0 oy
68 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (285 puan) tarafından
Kızlar 24 de 710 gramdi şuan 27 gircem daha çok kilo alsin istiyorum ne zaman kilo alımı hızlanır neler yememlazim 

1 cevap

0 oy
(3,551 puan) tarafından
Son ayda alır en cok. Birde çok kilolu bebek olsa nolacak. 3000 3500 tam ideal. Muz ceviz ye bol bol
(285 puan) tarafından
Canım kilosu çok olsun ki sezeryan olayım normal doğum istemiyorum ilk doğumum normaldi çok zorlandım kötü geçti korkuyorum
(3,551 puan) tarafından
Siz sezeryanı kolay sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz.. En kolay diyen bile yalan söyler sonucta vücut kesiliyor. Ben sezeryanım ilk bebekte 3 gün normal doğuma zorlandım. Kıcımı yırttım hastanelerde. Ama yine 3 gün çekeceğimi biliyim normal doğum olsun isterdim. Şuan korkuyorum mesela. Panik atak var. Yarı olsam Bi dert genel olsam 2 dert. Keşke normal doğursam
(285 puan) tarafından
Canım ben normal doğumda zor geçirdim gene zor olcak çünkü çatı muanesi yapmadan beni normal doğuma aldılar iki ebe üstten bastırarak dogutturdu beni yoksa ikinmama rağmen çıkmadı çocuk 30 tane dikişin vardı iki kere eziyet ettiler parça kalmış dediler siyirdiler rahimi onun acısını ömrüm boyunca unutamam oyuzden sezeryanda zor evet biliyorum ama bukadar eziyet çekip tekrar normal doğum yapmak istemiyorum korkularım var doğum yaklaştıkça artıyor en azından 15 günde toparladım acıya dayanıklı olmama rağmen zor oldu sezeryan tek zor olsun ama o acıyı tekrar yaşamayım yani
(3,551 puan) tarafından
Ben de 3 gün çektim. Normal doğuma zorladılar 43 haftalık bitmişti kızım karnımda. Catı muayenesi yapılmadı gece gündüz son seviyede suni sancı ile son 7 saat kala suyumu patlattılar. 11 cm acıldı ama bebek doğmadı. Kalbim duracaktı artık direk bayıltıp götürmüşler ameliyat odasına.. Yastıkları falan yırtmıştım. Susuz 7 saat sancı cekmek cok zor.. Ama sonuç sezeryan genel anestezi agrı sızı.. O yüzden yine aynı acıyı cekmeye razıydım keşke normal doğurabilsem.. Panik atak var. Genel anesteziyi alırken 2 kızımda kelimei şehadet getirmiştim korkudan.
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 181 göst.
18 Mart 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
17 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Araz im Berfin im (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
4 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde meva1 (1,439 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.
5 Ocak 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu

380,745 soru

11,399,654 cevap

34,927 kullanıcı

...