0 oy
778 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

:D yerde bulsanız ne yapardınız parayı doğru söyleyin, ben karakola götürürdüm 

45 Cevaplar

0 oy
(13,335 puan) tarafından
Ben bir ara ahni yerde 10 lira buluyordum annem camiye veriyordu 

O kadar para bulsam polise veririm asla kullanmam
-Reklam-
0 oy
tarafından
O paranın misliyle çıkacağını bildiğim için elimi bile sürmem 
0 oy
(3,067 puan) tarafından
Miktarını bilemicem ama bi kere para dolu cüzdan bulmuştum. Otobüse yetişmeye çalışıyordum. Karakol uzaktı. En yakın belediye vardı bende belediyeye gidip zabıtaya verdim. Sahibi kimdi içinde ne kadar vardı bilmiyorum. Bulduğum yeri söyledim hemen otobüse koştum biletim yanmasın diye. 
0 oy
(5,692 puan) tarafından
Haram maldan hayır gelmez camiye felan götürür verirdim 10 kuruş dahi bulsam yolda almam Rabbim şeytana uydurmasın 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
1 tl sine bile dokunmam Allahtan korkarım ben
0 oy
tarafından
Eşim polis ona verirdim. Asla harcamazdım sonra başka birşeyden çıkar o para. Böyle şeylerden korkarım ben.
0 oy
tarafından
Ben şahsen almam başkasının parası yani yaptığı yaparım
0 oy
(13,748 puan) tarafından
Zamanında burda altın yüzük bulsanız nprsiniz demişlerdi.

Ben de koşa koşa kuyumcuya giderim gerçek mi değil mi diye teyit ettikten sonra bozdurup kendime başka bişey alırım demiştim ay ne linç edilmiştim ahahaha
(13,748 puan) tarafından
Şşş çaktırma herkes doğrucu davut..
Cehennem sadece bizim için yaniyo :D
tarafından
Hahah aynen öyle vallahi :D
(932 puan) tarafından
Kizlarrr kawga etmeyin para falan bulursaniz bana werin ben karakola goturum ahahaha siz yorulmayin :)))))
(13,748 puan) tarafından
:D sen dayanamayıp harcarsın günah olur sen bana ver altın maltin bulsan,senin yanmana icim el vermez sjsjsjsj
(932 puan) tarafından
Ben yanarim hepinizin yerine hic gerek yok alayim ben ginede :D :D
0 oy
tarafından
Ben alır polise teslim ederim somucta bana ait degil
0 oy
(6,926 puan) tarafından
 Şeytanla bı savaşa girerim kesin ☺️☺️☺️☺️ sen aptalmisin der kesin götürme ye der oda kesin. De. İste  o an bı urganin hesabını veremeyen çoban gelir aklıma  Allah'ın dan bul para derim  çeker giderim ☺️☺️☺️☺️☺️ 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Eskiden  olsa  harcardım:)  Ama şimdi  asla  dokunmam  Allah  korusun  haram  para  çocuğumdan  çıkar  diye  korkarım 

0 oy
(1,326 puan) tarafından
Bu zamana kadar kul hakkıdır diye yere çöp dahi atmam yani para bulsam direk polise götürürüm 
0 oy
(3,701 puan) tarafından

Ben onu alırsam iki yakam bir araya gelmez :D direk karakol 

0 oy
(670 puan) tarafından
Çok arada kalırdım evde bekletir vicdanım el verirse harcadım
0 oy
(7,256 puan) tarafından
Hiç elleyip vebale girmem belki geri gelip bulabilir parasını. Zaten caiz değil alıp camiye falan vermek  . Buluyorsan eğer üç gün orda sorusturman lazım para kaybeden var mı diye kim uğrascak onunla 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Ben 6 bin değilde 2 bin tl bulmuştum parkta yaşlı bir amca cüzdanını düşürmüştü. Icini açtım baktım kimliği falan vardı hatta bir kâğıda kızının oğlunun numarasini yazmıştı. Aradım oglu açmadı. Kızı mesgule aldi  :) 1 saat sonra kizi geri döndü. " ya bizde cüzdanın derdine düşmüştük o yuzden meşgule aldim " dedi. Sonra amca geldi aldı. Mutlu son  :)
0 oy
tarafından
bulunan bulanındir der alırım 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Mebla önemli değil kaç lira bulursam bulayım almam ama 6 bin az :)
0 oy
tarafından
Bende gotururum canim   ihtiyac sahibi olanlarada yardim olarak verilmiyormus bide dusureninde ihtiyaci vardir paraya kimin ihtiyaci olmaz ki
0 oy
(222 puan) tarafından
Helal olmayan bir para harcasan bile hayatının bi yerinde illa çıkar fazlasıyla. Tabiki karakola gitmek ilan verdirmek zaten o ladar parayı düşüren de yana yana arıyordur nerde kaybettim diye :) 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 379 göst.
6 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 339 göst.
11 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 669 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 592 göst.