0 oy
296 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 3-4 gün önce sormuştum düğün ve balayı için 5 bileziğini bozmuş son bir babasının tatktığı bilezik kalmıs yine kredi kartı borcu cikmıs eski postumda duruyor. Arkadaşım bileziği bozmuş vermiş eşine eşi bankaya gittiğinde taksitle olabilceğini öğrenmiş ödememiş borcu. Ama yalan değilmiş beraber gitmişler bankaya kız demiş ki üstüne 300 tl ekleyince yeni bilezik alabiliyormuş ekleyelim alalım bileziğimi adam da şimdi paramız yok demiş. Parayı hesaba atmış ordan minik minik harcıyormuş yani harcıyormuş dediği oraya buraya değil eve yine ama bilezik gitmiş sonuç olarak. Ne yapayım diye soruyor bu arada burayı çok sevdi kendi de üye olcak hep bana sorduyor yorumlaro ona aticam

10 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Başlığı görünce direk geçmiş olsun diyesim geldi..bence o bilezik parasından hayır beklemesin gitti geri gelmez artık 
tarafından
Vallah aradı ağlıyor yine eve harcıyor diyor ama bilezik gitti diyor üzüldüm çok
(9,626 puan) tarafından
Ya tabi eve harcanır ama bilezik resmen şey yoluna gitmis..keske madem bozdurucaklar önce bankayla iletişim kurup o şekilde bozdursalarmis..yada bakti ki ödeme olmadı elinden alsaymis o parayı gidip ayni parayla bi bilezik alsaymis
tarafından
İşte parayı ödemeye gittik diyor bankacı isterseniz taksit olur demiş. Sonra da eşi atmış hesaba ordan hep harcıyormuş üzüldüm vallah oraya buraya gitmis bilezik
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Valla giden gittikten sonra ne denebilirki ama huzuru yerindeyse moralini bozmasin bilezik geri yerine gelirde huzur gelmez arkadaşı :)

tarafından
Canım huzuru yerinde şükür gidip geliyoruz biliyorum ama durumları normal asgari ücret alıyormuş eşi ben bir daha bilezik yüzü göremem diyor işte
tarafından
Valla bende oyle diyodum yavrum zaman ne gosterir bilinmez simdi hepsi yerine geldi hatta onlarin bikac kati huzurunu bozmasin derim ben sonucta eve harciyomus adam yazik
tarafından
Teşekkürler kuzum sağol ❤️
(1,664 puan) tarafından
Ya hatun profil resminden zaten seviyorum seni bi r de yorumların çok iyi...
tarafından
Yaaa cok tesekkur ederim bebisim simartiyosun beniii ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Kartın borcunu kapatmak için baskı yapsın o para harcanır gider sonra o kartı kırsın atsın 
tarafından
Taksitle oluyormuş diye eşi acelesi yok diyormuş zaten kart bloke olmuş kullanılmıyormuş şuan
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Balayi için altın bozdurarak bence hata etmis benimde eşim bilgisayar aldi 1 sene önce 3 cumhuriyet verdim alacak daha alacak gittimiydi yerine gelmiyor malesef kuzum para harcanır gider
tarafından
Yok kuzum balayi icin bilezik bozdurmamış balayında hep karttan harcamışlar sonra ödeyememişler borcu bilezik ile kapatmıslar kızda diyor o zaman yeni evliyiz falan bilsem parasi yok gitmezdim balayina falan iste
0 oy
tarafından
Bozulanin yeri geri gelmiyor maalesef 
tarafından
Üzüldüm vallah kız da ağlıyor ben bir daha bilezik yüzü göremem diye
tarafından
Aynen öyle oluyor istisna var elbet ama yok giden gidince geri gelmiyor gelse 4 yıl da benimkiler gelirdi
tarafından
Napalım canım sağlık olsun diycez artık
0 oy
(98 puan) tarafından
Tatil için bilezik bozduranda nebilim yazık günah o altınlar yapılana kadar insanlar nereden kisacaklarjni şaşıyor millet balayı die bilezik bozduruo 
tarafından
Yok tatil icin bilezik bozdurmamışlar balayında daha yeni evliler kız parası var yok bilmiyor ama demiş ki var demek ki gidebiliyoruz arkadaşım da pek utangac dsha yeni yeni biliyor eşinin maaşını ama eşinin parası yokmuş hep karttan harcamış ödeyemeyince de bilezik bozulmus
0 oy
tarafından
Geçen seferde demiştim adam kolaya alışmış 

Bir bardak buzzz gibi soğuk su içsin üzerine 
tarafından
Ağlıyor sabahtan beri tamam sağlığımız yerinde ama ben daha bilezik yüzü göremem diyor
tarafından
Vermesi hataydı ha diyeceksin ki sen vermezmiydin evet eşime hepsi feda ama benim eşim ilk firsatta katiyla yapar
Bu adam besbelliki biliyor gene verecek o yüzden çok rahat alışmış
0 oy
(788 puan) tarafından
Olan olmuş artık ne yapabilir ki. Borç yapmamaya baksınlar
0 oy
(861 puan) tarafından
Üstüne soğuk bi su içsin bacım
0 oy
(1,326 puan) tarafından
O bilezik harcanır pul olur bari çeyrek yapsa ya ne kadar ediyorsa en azından altın suan bile düşük sonra çıktığımı durduğu yerde zarar edecegıne kar etsn

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 568 göst.
29 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,005 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 368 göst.
3 Ocak 2023 Diğer kategorisinde RoDestDaaa Kuzumm (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,388 göst.