0 oy
205 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Hayırlı geceler 4yasinda kızım var büyük heycan ve sabırsızlıkla kardesinin dogumunu bekliyor ilk duyduğu günden bu yana çok mutlu hergun karnımı öpüp günaydın kardeşim diyor bı hafta sonra doğumum olcak ins ama bugün arkadaşım ile görüştüm çocuklarımız yaşıt onun oysa ilk nasta hevesliymis gecem hafta doğum yaptı oğlu sanırım kiskanmis bı köşeye gidip agliyormus annesi seni çok seviyorum dediğinde bnami diosn bebeğe mi diosn felan diomus bu dengeyi nasıl korumaliyim aynı şeyleri kızım yasarmi acaba benim çocuklarımın psikolojisi çok önemli bu zamana kadar ona her yaklasimimda her hareketime sözüme dikkat ettim anladmki asıl zorluk ikinci bebekten sonrası bebek küçük mecbur ilgi alaka sürekli olcak ama bn ikisinede yetebilcekmiyim eşimle bu konuyu 9aydir konuşuyoruz önceliğimiz hira diyoruz ama bu aralar altını ıslatma sorunu çıktı ortaya anne Baba olarak nasıl yaklasalim konu basit gorunsede basit olmadığını düşünüyorum çocuğum kendini yanliz hissetmesin sevilmedgni düşünmesin istiyoruz aynı durum yaşayıp baseden oldumu

8 Cevaplar

0 oy
(1,734 puan) tarafından
Vallahi bizdede benzer durum buyuk kiz 6 yasinda pedagog randevusu aldim cumaya basliyoruz duzelecek insallah diye umuyorum. 

Kucugun burnunu sıkıp kaciyor ben neoldu niye agliyo diye anlayana kadar canini yakmis oluyo cocugun bu arada benim bebis 2 aylik daha
-Reklam-
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Benmisim gbi olmak istyo kardesine.  Bez degistrmek istiyo yikamak istiyor kizim diyerek seviyor. Ama caninida yakiyor
0 oy
(252 puan) tarafından
Öncelikle Rabb'im sağlıkla kucağına almayı nasip etsin evladının bacım tek tavsiyem birinin söylemesi ile kendini psikolojik baskı yapmaman bebek de etkilenebilir bu şekilde düşünme yetersin kuzum niye yetemeyecek gibi düşünüyorsun bir sürü insanın 3-5 çocuğu oluyor paylaşmayı abla olmayı oda anlayacak arada içten içe belki kıskanır ama kızlar daha uysal daha bı bağlı olur int. Üzerinden bu şekilde faydalı bilgiler aç abla kardeş ilişkisi izlet bu şekilde bir sorun olacağını sanmam şimdiki çocuklar bizden daha bilgili oluyolar 
(3,896 puan) tarafından
Abla kardeş ile ilgili cizgi filmler bnde izleteyim cok sagolasin yaa gercekten cok mukemmel bi tavsiye.
(252 puan) tarafından
Rica ederim canım benim faydam dokunduysa ne mutlu bana hayırlısıyla bana da bı evlat sahibi olmayı nasip eder Rabb'im ❤️
(3,896 puan) tarafından
Inşallah❤❤
0 oy
(3,896 puan) tarafından
Bnm kız 3 yasinda kardeşi 1 hafta önce dogdu beni emzirirken gördükçe "annee" diye koşup bi yerde agliyor yanima yanaşmiyor yanina gidiyorum hayir diyor itiyor buzlari eritmek için cok çabalıyorum üzülüyorum ama cok zor.Kucukte biraz sarilik var doktor her saat başi emzir dedi mecbur surekli ilgilenmeliyim bakalim boyle nolacak ..
0 oy
tarafından
Benimde ikinci kizim doğduğunda büyüğüm çok yıprandı bizi de yıprattı ben her daim onunla sanko büyük bir biteymiş gibi konuştum anlattım bu hayatta yalnız kalmaman icon yanına arkadaş sırdaş dost olsun diye sana bir kardes yaptım bunun sebebi seni sevmiyor olmamız değil aksine seni çok seviyor olusumuzdan asla kendini kötü hissetme vs vs vs sürekli konuşarak astik bu durumu şimdi üçüncü çocuğum dünyaya geldi kendisi söyler benim hayatta yalnız kalmamam için iki tane kardeşim var biz onlarla çok mutlu olucaz ben biran önce büyümek onlarla ilgilenmek istiyorum bende annem gibi anne olmak istiyorum diye sabırlı olmak lazım surkeli konuşmak sevgiyi dile getirmek lazım  
0 oy
tarafından
Mesela bebeğin altını değiştirirken bezi getirmesini söyle ondan sonra istediğin sevdiği abur cubur Bak kardeşim sana aldı de ben bir kızım 5 yaşında biri 4 yaşında çok zor büyüktü şimdi 9 aylık oğlum var u dengeyi kurunca İkisi de kardeşlerini çok seviyor
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim oglum 9 yaşında o bile iyice huy değiştirdi sürekli bağrış çağrış evin içinde ben bisi demeyim dedikce tepeme çıkıyor en son hirsimdan ağlıyorum artık ondan sonra susuyor habersiz bebeği kucağına aldığı oldu çok şükür bisi olmadı ama hala tuvalete bile gitsem gözüm arkada gidiyom resmen 
0 oy
(477 puan) tarafından
Benim kızım 3.5 yasında oda heycanla kardeşini bekliyodu hep kardeşimi versinler artık diyodu şimdi 44 günlük kızım var ablasi sürekli evi dağıtmaya başladı yediği şeylerin kabuklarını yere atmaya başladı kardeşini çok seviyo gözüküyo hiç sıkmıyo vurmuyo tam tersi öpüyo sariliyo kucağına almak istiyo ama aşırı yaramaz koltuk tepelerine çıkıp bakın ben napiyom diyip kendi kendine gülüp dikkat çekmeye calusiyo bazen sen böyle evi pis yapmazdin niye yapiyom diyince kardesimden dolayı yapiyom diyo

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 201 göst.
0 oy
4 cevap 184 göst.
0 oy
7 cevap 247 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,295 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 194 göst.

398,220 soru

11,908,787 cevap