0 oy
307 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (2,014 puan) tarafından
Tecrübeli anneler, bebeğim şuan 3 aylık.. Bende aşırı korku var bi yere gidip kalmak istiyorum ama bebeğimin huzuru bozulcak diye evden dışarı adım atmıyorum. Kimsede gelsin istemiyorum.

5 aylıkken yurtdışından misafirlerim gelcek 1 haftalığına, 2-3 gün didime ablama gidicez bebeğim uyumaz huzursuz olur diye çok geriliyorum. Bi yandanda çocuğum alışsın istiyorum. Sizler nasıl yapıyodunuz hiç bu aylarda gidip kaldınızmı yada misafirleriniz geldiğinde nasıl yaptınız 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim bebegim kolikti.tuvalete gidemezdim canim.  Bebeğine bağlı bu durum
(2,014 puan) tarafından
Aslında sakin bi bebeğim var benim korkumda bu sakinliğinin bozulması sanırım :)
tarafından
Hic korkma bide 5 ay öyle cok çok küçük değil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende ayni durumdaydim. Ilk olarak 3 aylikken 3 gun annemde kaldik cok agladi gunduz gece uyudu sukur sonra normale dondu. Sonra bize sadece 1 kere arkadaslar çaya geldi. Bebek aglamis insan sesinden duyamadim. Krize girmis sadece 2 dk agladi almadim diye. Normalde on saniyede kucaklarim. Oyle bi sinirlenmiski bagirip durdu bana 4 aylikti. Sonraa 5 aylikken kaynanamlara gittik 5 gunlugune orda sesten uyandi surekli ama baska sorun olmadi. Mecburen alisacak bir yerden baslamak lazim
0 oy
(3,527 puan) tarafından

Bebeğine bağlı canım maşallah benim kızım o konuda rahat 1 ay annemler de 3 gün de yengem de kaldık huzursuz olmadı sadece kaynanama gidince asla durmaz sürekli ağlar oda hissediyor heralde annesine yardımcı oluyor çocuk durmuyor diyip kalkıyoruz hemen asdfjk :D

