0 oy
755 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Az önce doktordan geldim iki hafta önce bebeğim bı hafta karın çevresi ve kilosu geri kalmıştı geçen hafta. Yakalamıştı şimdi gene aynı geçen haftadan bugüne 10 Gr dahi almamis o kadar güzel beslendim ki haftayada aynı olursa doğum günü verecek doktor bu hafta nasıl geçecek bana bilmiyorum içim disima çok aglamaktam engel olamıyorum 35+5 hafta da 2 kilo 300 kusur şuan bebeğim çok zayıf çok korkuyorum nolur dua edin yavruma nolur 

45 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ceviz muz kaşar peyniri bol bol süt iç yoğurt ye
(1,018 puan) tarafından
Hepsini yapıyorum canm geçen hafta almıştı kilo bu hafta hiç almamış
tarafından
İmşaAllah alır canım başka dr gittin mi canım cihazda az gösteriyorsa
(1,018 puan) tarafından
Gitmedim canm yeni geldim az önce doktordan cihazda fark yapar dedi doktorum ama çokta fark olmazmış
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Yok cnm o kadarda zayif degil bnm eltim o kiloyla dogum yapti endiselenme kasar peyniri ve muz ye kilo alir
(1,018 puan) tarafından
İnsallah sağ saglim doğar yavrum çok korkuyorum zaten geç buldum yiyorum canm hepsini bazı bebekler kabul etmezmis bünyesi ne yersen ye haftaya belli olcak
(7,972 puan) tarafından
Hiç üzme kendini varsin zayif olsun dogumun kolay olur bnm bebek iriydi canm çıktı dogurana kadar
(1,018 puan) tarafından
Sağlığı yerinde olsunda valla hiç bişey düşünmüyorum acı korku hiç yok aklımda kuzum maşallah yavruna Allah ömrüne bereket versin insallah
(7,972 puan) tarafından
Amin cnm sende saglicakla kucagina al endise etme buna da şukret hamileliginin tadini çıkar zehir etme kendine
0 oy
tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım
(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim inşallah inşallah
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Rabb'im sağlıkla kucağına almak nasıp etsin inşaallah canım 
(1,018 puan) tarafından
Allah bin kere razı olsun canım benim inşallah
(1,790 puan) tarafından
Üzme kendini bak hissediyor şimdi bebiş o kilo ile doğan bebekler var bu sürede yeme icmene dikkat et aşure ye içinde herşey var birde başka bir doktora daha danismayi denesen canım ama gidersen de hiç böyle birşeyden bahsetme bakalım o ne der
(1,018 puan) tarafından
Haklısın canm. Öyle yaparak onu daha çok üzuyorum bı turlu engel olamıyorum ona bişey olmasından çok korkuyorum geç buldum yavrumu aklım cikiyo her anne oyledir mutlaka başka doktoru bende düşündüm ama bır hafta bekliyim eğer yine almadinderse öyle gideyim dedim
0 oy
tarafından
Rabbim şifasını verir ins cnm çok geçmiş olsun üzüldüm❤️:/
(1,018 puan) tarafından
Çok  teşekkür ederim canım benim Allah razı olsun
tarafından
RCA ederm cnm senden de Allah razı olsun kuzum❤️❤️❤️
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Kilosu çok kötü değil canım  üzme kendini
(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum inşallah yeterli gelir yada kilo alır çok korkuyorum
0 oy
tarafından
Canım benim üzülme lütfen bak benim bebeğim de gerideydi ne muzlar kaşarlar karışımlar neler neler yedim yok bir hfta boyunca bol bol karpuz yedim 10 günde 800 gr almıştı sobra bıraktım karpuz yemeği 10 günde 50 gr bile almamıştı zayof diye on günde bir gidiyordum tekrar başladım karpuz yemeğe 600 gr aldı 10 günde dene lütfen bol bol karpuz ye doktor bana 2.500 2.600 doğar dedi 3.200 doğdu oğluö
(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun canım hiç bilmiyodum. Karpuzu bol bol yicem yeterki yarasın yavruma çok teşekkür ederim canım benim çok saol
(4,145 puan) tarafından
Benim kızım eylulde dogdu son aylarımda gece bile karpuz kavun yerdim sıcaklardan 4 kılo dogdu masallah, bol bol ye cnm kuruyemıs ye. Üzme kendini stres yapınca bebegınde etkilenir
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Yaa yok üzülme bu kadar. Alır inşallah. Benim büyük oğlan 4-5 hafta geriydi bazı kontrollerde. 38. Haftada 2600 doğdu gayet de sağlıklıydı. Azcik minnak oluyor o kadar. Ama bence daha vaktin var alır kilo. Muz kaşar ceviz falan yemeyi öneriyorlar kilo aldırırmış bebeğe. Bi sürü de yemiştim ama nasip işte :) üzülme canım kilosu değil de bu kadar ağlamak zarar bebeğine
(1,018 puan) tarafından
Maşallah canm Allah sağlık versin dahada ağlamak zarar biliyorum engel olamadım bı turlu kendime neler neler yedim bazı bebekler kabul etmezmis benimkide öyle oldu galiba sağlığına bişey olacak diye korkuyorum
(11,093 puan) tarafından
Amin hepsine inşallah, canım korkma Allah'ın izniyle hiç bişi olmaz. İki oğlum da 2600 doğdu benim minnacık ama sağlıklı. Stres yapma gerisi hallolur, bol bol dua et
(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim inşallah inşallah sağlığı yerinde olsunda kilo takıntı yapmam yeterki sağlıklı olsun
(11,093 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla hayırla kucağına almayı nasip etsin gül birazzzz :)
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Canım bu kiloda doğup sağ salim hayatına devam eden bir sürü bebek var. 

