorsa dinimize göre anne babasına bakmakla mükellef ve erkek kendi kazandığı para ile yapıyorsa helal fetvaları da bakabilirsin istersen
(262 puan) tarafından
Ama onların bize 5 kuruş desteği yok canım ihtiyacı olmadığı halde sürekli istiyorlar eşim de hayır diyemiyor bebeğimiz olacak ve her ay eksiye giriyoruz
0 oy
(940 puan) tarafından
Benim esimin ailesi zengin kadın milyarlar  kazanıyor eğer ki böyle birşey yaparsa bitiririm 

Ama durumu kötü olursa tabiki o demeden ben derim 
(262 puan) tarafından
Durumları iyi 3 katlı evleri var 20 tane hayvanları var zaten bu para da ev yalıtım parası canım bir önceki postum da anlattım daha açıklayıcı şekilde nasıl insanlar olduklarını inşallah vermiyordur
0 oy
tarafından
Senin aişeni kisitlamadigi sürece bir günahı yok canım 
(262 puan) tarafından
Ama bize hiç maddi destekleri yok canjm bir önceki postum da anlattım bazı şeyleri daha doğrusu neden vermesini istemediğimi :(
0 oy
tarafından
Zor durumda değilse tabikide günah sizin boğazınızdan kesip onlara vermek 

Benim eşim de başlarda yapıyordu ben de ihtiyaçları yok sen niye alıyorsun baban alsın hakkım helal değil dedim bi daha almadi adam emekli maaşı var 3 buçuk maaş alır köyde yaşıyor parası çok sırf keyfi harcama bile yapıyor 
(262 puan) tarafından
Bizim de öyle canim 3 katlı evleri var 20 tane hayvanları var zaten bu para da ev yalıtım parası neden vermesini istemediğimi de önceki postum da anlattım canım
0 oy
tarafından
esin ailesine de bakmak zorunda zor durumdalarsa sanada bakmak zorunda dini açıdan 
(262 puan) tarafından
Bize hiç bir maddi desteği yok canım bir önceki postum da anlattım neden vermesini istemediğimi :( okursan hak verirsin bana
tarafından
senin ihtiyaçlarını görmeyip onlara veriyorsa haklısın
tarafından
abooo bacim o neymiş öyle okudum da önceki postu hiçte hakları yok senin çoluk çocuğunun hakkına giriyorlar eşinde aileside
(262 puan) tarafından
İnşallah istemiyorlardir canım :( inşallah eşimde vermemistir
0 oy
tarafından

Valla canım biz evledigimizde bize bisey yapmadı eşinin ailesi biz tek evlendik bi sürü borçla evlendik ordan kıs burdan kıs para bile biriktirdik araba aldık 2 yılda çok şükür ama yakamızdan düşmüyorlar gönder de gönder Allahtan eşim farkında herşeyin yok diyor diğer kardeşlerimden isteyin diyor bize tek yardım etmediler sırf eşimi okuttular diye . Hepte şey diylar onlara yok sizde var . Bizde ne  var ben herşeyden kısıyorum kendime kıyafet bile almıyorum doğru düzgün ama onlar zannediyor ki biz para basıyoruz.  Ama bi yandan da ailesi verse ne diyebilirim ki ailesi sonuçta :( ama tabi gizli gizli verse kızarım bana gelse para yok onlarda gizli gizli mi göndercek parçalarım 

