0 oy
245 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bebeğimin kafası sıcak biraz ateşi var 37.5 bazı yerileri 37.2 falan gösteriyo tam olarak neresi doğruyu gösterir

9 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Alnindan olcum yapacaksiniz ve 38-38.5 olmadan ates sayilmaz.Hava, giydirdiginizve evin sicakligi davetkiler vucut isisini
tarafından
Dişleri çıkıyor ondan mı kafası sürekli sıcak
(6,203 puan) tarafından
Dişleri çıkoyorsa evet normal ve terleme de yaşar
tarafından
Üst alt bir sürü diş çıkarıyor  :(
-Reklam-
0 oy
(61 puan) tarafından
Ben kulaktan olcuyordum canım.
tarafından
Kulak için farklı ölçer mı oluyor yoksa dijitalli olanlar da oluyor mu
(61 puan) tarafından
Ewet cnim farklı ölçer oluyor
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Alnından ve koltukaltından ölçüyorum
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Koltuk altindan cnm atésölcerin nasıl dijitalmı
tarafından
Diğeri de var koltuk altına koyuyorum izin vermiyor bizde dijital olanı aldık daha pratik diye
(1,559 puan) tarafından
Atesini çok yüksek çıkarıyo dijital diğeriyle ölçün zorla olsada cnm hemen ates düsürücude verme ilık dua aldir üzerinide girdirme örtme zibınıyla dursun eğer ates yükselirse soğuk uygulama yap eklem yerlerine çok soğukta olmasin su olmadi az bişey şurup verirsin hâlâ düşmesse acile götur herzaman dişten ates olmuyo enfeksiyonda olabilir
tarafından
Ateşi çok şükür çok yüksek olmuyor ama geçen gün de çıktı 37.8 oluyor diş ateşi mi anlamadım bende geçen gün hastaneye götürdüm kulağına boğazına baktı temiz dedi ee bu ateş niye çıkıyor anlamadım
(1,559 puan) tarafından
Devam ederse yine bi acile götürursün idrar kan tahlili yaptirirsin bnm kizımin idrarda enfeksiyon vardi havale geçirdi ateşi birden yükseldi
tarafından
Öyle yaparım canım teşekkür ederim
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Kulaktan veya enseden ölçüyorum doktorumuz öyle demişti
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Alından ölçüyor um 

Kızılötesi ölçer ile canm
0 oy
(207 puan) tarafından
Ben popodan ölçüyorum en doğru çıkan orası
(207 puan) tarafından
Klâsik olarak çocuklarda ateş 4 yaşa kadar makattan ölçülür. Bu yöntem en ideal olanıdır. 380C üstü ateş kabul edilir. Makatta yara varsa ya da bu bölgeden ameliyat geçirilmişse bu yol kullanılamaz. 1-2 Yaşından sonra eğer çocuk itiraz ediyorsa ona saygı duyularak diğer taraflardan ölçüm yapılır.
Aha bunuda internetten kopyaladım
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim
tarafından
Tam makattan mı ölçmek gerekiyor
(207 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet canım, malesef makata sokman gerekiyor ama sadece o başını  Çubuk gibi olan ateş ölçerler varya başı demir koltukaltına kullanılan, onu hem koltukaltına hemde makata kullanabilirsin. Ben oğlum ateşlendiğinde her iki yerede denemiştim, bir keresinde 0.7 bir kerede 0.5 farklı çıktı
(207 puan) tarafından
Bide bebeğin diş çıkartıyormuş, o yüzdendir ateşinin çıkması. Diş ateşi oğlumda bir buçuk gün sürmüştü bir iki fitille hemen indi, hatta şaşırmıştım o zaman çabuk indi diye, meğerse diştenmiş
0 oy
tarafından
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden
0 oy
tarafından
Alın kulak koltuk altı makat .. hepsinin derecesi de ölçeri de farklı siz alından olcmussunuz 37.6 dan sonrası ateş 
tarafından
Sadece kafası sicak niye böyle oluyor
tarafından
Bebeklerin zaten kafaları vücutlarına göre her zaman daha sıcak olur önemli olan alninin sıcak olmamasi

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 228 göst.
9 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 117 göst.
31 Mart 2021 Aile kategorisinde Gkchtc (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 173 göst.
0 oy
7 cevap 146 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Minily (401 puan) tarafından soruldu