Ve ultrason tam olarak doğruyu göstermiyor. Belki daha fazla. Hiç sıkma canını. Asıl üzülüp stres olup ağlayarak kötülük yapıyorsun bebişe, o şuan mutlu bir şekilde kendisine kavuşmayı bekleyen annesini istiyor <3

(1,018 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun kuzum engel olamadım kendime bi turlu çok korkuyorum ona yetemedigimi düşünüyorum Allah'ım ne zor bişeymis
0 oy
(859 puan) tarafından
Bizim akrabanın çocukları ikizdi 500 gram doğmuş şimdi koca koca delikanlı oldular sen Allaha bol bol duanı et 
(1,018 puan) tarafından
Benim gorumceminde 600 Gr doğdu ama okadar çok çektiler ki aylarca kuvezde Allah'a bin şükür bebeğimin kilosu gene bı nebze iyi hareketi güzel ama çok korkuyorum yinede
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Benim 36 da 2200 dü o kadar da zayıf değil bebeğin üzülme.

Süt vs kuruyemiş tüket
(1,018 puan) tarafından
Saol canm benmm bol bol tüketiyorum inşallah ise yarar
0 oy
tarafından
Korkma inşallah bir şey olmaz kalbini ferah tut doğum yaptığım hastanede aynı odada olan ksdın vardı onun bebeğide lilo almamış normal doğum yatırmışlar doğumdan sonra bir kaç muayenede denk geldik bebek kendini toparlamıştı hızlı kilo alıyordu 
(1,018 puan) tarafından
Bazı bebekler anne karnında artık bünyesi kabul etmiyomus doğup beslenmesi gerekiyormuş doktorum öyle dedi bugün demekki oda öyleydi Allah kimseyi sınamasın evladiyla inşallah çok zor
tarafından
36 haftalık doğum yaptım erken doğumun bazı zorlukları var 32 haftadan sonra doğumu beklemeye başladık ağlayıp kendini daha çok üzme süreci hızlandırır bebeğini strese sokarsın Allah korusun oğlum şuan 16 aylık zor zamanlardı ama geçiyor
(1,018 puan) tarafından
Allah dahada iyi etsin inşallah canm haklisin bebeğime zarar veririyorum istemeden de olsa Allah hepimizin yardımcısı olsun haftaya 37. Haftaya yakın olcam çok erken değil belki doğum için ama kilo ve gelişim açısından erken
tarafından
Arkadaşım bana hep canı içerde olsun üzülme dışarıda büyür derdi ne zaman konuşsak teselli ederdi 37. Hafta azda olsa küçük haftası sen psikolojik olarak kendini hazırla durumun varsa süt sağma makinesi al kendine anne çayları anne meyve suları bol bol beslen oda senden beslenip hızlı kilo alır inşallah
(1,018 puan) tarafından
İnşallah canm benim ne güzel demiş arkadaşın çok doğru canı içinde olsun yeterki evet küçük henüz Allah'a sığınıyorum artık ona bıraktım kendimide bebeğimde insalah toparlanır beslenmeme çok özen gosteriyodum bu hafta dahada ustelicem insallah
0 oy
(601 puan) tarafından

canim bende 36 haftalik 2 400 gr dogum yaptim küvezede girmedi dogduktan sonrada cabuk toparlandi ki sorma tombalak bi kız oldu hemencecik:)