(262 puan) tarafından
Önceki postum da anlattım canım neden vermesini istemediğimi okursan hak verirsin sende bana :(
0 oy
tarafından
Neden günah olsun ki annesiyle babasına veriyor haram yola harcamıyorki 
(262 puan) tarafından
Önceki postum da anlattım canım neden vermesini istemediğimi
0 oy
(238 puan) tarafından
Benim eşim ilk  senemizde veriyordu ama sonra bana şu kadar bu kadar para verdim falan diyordu. Ben de ben bir şey isteyince alınca yok param yok yok bu şu dersen hesabını sana sorarım demiştim ondan sonra aldıgıma harcadıgıma karışmaz oldu canım verecek parası varsa sana da vermek zorunda sana gelince kemerleri sık diyorsa olmaz
(262 puan) tarafından
Allah var bana bişey demez hiç bir şeyimi eksik etmez ama ailesi hiç haketmiyir canım maddi bize hiç destek vermiyorlar neden vermesini istemediğimi de önceki postum da anlattım
(238 puan) tarafından
Biliyorum canım  benimkiler de aynı bize de maddi gectim manevi hiç bir hayırları dokunmaz bende vermesini istemıyorum acıkcası senin de verdirmek istemeemeni anlıyorum
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Vermesi ihtiyaca söylesin zaten kızmam ama gizli ise kızarım dediğin gibi biz yeri geliyor bireylerden kısıyoruz oda böyle bisey yapsa ağrıma gider
(262 puan) tarafından
Ben kendime ne zamandır hiç hisey almıyorum canım eksiye giriyor her ay diye söylemehe çekiniyorum bişey alayım mı diye :( istesem bjseh demez Allah var ama ailesi haketmiyor bize maddi desteği hiç yok ailesinin bir önceki postum da anlattım canım neden vermesini istemediğimi de
0 oy
tarafından
Cnm benimki de ev aldı onlara ödüyor biz kiradayiz esimin anneis ve babasi tek yaşıyor emekli maaşı var eşim ceker yollar sadece fatura parasini maastan kesrr geri kalan herseyi kocm cebindn veriyo ve birsuru borcu var allaha birakiyorum
(262 puan) tarafından
Anne babanın neden çocuklarına yük olduğunu anlayamıyorum bı türlü ben :( ihtiyaçları bile yok bir sürü malları var ama acaba bu sefer de eşimden istemişler mıdır diye içim içimi yiyor esimede de soramiyirim beni yanlış anlar diye
tarafından
Ben sormuyorum biliyorum çünkü
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bu uygulamada erkek icin gunah diye bir sey gecerli degil cagnim benim :D ama sen yapsan coooh gunah.Gunahi bir kenara birak boyle bir sey yapamaz cunku seninle evli yaptigi seyi seninle bolusmuyorsa ne diye evli
(262 puan) tarafından
Allah var bir dediğimi iki etmez canım Allah razı olsjm ama ailesi haketmiyor bir önceki postum da anlattım neden vermesini istemediğimi de :(
(6,203 puan) tarafından
Yok zaten biliyorum postuna yorumda yaomistim ama dedigim gibi yanlis sana soyleyebilirdi
(262 puan) tarafından
Verdii mı bilmiyorum canım işte ya verdiyse diye üzülüyorum :(
0 oy
tarafından
Allah ana babaya bakmayı emrediyor ihtiyaçları varsa verebilir ama sizin ihtiyaçlarınızı görmezden geliyorsa ve karşılamıyorsa işte o zaman günah olur. Onlar size yardım etmek zorunda değil dinimizde. 
(262 puan) tarafından
Ben bize yardım etsinler demiyorum ki canım bız kendi yağımizda kavruluyoruz onlardan istemiyoruz ama ben eşimin vermesini istemiyorum çünkü durumları iyi ihtiyaçları yok ama biz büyüttik vermek zorunda diye düşünüyolsr bir önceki postum da anlattım canım neden vermesini istemediğimi de :(
0 oy
(48,690 puan) tarafından
bende kasmam harcarim
(262 puan) tarafından
İşte bu sefer verdi mi vermedi mi bilmiyorum verdiyse de bana demediyse diye uzliyorim :(
(48,690 puan) tarafından
25 bin yazmışsın büyük para 50 lira 100 lira degilki mecbur haberin olur nerden bulacak 5 binini verse yine haberin olur
(262 puan) tarafından
Polis canım şuan görevde oradan biraz fazla maaş alacak ailesi sırf oradan çok para alacak diye isterler kesin bu sefer isteidler mı eşim verdi mi bilmiyorum soramiyirim da yanlış anlar beni diye :(
(48,690 puan) tarafından
ee ayligini aldin altin yapalim de sende ☺️
(262 puan) tarafından
Valla güzel fikir canım yarın diyecem altın yükselecekmis altın yapalım mı diyeyim
0 oy
tarafından
Bence eşlerin rizasi alinmali. Ben mesela 1 gondercem dese 2 gonder derim. Ben esimin ailesini severim. Ama esimde bana sormadan yapmaz o ayri
(262 puan) tarafından
Bir önceki postum da anlattım canım okusan neden vermesini istemediğimi anlarsın :( ihtiyaçları bile yok üstelik olsa ben ver derim buda dış cephe yalıtımı için birde az değil 25.000 lira :( inşallah vermemistir
tarafından
Yok canim hak verdim sana. Zaten verilmesi gereken insanlar olsa ver dersin sen o manada dedim. Ve eşin ne olursa olsun izin almasi gerek
(262 puan) tarafından
İnşallah vermemiştir canım :(
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Sadece ailesine değil eşimin yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etmesini ben isterim ailesi nasıl olursa olsun  ailesine bakmali eğer ki ailesi durumu kötüyse mecbur destek olacak kızmam hatta gurur duyarım dualarimda da Allah bana versin bende  yardıma ihtiyacı olanlara veriyim die dua ederim ilk önce 
(262 puan) tarafından
Durumları kötü olsa ben derim ver diye ama önceki postumu okursanız hak verirsinz
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Gizli vermedi dün 300 lira para verdiğini söyledi, çok çok öfkelendim. O öfkeyle tepkide vermedim ama acısını çok pis çıkartıcam.

Hamileyim 7. Ayıma girecem kayınvalidem 15 dakikalık mesafeden 1 kez gelmemiş yanıma. Arayıp bişeye ihtiyacın varmı diye sormaya korkuyorlar. Ben 2 haftadır hamileyim kızım var adam maaşını alsında alışveriş yapayım diye bekliyorum dolap bomboş. Hal böyleyken kimse bana sormazken benim öküz gidip para vermiş ya kendimi parçalicam sinirden. Giden paraya üzülmüyorum ama şu şartlarda onlar beni zerre düşünmüyor. 
(262 puan) tarafından
Yaa çok kötü bı durum canım cidden Allah sabır versin sanada aslında onların almaması gerek bunların Çocuğu olacak diye
(1,272 puan) tarafından
Aynen eşimede kızmıyorum aslında o doğru olanı yaptı ama o kadar zoruma gidiyor ki anlatamam. Mesele para değil, onların düşüncesizliği.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 47 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 505 göst.
27 Ekim 2020 Aile kategorisinde Seda yavuz (3,888 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 549 göst.
23 Haziran 2023 Aile kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 621 göst.