0 oy
468 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar oglm 1 haftaya yakındır kulaklarını parmaklarini sokup kapatıyor.. netten bakayım dedm otizim dedi ve ben bian bir yıkılma yaşadım.. neyse sabah hemen erken aile hekimize gittim güveniyorum aile hekimimize gittim onunla konuştum oyle bir sey olmadığını eymende oyle bir sey yok kac aydir viz takip ediyoruz gibi seyler söyledi.. 

Neyse zaten baktım eymende oglum da gitti bugun tekrar başladı ama bu kez bira farklı ses çıkartıyor kapatarak sinir olmaya başladım yiycrm kafayı artik canimi çok sıkıyorum :((

15 Cevaplar

0 oy
(940 puan) tarafından
Canım bu belirti yüzünden mı canini sıktın 

Haklısın herkes sıkar 

Ama iyice gözlemle başka belirti var mı 
tarafından
Yok sadece bir iki kelime kurmasj gerekliyken kurmuyor ama cizgi filim emzik falan oldugu icin dedi aile hekimi...eylulde yine var randevumuz..

Cok korkuyorum:(
(940 puan) tarafından
Korkma allahın izniyle birşey yoktur
Anne olmak çok zor
Herşeyden nem kapıyoruz
Bende öyleyim
tarafından
Ya birde hamileyken dowm demişlerdi sonra temiz çıkmıştı biraz da ondan iste bu korkum.. cok korkuyorum bakimk herseyi cok zor biliyorsunuzdur..

21 cocuk doktpundan randevu aldim insallaj yoktur birsey olmadi kulak burun boğaza goturcem yiycem kafayı
(940 puan) tarafından
Canım ınsaallh değil-dir
Aklina herşeyin gelmesi çok normal içimden bir his diyor ki birseyi yok ınsaallh da yoktur duamdasınız
Haber verin lütfen
-Reklam-
0 oy
(194 puan) tarafından
Sadece buna bakarak otizm demek güç, göz teması kurup kurmaması dönen şeylere ilgisi  var mı, arabalarıyla oynuyor mu mesela yoksa sadece diziyor mu vs. gibi bi sürü belirtileri var bunlara baktınız  mı
tarafından
Bunlar yok bana sarılması kendini opturmesi.. hatta aile hekimi.. sirf hanj sey etmem icin ogluma seslendi ona birseyelr uzatti .. bak dedi etrafu iziliyor odakliniyor dedi.. yok dedi.. ama neden kulaklarını kapatıyor ara ara yapıyor.. mesela bisey görüyor sanki ona kapatıyor boyle bianda elinde varsa birsey tek birakip oyle yapıyor.. arrik cek elini diyorum..

Ben dilimle oynarım takinti haline gelmis oda yapıyor sakiz veriyorum unutturmaya çalışıyorum..
Acaba diyorum biryerden mi gördü diyorum..
(194 puan) tarafından
Bi yerden görmüş olabilir çocuklar çok taklitçi oluyor, bi şeyi yoktur inşaAllah , konuşuyor mu peki
tarafından
Anne ananane dede mama gel cici vsvs .. iki kelime kullanamıyor bir tek ..
Onuda çizgi filim emzikten biraz da benim rahatligimdan sanırım bilmiyorum..
Inşallah yoktur Allahim kimseye yaratmasın hic kimseye..  olanlara sifa versin rabbim
0 oy
tarafından
Cnm tam öğrenme yaşı etrafında çizgi film de falan birşey görmüştür. Yani görümcemin oğlu otizim hastası hemen belli ediyo yani kendini. Sadece bir harekete bakarak yıpratma kendini. 
tarafından
Ya öyle de iste korkuyorum annelik iste canim..