(1,018 puan) tarafından
Ay masalllah masallah Allah im insalah benim yavrumda öyle olur canm bazı bebekler anne karnında kabul etmiyomus bı sure sonra doğup beslenmesi gerekiyormuş dedi doktorum insalalh
(601 puan) tarafından
iyi olur insallah kuzum saglikli olsunda
0 oy
tarafından
Aynı sorin bendede vardı 36 haftalık doğurdum şükür küvezde bile kalmadı canım 2 500 doğdu 2 300 e dustu
(1,018 puan) tarafından
Ay maşallah ya içimi rahatlatiyosunuz Allah binnkere razı olsun
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  bebeğin  sağlıcakla  gelsin  korkma  kilosu da az değil  benim  kızım da 2660 doğdu  zamanın da doğmasına  ragmen  için  rahat  olsun  canım 
(1,018 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim çok umitliydim bu hafta 2700 lere gelmistir diyodum ama 10 Gr dahi yok almamış çok üzüldüm yeterki sağlıklı olsun çok korkuyorum ya doğduktan sonrada beslenemezse
(5,949 puan) tarafından
Korma canım  benim  kızım  11 aylık  olacak  masalhh  sağlığı  yerinde
(1,018 puan) tarafından
Maşallah maşallah canm Allah dahada iyi etsin
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Gönlünü ferah tut canm benim kuzenim 1800 gram dogrum yaptı sadece bebeği biraz kuvezde kaldı dilerim bebişin kilo alir ama seninde stres yapmamam lazım cnm
(1,018 puan) tarafından
Saol kuzuk çok teşekkür ederim inşallah canm inşallah alır sagliklica doğar
0 oy
(152 puan) tarafından
Gorumcemin oğlu icinde 2400 dediler cocuk 2700 doğdu annesini güzel emdi çocuk şuan MasaAllah kilosu önde gidiyor üzülme canım doğduktan sonra kilo alabilir 
(1,018 puan) tarafından
Ay inşallah tatlım ya yeterki toparlansin sağlıklıca daha başka bişey istemem
0 oy
tarafından
Aglayarak bebegine cok daha fazla zarar veriyorsun aglama sakinles uzan moral depola onla konis onu sev 
(1,018 puan) tarafından
Saol kuzum konuşuyorum bebeğimle oda hareketli çok şükür ama bu bı hafta nasıl geçer bilmiyorum çok korkuyorum suyu falan azalırsa diye kendimi tutucam bebeğim için doğru söylüyorsun ona zarar veririyorum
tarafından
Benim annem bacagini bitistir yat dedi hep bana ustelik risklide degildim. Benimde teyzem vefat etti hamileyken bi figan ettim agladim aninda kasildi bebek. O ana kadar oyle birsey yapmamisti bende sustum uzuntumu icimde yasadim. Ne yaparsan yap aglama sakin
(1,018 puan) tarafından
Doğru canm çok doğru bebeğime zarar veriyorum böyle yaparak engel olacam kendime onun icin
tarafından
Muhakak isveç markalarindan balik yagi al vitamin al herseyden kullan
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Zayıf diye korkma canm o kiloda doğan bebekler var sen bol bol kasar peyniri muz süt tüket alırsa alır almazsa da sorun olmaz Allahın izniyle kafana takma benim arkadaşın bebegi 27 haftalık doğdu 1 kilo kusurdu üzülme yani
(1,018 puan) tarafından
Saol canım benim bütün yavrular Allah'a emanet kimseyi acisiyla imtihan etmesin Rabbim çok zor inşallah toparlanır
0 oy
(74 puan) tarafından
Allah ın izniyle sağlıklı doğar inşallah 1 kilo ile doğup yaşayanlar var artık. Bol bol hurma, ceviz, pekmez ve yumurta ye. 
(1,018 puan) tarafından
Saol canım yiyorum ama dahada arttiricam

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 767 göst.
0 oy
15 cevap 365 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elifffo (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 549 göst.
20 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,041 göst.
3 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Beauty Alya & Mom (1,358 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...