0 oy
123 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından
Merhaba benim üçlü testim pozitif çıktı yani riskli çıktı. Bebeğin omiriliginde açıklık olabilir. Dedi  doktor spina befida  tanısı oluyormuş detayliya girmemi istedi girdik detayliya herhangi bir sorun gözükmedi. Yani herşeyi normal    dedi.  3 li testi riskli çıkıp detaylisi temiz çıkan varmı   varmı yokmu diye kafayı yemek üzereyim varsa gozukmezmiydi. Yoksa teste neden çıktı

6 Cevaplar

0 oy
(2,523 puan) tarafından
İki gebeliğimde de yaptırmamıştım canım 

İnşallah bi sorun yoktur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bendr canım ama deaylıda bağırsak da parlaklık çıktı ama kızım sapasağlam doğdu
0 oy
(785 puan) tarafından
Detaylıda sorun yoksa hiç korkma önemli olan detaylı bu ikili üçlü tetstler hicbirzaman 100/100 tespit yapamıyor benimde ikili testinde dawn sendromu riskli çıktı bende korktum ama çok şükür hiçbir sıkıntı olmadı gayet sağlıklı  iki yaşına girecek minnosum
0 oy
tarafından
Gen testi yaptirt orda hersey cikiyor kesin sonuc 1500 tl gibi birsey
0 oy
(2,067 puan) tarafından
2li yaptırmadım. Doktor 3.tarama testi yaptırmıştı hamileliğim bana zehir olmuştu. Bebeğin %100 down sendromu dediler sonra detaylı da ense uzunluğu bilmem kaç cm kesin zekası geri olacak dediler hep ağladım dua ettim Rabbim e. Vê bebeğim doğdu Şükürler olsun gayet te sağlıklıydı hatta doktor git pazartesi gel aldır demişti o derece asla aldırmam dedim Rabbim ne verirse kabulüm.... Sende sakın üzülme ina ki yanılma payı %80 oluyormuş 
tarafından
1.50 çıkmıştı 2lide 4 lude temiz çıkmıştı detaylı yaptirmistim temiz çıkmıştı.. korkmamaakk gerekiyor aslında ama ilk gebelik olunca iste insan korkuyorum.. cocuga üzülüyorsun birde onun ayri egitimindeki guce üzülüyorsun. Farklı seyler oluyo.. burnh falan ense normel çıkmıştı benim 2 li nasil olduda oyke çıkmıştı bilmiyorum.. şükür Allahima binlerce kez şükür sapsaglam kucağıma aldim oglumu cok üzülmüştüm bende oylece hamileligimi devam etirmistim. Doğdugunda tek sordugim sey iyi bir seyi var mi sagligi nasıl demiştim.. annemlerde esim falan sorun iyi şükür demislerdi .
(2,067 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum benim de ilk bebeğim di çok ağladım o doğana kadar ağladım.. Allahım herkese sağlıklı evlat versin inşallah
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Canım 3lü testin yanılma payı diğer tüm testlere göre çok yüksek yani 3lü testin yanılmış senin çünkü spina bfida yada yarık damak vb olsaydı mutkaka detaylı ultrasonda gözükürdü detaylında normal çıktığı için bebişin gayet sağlıklı demek bu da maşallah

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 243 göst.
0 oy
15 cevap 285 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Keremalimm (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
2 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde El-Fa-Mi (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 118 göst.
11 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu

381,769 soru

11,429,332 cevap

34,989 kullanıcı

...