Gorumcenin ki nasıl canim biraz bahsettse e cok korkuyorum
tarafından
Çamaşır makinesine sürekli bakiyo. Evde çöp attirmiyo işte çikolata cips bisküvi tarzı şeylerin çöplerini biriktiriyo. Odaklanma sorunu var fazla kelime haznesi yok ve sürekli aynı şeyleri tekrarlıyor. Ne bilim daha bir sürü şey var.
tarafından
Allah yardımcısı olsun yavruma da sifa versin rabbim..
Eminim ki çok zordur...
Sukur bizde yok kendi çöpünü kendi atıyor
tarafından
Amin inşallah cnm tşk ederim ☺️
0 oy
tarafından
Tovbe  kız benim oglumda yapiyor 
tarafından
Nasıl yani aynısını mi yapıyor
tarafından
Parmaklariyla kulağını  kapatiyor
tarafından
Eveet kac aylik ne zamandır yapıyor
tarafından
25 bucuk aylik 2 aydan beri yapıyor  arada
tarafından
Hım normel sanırım.. Inşallah aliskanliktir
0 oy
(2,934 puan) tarafından
Boşuna evham yapıyorsun gibi geldi bana. Kulağı kapatınca sesler azalıyor uğultu oluyor dikkatini çekmiştir. Kendi sesi de değişiyor oyun yapmıştır. 22 aylık oğlum o da yapıyor bence bir tuhaflık yok.
tarafından
Bilmiyorum ki bian da yapamaya başladı... nerede nasil farketti ki onu.. kulagini temizlerim ben sevmem kulak pisligini acaba ondan mi  farketti yada bilmiyorum yaparken ses çıkartıyor
(2,934 puan) tarafından
Parmaklarını sokmadıkları yer yok ki gelip benim kulağıma da sokuyor mesela. Denk gelmiştir kaşırken falan da farketmis olabilir. Başka bir belirti var mi otizme ilgili. Göz teması ismini söyleyince bakma gibi
tarafından
Onlar yok hattaa kendi çöpünü kendi atar ne bilim.. ama anne yüreği iste korkuyorum..
Birde erken teshis birde belki yavaş yavas ilerliycek korkursunuz 2 yasindan sonra da baslayabilirmis
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Tek bir belirti ile olmaz canım bu üzme kendini. Benim kızımda bir dönem öyleydi kulaklarını tıkıyordu dediğin gibi üstelemedim çünkü yapma dediğim her seyi inadıma yapıyo :D o sekilde gecti bikaç hafta sonra. Bi yerden görmüştür ya da yeni keşfetmiştir hoşuna gidiyordur ☺️

tarafından
Yok hic yapma etme demiyorum ama cok üzülüyorum netten bakıyorum direk otizim çıkıyor yaa lanet olasi net.

Inşallah değildir olmasin yaa :( onun iicnde aşırı üzülürüm
(12,513 puan) tarafından
Canım nette her sey abartılı yazıyor biz de anne olarak en ciddi boyutu düşünüyoruz hep. Üzülme bir sey yoktur canım içini ferah tut
tarafından
Inşallah canım inşallah Allahim yardımcimiz olsun hepsine sifa olsun
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Benim kizim da yapıyor 2 eliyle kapatiyo kulağını ben konuşurken ama cok nadir yapio duymak istemiyormus gibi yapio guya ve cok normal hemen otizm falan getirme aklina bak beni bile tedirgin ettirdin tobe de panik ypma 
tarafından
Yok kiz deme oyle dusunme sen benim hamilelikte dowm cikti ondan biraz tedirgin oluyorum konuşması falan da biraz sıktın iki kelime söyleyemiyor daha aile hkm. Çizgi film vs gibi şeylerden dedi..
0 oy
tarafından
Canım internete bebeklerle ilgili bir şey yazıyorsun hemen otizm çıkıyor. Sadece kulağını kapatması otizm belirtisi olmaz. Birden fazla belirti olması lazım. En önemli belirtileri göz teması kurmaması, adı söylenince bakmaması vs. Yinede tedirgin oluyorsan çocuk doktoruna götür için rahatlar en azından.
tarafından
Onlar yok şükür kuzuumm :) 21rine yine aldim  oradan belki yonlendirir otizim yoksa bile belki kulaginda bir sorunu vardir.. belki su kactigindan birsey olmustir..
0 oy
tarafından
Benm kızım da yapıyor csnım ben kendi sesini kapatınca açınca ses değişikliği oldgunu farkettiği için dikkatını çektiğini düşünüyorum bir ara yapıyodu bıraktı dönem dönem olabilir böyle farklı şeyler
tarafından
Benim de aklıma geldi aslında ama ne bilim simdi her cocuk iste normelde makinenin dönmesi  falan hoşuna gider demi veya tekerlekler vs iste oglumda arada bakıyor falan bunlarida birlestirirek kuruyorum korkuyorum
tarafından
Keşif çağında yeni yeni öğreniyor birşeyleri normaldir
tarafından
Inşallah canim oyledir inşallah
0 oy
(299 puan) tarafından
benim kızımda bir ara yapıyordu ama şuan yapmıyor çocuk bunlar farklı şeyler keşfediyor ve tekrarlıyor belli zaman sonra unutuyor internete bakarsan ohoooo benim kızım çoktan otizim di   o zaman  

