0 oy
141 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar henüz doğum yapmadım ama yapınca üzerinden 1 ay geçmeden kurban bayramı oluyor kurbanimizin parasını bu yıl kayinvalidemler vermek istediler öyle bir talepte bulunmadık en sinir olduğum şey eşinin ailesinden sürekli bir şeyler bekleyen gelinlerdir her neyse tamam dedik bebek de geliyor malum. Aslında kesmeyecektik bu sene.. Yani ağustos ayında 3 4 saatlik yolculuk yapmam gerekecek yeni doğmuş bebekle hiç istemiyorum gitmeyi çocuğum da ben de perişan olacağız diye bir de hemen bayramdan sonra eşimin yigeninin düğünü var geçen konuşuyoruz dedim ki düğüne nasıl gelelim yeni doğmuş bebekle çok çıkarılması uygun değil dedim e napalm yeğeni gelmese de olmaz dedi kaynanam oysa ki biz ne takacaksak versek onlar bizim adımıza taksaklar insan hiç mi acımaz 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hem arabada zorluk çekersin hem gitin yerde en iyisi hiç bi yere gitmemek 
-Reklam-
0 oy
tarafından
20 günlükken yaptım ben canim zaten çoğu uyur gayet uygun
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Sen gitme eşini gönder kuzum 
tarafından
Ben de farklı şehirdeyim tek kalıyorum o zaman evde küçük bebekle bir şey olsa yardım isteyecegim kimse yok
(7,098 puan) tarafından
Kiz bisiy olmaz nolcak
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Genelde Yenidoğan bebekler araba da uyuyolar araba durunca da ağliyolar :)) ben yapmıştım 1 aylıkti çok zorlanmadım gazlı olduğu için arabada uyuyordu ama durunca ağlıyordu 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Yenidogan oldugu icin sariligi olabilir o sariligin surekli olculmesi gerekiyor o bebekten topuk kani alinacak vs vs vs ayriyeten gazli bir bebek olabilir gazli bebeklerin gazini araba hafifletir ama koligin hafifletecegini dusunmuyorum ve bebekler 2saatten fazla pusette duramaz cunku kendini kitler
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ben 12 gnlukken 9 saatlik yolculuk yaotim.cok zordu ama gecti gtti.mecburdum ben dogumu memlekete yaptim kendi evime gectim
0 oy
tarafından
37 gunluktu 14 saat yol gittim uyudu genelde büyüdü şimdi daha zor hiç durmuyor 
0 oy
tarafından
Yolculuğun çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum genelde arabada uyur zaten ama düğün konusunda haklısın ben gitmemiştim eşimi göndermiştim sen kaynananlarda otur eşinle gidip gelsinler yazık bebeğine 
0 oy
tarafından
Ben 20 günlükken 24 saatlik yola gittim cnm :))))
0 oy
tarafından

Yeni dogan bebek surekli uyur bebekle yolculuk yapmak icin en uygun zaman yeni doğdukları zaman bnce:D

0 oy
(119,461 puan) tarafından
3.4 saat bisi degil.kiz cabuk gecer zaten yeni dogan bebekde uyur hep 
tarafından
Inşallah öyle olur hastalanma gitmek istemediğimden değil yoksa
0 oy
tarafından
Aslinda yolculuk bir sekilde yapilir ama bebegin ortami tamamen degisecek duzeni bozulacak. Ben baska sehirde dogum yaotim 7 gunlukken 2 saat yolla kendi evime gectim uyudu zaten cok sorun olmadi. Ama seninki 1 aylik yani evine yatagina herseyine alismis olacak. Orda insanlara susun da diyemezsin gurultu olacak. Emzirmek isteyeceksin ben evimde rahatca her an emziriyorum. Orda insanlardan ayri bi yer arayacaksin. Kalabilirsen eger bence eşin gitsin gelsin dugune tek
tarafından
Eşim günü birlik gidip gelecek artık bayramdan sonra
tarafından
Mantikli. Seni takdir ettim cogu insan aman elalem ne der diye cocugunu hırpalıyor. Bende senin gibiyim. Cocugumun iyi olmasi onceligim
tarafından
Bebeklerimiz herkesten her şeyden değerli tabiki elalem hiç bir şekilde memnun olmuyor zaten
0 oy
(13,202 puan) tarafından
22 ve 55 günlük iken yaptım gerçekten rahattı hem de 7 saat şuan 9 aylık inan her geçen gün daha da zorlaşıyor son seferinde 5 saati ağlayarak geçti. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 192 göst.
0 oy
20 cevap 322 göst.
0 oy
11 cevap 550 göst.
5 Aralık 2020 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 472 göst.
1 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Aylin35ksk (932 puan) tarafından soruldu

381,014 soru