0 oy
76 göst.
Aile kategorisinde (817 puan) tarafından
Sevgili analar ek gıdaya geçiyorum yavaşnyavaş çok okuyorum çok araştırıyorum hatta doktorun yazdığı kitabı bile aldım ama her bebek aynı olmuyor maalesef bebeğimin boynunun altı gıdısı olduğu için isilik var hep ama ek gıdaya geçtiğinden beri 3 gün oldu boynunun yan tarafı isilik gibi kırmızı birde kulak arkası kırmızı kulağını hep kaşıyordu ama ek gıda iyi birlikte yine kaşıyınca arkasında kırmızı olunca tedirgin oldu o kırmızılı ara ara çıkıyordu ek gıdadan öncede kafam karıştı iyice alerji nasıl oluyor nasıl belirti gösteriyor siz neler yedirdiniz bebenize aile hekimine randevu aldım bugün 11 de gideceğiz yönlendirirse özele götürcem

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne veriyorsan 3 gun kurali ile ver canim eger alerjen gosteriyorsa kes verme sukur benimkinde bir sıkıntı olmadi gerci benimki isdedigini yiyo istemezse agzini acmiyo
(817 puan) tarafından
Ya ilk gün keçi sütünden yoğurt mayaladım anne sütüne yakınmış diye 2. Gün Kabak püresi verdim 2 kaşık sadece 3. Gün Havuç püresi verdim onu bayağı yedi sevdi şaştım kaldım gerçekten
tarafından
Canim uc gun kurali mesela keçi sütünden yoğurdu uc gun vereceksin baska bir gida vermeyeceksin sonra baska gidaya gececeksin yoksa hangisinin alerji yaptığini anlamazsin
(817 puan) tarafından
Yanlış yapmışım ya ben 3 gün boyunca 3 gıda denedim çok sağol canım dediğin gibi yapcam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben ne verdiysem tek tek verdim canım hiç karışım yapmadım sebze meyve yoğurt kaşık maması bir hafta birini verdim bir hafta birini öyle öyle gecişi sağladık 

Alerji de tek bir bölgede olmuyor genelde her yere yayılıyor daha çok eklem yerlerinde kabarmalar oluyor birde çişinin rengi de değişir alerji olursa sıcaktan isilemis büyük ihtimal bebeğin zaten doktorada gidecekmişsin fazlada kafana takma bence bu ek gıda olayını mutlaka alerji yapar denilen besinlerden uzak durdugun sürece birşey olmaz allahin izniyle 
(817 puan) tarafından
Birde araştırdım keçi sütü anne sütüne yakınmış diye keçi sütünden yoğurt yaptım çok sevdi o dokunur mu sence sen ne yoğurdu vermiştin
tarafından
Verdim canım büyük kızıma da küçük kızıma da verdim inek sütünden yoğurt bir sıkıntı çıkmadı keçi sütlü bisküvi vermiştim bende çok sevmişlerdi
0 oy
tarafından
Cnm sana bi tavsiye verim herseyden yedir ben öyle yapmadım simid oglum herdeyi seciyo
(817 puan) tarafından
Ya işte insan ne yedirceğini de bilemiyor ki korkuyorum bişe olacak diye ama tavsiyeni dinleyeceğim canım sağol
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Üç gün kuralını yap .

Mesela bugün yoğurt ver 1 kaşık ertesi günü 2 kaşık o şekilde dene . 

Ertesi gün patates haşla ez onu da azar azar 2 gün dene . 

Sonra havucu dene aynı şekilde sonra bunları karıştır püre yap . 

Sonra bir de sebze dene ıspanak, pırasa , brokoli , karnabar mevsimine göre sonra meyve de ver püre yap , yoğurt çorbası yap bu şekilde zamanla çeşit çoğalıyor
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Keçi sütünden yaptım yogurdu mu canım ilk yogurt ile başladım.

1. Gün çay kaşığı kadar yogurt 

2. Gün tatlı kaşığı kadar 

3. Gün yemek kaşığı kadar yogurt 

Sonra sebzeden başladım aynı kural ile 

Kabak 3 gün havuc 3 gün ve sonra meyve verdim şeftali 3 gün böyle böyle tadımlar yaptırdım yarın bi karışık püre yapıcam iste

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 64 göst.
29 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 198 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Toprak34 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 51 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ebrararslan (42 puan) tarafından soruldu

381,783 soru

11,429,758 cevap

34,989 kullanıcı