üzme sıkma canını bence öyle birşey değildir
tarafından
Inşallah öyledir canim inşallaaahh
0 oy
(2,196 puan) tarafından
15 aylık benim oğlan da kulaklarını kapatıp koşuyo dururken kapatıyo kulaklarını 
tarafından
Koşmuyor konuşuyor böyle ..  ben korkuyorum  18 ayliktan sonra gösterirmis kendini 2 yasında falan iste ne bilim ya :((
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Benim oğlumda uykusu geldiği zaman yapıyor 15 aylık sende bı takip et inşallah öyle bir şeydir
tarafından
Ay insallaaaah öyledir ..
0 oy
(749 puan) tarafından
Canm o parmagini kulagina sokarken degisik bir his ve ses duyuyor hosuna ve tuhafina gittigi icin yapiyor bence cocugun sesine bakiyorsa otizim olma olasiligi cokk cokk dusuk
tarafından
Oda aklma gelmedi degil aslinda diyorum su mu kaçıyor.. mesela her banyoda temizliyorum pislik çıkıyor baya temizledigim halde..
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebeginizde ki rahatsizliklara netren bakmayin cunku %90 yanlis o bilgilerin.Kuru oksuruk yazin direk covid cikar o yuzden onu takip eden doktor boyle bir belirti gorse soylerdi
tarafından
2 yasina gelmiş demi yani birsey soylerler diye düşünüyorum çünkü kovittem önce her ay çağırırdı.. şimdi 3 ayda bir falan çağırıyor.. belki buyudugun icinde olabilir tabi ama her ay saglik o. Kontrole gidiyoruz
(6,203 puan) tarafından
Tabi soylerler akliniza oyle seyler getirmeyin
tarafından
Geliyor valla ister istemez. Allahim kimseye yasatmasin
0 oy
(63 puan) tarafından
Canm geçmiş olsun belki farklı bir rahatsızlığı vardır kulağı ağrıya bilir diş çıkarıyorsa çene kulağa verebilir ağrıya hemen en kötüsüne yormayın hafif ovala kulağı elinle eliyle tutup sana destek veriyorsa ağrı kulaktadır zaten bizimkiler öyle yapardı kulağı ağrıyormu diye anlamak için sonrada doktora götürürsün inşallah 
tarafından
Bazen dediğini yapıyorum yaptırıyor kendisuni hatta kulagini temizlemem3 bile izin veriyor pis olmus diyorum.. hosuna gidiyor kaşınıyor sanırım. Dis olarakta sadece 2inci azilarimiz kaldi onlar mi diye düşündüm ne bilim inşallah değildir kulagindada inşallah sorunnyoktur
(63 puan) tarafından
İnşallah tabi canm rabbim şifa versin çok zor böyle tedirğin olmak sen yinede doktora baktır her ihtimale karşı kulak için

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 80 göst.
4 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 518 göst.
1 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 250 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu

379,164 soru

11,349,843 cevap

34,817 kullanıcı

...