(2,014 puan) tarafından
Benim kızımda sakin bi bebek aslında ama ben bu sakinliği bozulacak diye korkuyorum sanırım :) huzursuz olacak uyuyamayacak diye içim içimi yiyor :)
(3,527 puan) tarafından
Hiç korkma canım sakin bi bebekse sorun olmaz ☺️
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ben hep anneme gittim kaldım frlsn sorun yaşamadım ama 9 aylık şimdi Ankara'ya geldim uyku düzenimiz yerlerde şuan bana çok baglandı eve gidince napcam bilmiyorum açıkçası
0 oy
tarafından
Kimseye gitmiyorum kimsede gelmesini istemiyorum misafir sevmiyorum 
0 oy
(98 puan) tarafından
Bn daha 40ı çıkmadan gezmeye başladığım için hiç sorun yaşamadım biz karı koca gezmeyi çok seviyoruz çocukta bize çekti şuan 4yasinda hala aynı yeterki gezelim havalara uçuyor dogumuma bı hafta kaldı daha yeni geldm gezmeden evime sizde gidin korkmadan ilk başta ağlasa bile alışır
(2,014 puan) tarafından
İşte bizde öyleydik gezer tozardık sürekli bebekten önce, ama şimdi kızım olunca onun rahatı bozulcak diye ödüm kopuyor bi yandanda alışmasını istiyorum :)
(98 puan) tarafından
Siz bnm dediğimi yapın belki ilk sefer ağlar rahat vermez ama iki üç derken alışır sizde rahat edersiniz gezmeden olurmu valla bn su yasaklar kalkınca hemen attım kendimi dışarıya napim çok sıkıldım bu korona bizi mahvetti
(2,014 puan) tarafından
Evet cesaret edip bi yerdeb başlamam lazım Kalmalımı gidiyosunuz peki
(98 puan) tarafından
Kalmalı gittiğimde oldu küçükken goturdgmz için alisiyolar hemen endişe etmeyin gidin gezin
0 oy
(8,954 puan) tarafından
Gezmek için küçük aslında alışsa iyi olur ama illa kalabalık farklı insanlar hava değişimi bi huysuzluk yapar
0 oy
(1,161 puan) tarafından
cani. benim kizim 1 yasinda  asla  misafir  gitmem..   cunki bebek bu dagitir  aglar. cocuk yani  o yuzden.. kimseninde  gelmesini istemem. kizim  erken uyuyor.  insanalrda gelince  konusur  kizim uyuyamaz. bu yuzden ne gideri. ne gelmelerini isterim. yani kizimdan onemli diyil butusun hall ederi.
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Amann gelmesin kimse ya gelenlerin bebeleride durmuyo ev talan oluyo 
0 oy
tarafından
Canm kizim 5 aylik gecen haftaya kadar hic bir yere gtmemistm bu hafta anneme ve kayinvalideme gttim aşı oldular en azindan koronadan birazda olsa korkmadan gttim . Maales3f yadırgıyo canm durmuyo surekli kucak istiyo agliyo sürrkl8 bi mıkırdanma pesinde evdeki gbi.rahat olmuyir.maalesef aksam olsada eve gelsem die brkliyorm valla.. bebektrn bebege fark var canm mesela cuma günü kaynimin nişanı var kızımı annrme bırakıcam canm uyku saati bozulmasn die sesten gürültüden cok korkuyor maalesef pandeminin bize eksileri cok oldu cocugum bildigin yabani
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Benimki de heryerde durmuyo öyle kayınvaldemin eve daha yeni alıştı sayılır. Arkadaşıma falan gitsem durmaz biliyorum değişik ortam sevmiyo o durmayınca beniö misafirliğe gitmemin bi anlamı yok valla. Mesela üst kata çıkıyoruz eşimin amcası var onun evinde durmuyo her zaman gördüğü insanlar bide. Ama annemlerin evde duruyo o yüzden rahat kalıyorum burda. Bize uzun zamandır zaten misafir gelmiyo gelse ne tepki verir bilmiyorum 13 aylık şuan :) 
0 oy
(48,392 puan) tarafından
valla benimkinin hic düzenli uykusu olmadığı ve uyumadigi icin gidiyodum gezmelere viruste yoktu (5 aydan sonra baslamistim gezmeye) 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım alıştır benim bebeğim kolik olduğu halde dışarı çıktığımızda daha rahat uyuyordu bir yere gittiğimizde elektrik süpürgesi sesi ile uyutuyorum şuanda küçük bebeğin tam alıştırma zamanı 
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Biyere gdince cidden kac aylik olursa olsun duzen bozuluyor eve biri gelincede aynisi ilgilenemiyosun yemekti gwzmeydi bide tatail bolgesinde oldugumuz icin gelen haliyle gezmekde istiyor valla zor yani isin  didim bize 2 saat falan sen nerdesjn 
(2,014 puan) tarafından
İzmirdeyiz canım
(2,130 puan) tarafından
Bende kuşadasi :) yakinmisiz
0 oy
(5,949 puan) tarafından
B3nim  kızım  7 aylıkken  uçakla  memlekete  gittim  1 aya yakın  kaldım  bir  problem  yaşamadım canım  ama  bebegin  huysussa zor olur 
(2,014 puan) tarafından
Bebeğim sakin bi çocuk aslında ama huyu değişir diye korkuyorum sanırım
(5,949 puan) tarafından
Yok  birşey olmuyor  yani  b3nim kızımın değişmedi
0 oy
tarafından
Ee nereye kadar ona göre yaşayacaksınız alışması lazım bence fazla abartıyorsunuz 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 148 göst.
6 Temmuz 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 99 göst.
10 Aralık 2023 Aile kategorisinde Melek.hfs (1,220 puan) tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 322 göst.
0 oy
5 cevap 121 göst.
23 Haziran 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Kucukhanim1710 (3,024 puan) tarafından soruldu

377,334 soru

11,292,191 cevap

34,710 kullanıcı

...